حرفه ای های کاشی لند

رتبه بندی این مطلب:
4.8
526 بازديد

برچسب کاشی و سرامیک چگونه به نو شدن فضا کمک می کند؟

برچسب کاشی و سرامیک چگونه به نو شدن فضا کمک می کند؟
امروزه برچسب کاشی و سرامیک‌ها در معماری داخلی منازل از اهمیت و کارایی فروانی برخوردار بوده و در قسمت‌هایی از خانه مانند آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی که همواره مستقیماً با آب سروکار دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاشی‌ها علاوه‌بر کارایی‌هایی که دارند، در دکوراسیون قسمت‌های یاد شده نیز تأثیر زیادی می‌گذارند. بنابراین کاشی‌های هریک از قسمت‌های آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی باید ظاهر مناسبی داشته باشند و در صورت بروز هرگونه مشکلی در خصوص آن‌ها اقدامات لازم انجام پذیرد.

با توجه به اینکه تعویض کاشی‌های قدیمی و آسیب دیده مستلزم صرف هزینه‌های زیادی برای خرید کاشی و سرامیک بوده و کاری بس دشوار و زمان‌بر است، اکثر مردم برای رفع مشکلات پیش آمده برای کاشی‌هایشان از روش‌های جایگزین به جای تعویض کاشی‌ها استفاده می‌کنند. یکی از بهترین و کم هزینه‌ترین روش‌های جایگزین، استفاده از برچسب کاشی بر روی سطوح کاشی است. ضمن این مقاله به معرفی برچسب‌های کاشی و ارائه مطالبی در خصوص انواع آن‌ها و مزایا و معایبی که دارند می‌پردازیم، اگر شما نیز به دنبال راهی برای نونوار کردن کاشی‌های منزلتان با صرف هزینه‌ای پایین هستید، با ما همراه شوید.

برچسب‌های کاشی چه هستند و چه کاربردی دارند؟

برچسب‌های کاشی پوششی ضد آب هستند که به‌راحتی روی سطوح کاشی‌کاری شده چسابنده می‌شوند و نمای آن‌ها را‌ به طور کامل می‌پوشانند. استفاده از برچسب یا استیکر کاشی (به برچسب‌های کاشی استیکر کاشی نیز می‌گویند.) تنها برای کاشی‌هایی که دارای سطحی صاف باشند امکان پذیر است. هنگام خرید برچسب کاشی به دو نکته اساسی باید توجه داشته باشید:

اولین نکته در مورد خرید برچسب‌های کاشی تعیین کاربری آن‌ها است. به بیان ساده‌تر یعنی باید مشخص کنیم که برچسب‌های کاشی را برای کاشی‌های دیوار می‌خواهیم یا کاشی سنتی، برای کاشی‌های آشپزخانه می‌خواهیم یا کاشی‌های حمام (یا سرویس بهداشتی).
ابعاد و اندازه‌های کاشی‌ها باید به‌طور دقیق اندازه‌گیری شود، تا برچسب کاشی‌هایی که خریداری می‌شوند دارای ابعادی متناسب با همان اندازه‌ها باشند و به‌خوبی بتوانند تمام سطح کاشی را بپوشانند.

انواع برچسب‌های کاشی

مدل جدید کاشی و سرامیک از نظر کاربرد، طرح و جنس (مواد سازنده) در انواع و مدل‌‌های بسیار متنوع و متفاوت و گسترده‌ای وجود دارند که هر کدام ویژگی‌ها و موارد استفاده خاص خود را دارند. آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی قسمت‌هایی از خانه هستند که استفاده از برچسب‌های کاشی در آن‌ها متداول است. بنابراین می‌خواهیم ببینیم بهترین انتخاب برای این قسمت‌ها استفاده از چه نوع برچسب کاشی‌هایی است:

استیکر کاشی آشپزخانه

برای آشپزخانه هم می‌توانیم از برچسب‌ کاشی‌های پلاستیکی استفاده کنیم و هم می‌توانیم از برچسب کاشی‌های سنگی و… استفاده کنیم که در کنار داشتن مقاومتی مناسب، ظاهر متفاوت و دکوراتیوی هم داشته باشند.

استیکر کاشی حمام

برای حمام و سرویس بهداشتی باید از برچسب کاشی‌هایی که کاملا پلاستیکی هستند استفاده کنیم، تا در مجاورت با آب مقاومت لازم را داشته باشند و از سطح کاشی جدا نشوند.

استیکر کاشی سرویس بهداشتی

برای سرویس بهداشتی نیز همانند حمام بهتر است از برچسب کاشی‌های کاملا پلاستیکی استفاده کنیم.

انواع سطوح برای چسباندن برچسب کاشی

استیکر کاشی از نظر سطحی که روی آن چسبانده می‌شود به دو دسته کلی زیر تقسیم ‌می‌شود:

برچسب‌های کاشی دیواری
برچسب‌های کاشی کف
برچسب کاشی با کمترین هزینه سطوح خانه شما را نو می‌کند

مزایا و معایب برچسب کاشی

برچسب کاشی نیز همچون سایر محصولات دیگر، برای مورد استفاده قرار گرفتن مزایا و معایب خاص خود دارد. آگاهی از مزایا و معایب برچسب کاشی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید راحت‌تر و مطمئن‌تر در مورد خرید و استفاده از برچسب کاشی تصمیم ‌گیری کنید.

سهولت در نصب

برچسب کاشی به روش چسباندن به سطح کاشی اضافه می‌شود و به هیچ گونه مسالح یا ابزاری برای نصب آن نیازی نیست. از این رو نصب و اضافه کردن برچسب کاشی روی سطوح کاشی‌کاری شده، کاری به لغایت سهل و آسان بوده و می‌تواند بدون کمک نصاب و توسط خود شخص شما تنها با صرف کمی حوصله و دقت و توجه انجام ‌گیرد.

جلوگیری از اتلاف وقت

درصورتی‌که برای ترمیم وضعیت ظاهری کاشی‌هایتان از برچسب کاشی استفاده کنید، برخلاف سایر روش‌ها و راهکارهای دیگر نه‌تنها نیازی به طی کردن مراحل طاقت‌فرسا و زمان‌بر نصب نخواهید داشت، بلکه خواهید توانست در طول کوتاه‌ترین زمان به ترمیم کاشی‌های منزلتان بپردازید و از اتلاف وقت و زمان نیز جلوگیری به عمل بیاورید.

صرفه جویی در هزینه‌ها

مهم‌ترین مزیتی که برچسب کاشی دارد، آن است که کمترین هزینه را برای شما در پی خواهد داشت. اگر سری به فروشگاه‌های اینترنتی بزنید خواهید دید که انواع برچسب کاشی در طرح‌هایی متنوع و قیمت‌هایی باور نکردنی وجود دارند. بعلاوه می‌دانیم که استیکر کاشی چسباندنی است و به هیچ ‌گونه نصبی نیازی ندارد، پس در نتیجه به هنگام نصب روی کاشی نیز هزینه‌ا‌ی در پی نخواهد داشت.

مقاومت زیاد در برابر آب

انواع برچسب کاشی‌ها دارای مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب بوده و به نوعی ضد آب هستند و از این جهت برای مورد استفاده قرار گرفتن در محیط‌های مرطوبی مانند حمام و سرویس بهداشتی مشکلی ایجاد نمی‌کنند و به این آسانی‌ها کنده نمی‌شوند.

نگهداری آسان

نگهداری از برچسب کاشی کار بسیار راحتی است، چراکه برچسب کاشی در مقایسه با روش‌های دیگر به مراقبت‌های خاصی نیازی نداشته و دچار خرابی‌هایی که مستلزم تعمیرات و رسیدگی باشند نیز نمی‌شود.

قابلیت جدا شدن آسان

برچسب‌های کاشی به آسانی از سطوح کاشی‌‌ها جدا می‌شوند و به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید هر زمان که تمایل داشتید به تعویض برچسب‌ کاشی‌هایتان اقدام کنید.

مهم‌ترین معایب:

امکان استفاده تنها برای سطوح صاف

همان‌طور که قبلا نیز اشاره کردیم، امکان استفاده از برچسب‌های کاشی تنها برای کاشی‌هایی که سطح صافی داشته باشند میسر است. این ویژگی برچسب‌های کاشی‌ برای آن‌ نوعی کمبود تلقی می‌شود، چراکه مانع از استفاده آن‌ها برای کاشی‌هایی با سطوح طرح برجسته می‌شود.

مقاومت کم در برابر حرارت

عموم برچسب کاشی‌ها مقاومت کمی در برابر حرارت دارند و در مواجه با حرارت مستقم به سرعت مچاله و در خود جمع می‌شوند. بنابراین هنگامی که می‌خواهید برای قسمت‌هایی مانند دیوارهای پشت اجاق گازها که در مجاورت مستقیم با حرارت قرار دارند از برچسب کاشی استفاده کنید، به فکر تدابیری جدی برای پیشگیری از آسیب دیدن برچسب کاشی‌های آن قسمت باشید.

ایجاد سطحی لزج پس از کنده شدن

برچسب کاشی‌ پس از کنده شدن از روی سطح کاشی‌ها، سطحی لزج و چسبناک از خود به یادگار برجای می‌گذارد و تمیز کردن اثرات آن از سطح کاشی نیازمند صرف زمان و انرژی زیادی است.

نوشتن یک نظر

حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس های کاشی‌لند را مطالعه نموده و با کلیه موارد آن موافقم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

  • بازگشت به بالا