حرفه ای های کاشی لند

رتبه بندی این مطلب:
4.6
7092 بازديد

آیا می‌توان کاشی را رنگ کرد؟

آیا می‌توان کاشی را رنگ کرد؟
اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که از رنگ کاشی و سرامیک خانه خود خوشتان نمی آیند و آرزوی تغییر رنگ آنها را دارید می‌توانید در این مطلب با ما همراه باشید  تا از یک روش ساده و کاربردی برای دست یافتن به یک دکوراسیون جدید آگاه شوید.

رنگ کردن کاشی

امروزه تغییر قیمت کاشی و سرامیک با توجه به افزایش روز افزون، خرید کاشی و سرامیک و خدمات آن برای بسیاری مقرون به صرفه نیست. در نتیجه افراد به دنبال کم خرج ترین راه‌های ایجاد تغییرات در فضاهای داخلی هستند. 
اینکه کاشی قابلیت رنگ شدن دارد پرسش بسیاری از کاربرانی است که به دنبال ایجاد تغییر و تحول در فضاهای داخلی خانه خود هستند. در جواب این دوستان می‌توان گفت که بله کاشی قابلیت رنگ شدن دارد. اگر کاشی‌های سرویس بهداشتی تان کاملا سالم است و تنها با رنگ آن مشکل دارید می‌توانید از رنگ کردن کاشی برای رهایی از یکنواختی آنها استفاده کنید.

 

چسب بازسازی

 

وسایل مورد نیاز رنگ کردن کاشی

رنگ کردن کاشی کار سختی نیست و شاید بتوان گفت هرکسی قادر به انجام آن است تنها کافی است از وسایل اولیه مناسب برای رنگ کاری کاشی  را استفاده نمایید.

رنگ اپوکسی براق

مهمترین بخش برای رنگ کردن کاشی انتخاب یک رنگ مناسب است، از آنجایی که رنگ‌ها باید ضدآب باشند لازم است از یک رنگ اپوکسی مناسب رنگ کردن کاشی و سرامیک استفاده نمایید و اگر می‌خواهید جلا و درخشش را به کاشی‌های خود ببخشید ترجیحا رنگ اپوکسی نوع براق را انتخاب نمایید. 

استون و پاک کننده کاشی

استون‌ها و پاک کننده‌های کاشی برای تمیز کردن سطوح کاشی پیش از رنگ کاری وسایل ضروری هستند. این مواد می‌توانند آلودگی‌ها و لکه‌های احتمالی کاشی‌ها را برای یک بستر سازی مناسب برای رنگ کاری تمیز نمایند.

کاغذ سمباده

کاغذ سمباده می‌تواند پستی بلندی‌های روی کاشی‌ها را برطرف نماید. لازم است با استفاده از سمباده سطح کاشی‌ها را کاملا یکدست نمایید.

بتونه با قدرت چسبندگی بالا

برخی مواقع در سطح کاشی‌ها ممکن است ترک خوردگی و شکستگی‌هایی وجود داشته باشد که لازم است قبل از رنگ شدن پر شوند. این ترک‌ها و شکستگی‌ها تنها می‌توانند با یک بتونه کاری مناسب پوشانده شوند. 

ماسک، عینک و دستکش

بهتر است در هنگام رنگ کاری از ایمنی خود اطمینان حاصل کنید و از ماسک، دست کش و عینک استفاده نمایید تا آسیبی به پوست و ریه شما وارد نگردد. موادی که بر پایه مواد شیمیایی هستند در برخی موارد می‌توانند حساسیت‌هایی را در افراد ایجاد نمایند.

قلم مو، فرچه یا دستگاه رنگ کننده

برای رنگ زدن شما لازم است از یک فرچه مناسب، دستگاه رنگ زنی یا پیستوله رنگ استفاده نمایید. سعی کنید گزینه ای را انتخاب کنید که بهترین نتیجه را برایتان به ارمغان آورد. 

روزنامه یا نوار نقاشی

برای جلوگیری از رنگ شدن وسایلی که لازم نیست رنگ شوند لازم است آنها را با روزنامه یا نوار نقاشی بپوشانید تا از رنگ  شدن در امان بمانند.

تمامی این وسایل را می‌توانید از نزدیکترین فروشگاه ابزار و یراق به خانه یا محل کارتان تهیه نمایید. سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که با دکوراسیون همخوانی داشته باشد برای داشتن رنگ‌های ترکیبی تنها کافی است رنگ‌ها را با یکدیگر مخلوط نمایید. توجه داشته باشید که اگر رنگ شما ترکیبی است بهتر است قبل از رنگ کاری به میزان لازم رنگ تهیه نمایید زیرا ممکن است پس از رنگ کاری قسمتی رنگ شما تمام شود و در ترکیب رنگ مجدد، رنگ قبلی به دست نیاید و نتیجه کار دو رنگ شود.

رنگ کردن کاشی و سرامیک

آماده کردن فضا برای رنگ کاری کاشی

پیش از رنگ کردن کاشی‌ها لازم است شما بستر مناسب را برای رنگ کاری ایجاد نمایید. برای این کار لازم است که کاشی‌ها را با یک تمیز کننده مناسب تمیز نمایید، اگر بخش‌هایی از کاشی ها به خصوص کاشی سنتی شکستگی دارد یا فرورفتگی با استفاده از بتونه آن سطح را کاملا صاف و یکدست نمایید سپس با استفاده از کاغذ سنباده، سطح کار را به آرامی سنباده بکشید تا ذرات باقی مانده از کاشی‌ها جدا گردند.
 با یک دستمال ملایم آغشته به استون دوباره سطح کاشی‌ها را تمیز کنید تا هیچ چیزی بر روی آنها باقی نماند. روی وسایلی را که نمی خواهید رنگ شود با نوار نقاشی یا روزنامه بپوشانید. اگر امکان بازکردن آنها وجود دارد بهتر است آنها را باز کنید.
سه ساعت پس از بتونه کاری می‌توانیدسطوح را رنگ کنید. 

آماده سازی فضا برای رنگ کاری کاشی

رنگ کردن کاشی و سرامیک

حالا فضای شما برای رنگ کاری اماده است. یک طرح مناسب را انتخاب نمایید و با استفاده از قلم مو، فرچه یا پیستوله آن را بر روی کاشی‌ها پیاده سازی کنید. 

پس از رنگ زدن حداقل 24 ساعت فضا را به حال خود بگذارید تا کاملا خشک شود. از بازکردن درب و پنجره یا خشک کردن فضا با استفاده از باد اجتناب کنید زیرا باعث نشستن گرد و خاک بر روی سطوح می‌گردد و باعث کدر شدن رنگ می‌شود.

رنگ کردن سرامیک وکاشی

نوشتن یک نظر

حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس های کاشی‌لند را مطالعه نموده و با کلیه موارد آن موافقم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

  • بازگشت به بالا