حرفه ای های کاشی لند

رتبه بندی این مطلب:
5.0
160 بازديد

افتتاح طرح ملی کاشی و سرامیک وزارت صمت در آباده

افتتاح طرح ملی کاشی و سرامیک وزارت صمت در آباده
در روز 12 فرودین ماه 1400 مصادف با روز جمهوری اسلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور رئیس جمهور در یک ویدیو کنفرانس پنج طرح ملی خود را افتتاح کرد که یکی از آنها در حوزه صنعت کاشی و سرامیک کشور بوده است.

به گزرش کاشی لند: این طرح‌های بزرگ صنعتی و معدنی در راستای پنجشنبه‌های افتتاحی دولت روحانی با شعار پویش تولید و تداوم امید به بهره برداری رسید. در این طرح‌های ملی بیش از چهار هزار و پانصد و سی میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام گردیده است و در 5 استان صنعتی کشور شامل: فارس، کرمان، قزوین، سمنان و خراسان شمالی به بهره‌برداری رسیده است.
این طرح‌ها بیشتر بر روی تولید تمرکز دارند و تولید کاشی و سرامیک در جهت صادرات هرچه بهتر کاشی و سرامیک و حفظ جایگاه ایران در میان ده کشور برتر تولید کننده کاشی و سرامیک یکی از مهمترین آنها بوده است.
سایر طرح‌ها به تولید شمش آلیاژی، سنگ آهن، مس کاند و همچنین تکمیل زیر ساخت‌های منطقه ویژه گرمسار در استان سمنان اختصاص داشته است.
 با افتتاح این طرح‌های ملی بستری مناسبی برای اشتغالزایی مستقیم برای بیش از 1290 نفر ایجاد گردید.

طرح ملی کاشی و سرامیک استان فارس یک طرح تولید کاشی و سرامیک در شهرستان آباده بوده است. طرح تولیدی کاشی دیوار و کف صدف سرام استقلال آباده که عملیات اجرایی آن از سال ۸۵ با اعتباری بالغ بر سیصد و بیست میلیارد تومان در شهرک صنعتی آباده آغاز گردید.

در جریان این ویدیو کنفرانس، علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت و معدن و تجارت جناب به ایراد سخنانی پرداختند و در آن به بیان جایگاه ایران در زمینه تولید فولاد و کاشی اشاره نمودند.

به گفته رزم حسینی عراق که به عنوان یکی از اصلی ترین مصرف کنندگان کاشی و سرامیک در جهان شناخته می‌شود بیش از 70 درصد کاشی و سرامیک مورد نیاز خود را از تولیدات شرکت‌های کاشی و سرامیک ایرانی تامین می‌نماید. رزم حسینی در ادامه اشاره کرد که تا ۹۰ درصد ساخت قطعات کارخانجات کاشی و سرامیک کشور را صنعت ماشین سازی به عهده دارد.

آمارهای جهانی در چند سال گذشته از جایگاه تک رقمی ایران در میان کشورهای صادرکننده کاشی و سرامیک خبر می‌دهد و نام کشورمان در سال‌های اخیر همراه جزو ده کشور برتر تولید کننده و صادر کننده کاشی و سرامیک رده بندی شده است.

اوج تولیدات کاشی و سرامیک در ایران در سالهای 91 و 92 بوده است که رقم تولید به بیش از 500 میلیون متر مکعب در سال رسیده بود. رقم تولید کاشی و سرامیک در سال‌های گذشته به گفته وزیر صمت چیزی در حدود 400 میلیون متر مربع بوده است.

با توجه به اهمیت جایگاه کاشی و سرامیک در صنعت ساختمان و وابستگی 98 درصدی آن به مواد اولیه داخلی، توجه به افزایش تولید یکی از مهمترین اهداف دولت برای بهبود جایگاه ایران در صنعت کاشی و سرامیک و استفاده از این صنعت ارز آور است.

بر اساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ دولت گسترش میزان تولید و دستیابی به تولید ۷۰۰ میلیون متر مربع هدف صنعت کاشی و سرامیک ایران است در نتیجه برای دست یابی به آن لازم است به افتتاح و تجهیز خطوط تولید کاشی و سرامیک پرداخت.

در ایران حدود ۱۵۰ کارخانه فعال کاشی و سرامیک وجود دارد که به تولید کاشی و سرامیک می‌پردازند. همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر این کارخانجات فعال کاشی و سرامیک کارخانه‌های غیرفعالی نیز وجود دارند که لازم است به مدار تولید بازگردند تا هدف 700 میلیون متر مربعی تولید سالیانه محقق گردد.

نوشتن یک نظر

حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس های کاشی‌لند را مطالعه نموده و با کلیه موارد آن موافقم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

  • بازگشت به بالا