حرفه ای های کاشی لند

رتبه بندی این مطلب:
5.0
61 بازديد

افزایش سود کاشی سعدی در سال گذشته

افزایش سود کاشی سعدی در سال گذشته
کارخانه کاشی سعدی در سال گذشته افزایش سود 179 درصدی در هر سهم تجربه نمود و سود عملیاتی این شرکت به 509 درصد رسید.

کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی یکی از قدیمی ترین کارخانجات کاشی و سرامیک در ایران است که برندهای به نام و معتبری را تولید می نماید. این کارخانه در شهر ری در زمینی به مساحت 36000 متر مربع در اواسط سال 1339 شمسی آغاز به فعالیت نمود. فعالیت این کارخانه به عنوان یکی از تولید کنندگان کاشی و سرامیک کف و دیوار آغاز شد و در طول 50 سال توانست به یکی از برند سازهای با کیفیت ایران تبدیل شود. از برندهای معروف کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی شامل سعدي، بوستان، بهارستان، پارسیان، ماندگار و اروند اشاره نمود.

امروزه کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی از جمله شرکت های زیرمجموعه تامین اجتماعی  با نام صدر تامین است. این شرکت پس از زیان دهی سنگین در سالهای ۸۳ تا ۸۵ و در آستانه اخراج از بورس با تدبیر سهامداران عمده ی آن در جهت حمایت مالی زیر مجموعه تامین اجتماعی قرار گرفت و در کنار اصلاح ساختار تولید شرکت و تمرکز برو روی تولید محصولات جدید مورد تقاضای بازار توانست از شرایط بحرانی خارج شده  به وضعیت با ثباتی برسد و امروزه به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در ساخت و تولید کاشی و سرامیک شناخته شود

کاشی سعدی در بورس

شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی در بازار سرمایه ایران با نماد کسعدی در گروه کاشی و سرامیک عرضه می شود.. کسعدی یکی از مهمترین شرکت های بورسی گروه کاشی و سرامیک است که اطلاعات نماد آن در تابلوی بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفته است.. این شرکت در کنار کاشی حافظ (کحافظ)، کاشی تکسرام (تکرام)، کاشی سینا (کساوه)، کاشی الوند ( کلوند)و کاشی پارس (کپارس) مهمترین شرکت های بورسی گروه کاشی و سرامیک را تشکیل می دهند.

سوددهی کاشی سعدی در سال 99

شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی با سرمایه ثبت شده ۲۵ میلیارد تومانی، صورت‌های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ را به صورت حسابرسی نشده منتشر نمود.
کاشی سعدی در طول سال مالی 1399 مبلغ ۲۵۰ میلیارد و ۶۹ میلیون ریال سود خالص به دست آورد و بر این اساس مبلغ 1000 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که حکایت از افزایش 179 درصدی نسبت به دوره مشابه در سال 1398 دارد.

در سال 1398 در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ این شرکت سود هر سهم را مبلغ ۳۵۸ ریال و سود خالص را ۸۹ میلیارد و ۴۴۹ میلیون ریال اعلام کرده است.
در همین راستا سود ناخالص این شرکت در دوازدماهه منتهی به 30 اسفند ماه 1399 با افزایش ۲۳۲ درصدی نسبت به دوره مشابه برخودار بوده است و ۳۳۸ میلیارد و ۴۴۱ میلیون ریال و همچنین سود عملیاتی این شرکت ۲۶۶ میلیارد و ۵۷۶ میلیون ریال اعلام شده است.

در نتیجه کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی در دوره ۱۲ ماهه منتهی به پایان اسفند ماه سال 1399، افزایش ۱۷۹ درصدی را در سود هر سهم و سود خالص این شرکت تجربه نمود و افزایش ۵۰۹ درصدی در سود عملیاتی را به دست آورد.

با توجه به سیاست های جدید کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی امید است در سال جاری نیز فروش محصولات این شرکت با افزایش سود همراه باشد و شاهد نتایج مثبتی در روند رشد و توسعه این شرکت باشیم.

نوشتن یک نظر

حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس های کاشی‌لند را مطالعه نموده و با کلیه موارد آن موافقم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

  • بازگشت به بالا