X

رتبه بندی این مطلب:
4.0
12 بازديد

به دنبال رفع مشکل پروژه کارخانه کاشی و سرامیک سیستان و سایر تولیدی های استان

به دنبال رفع مشکل پروژه کارخانه کاشی و سرامیک سیستان و سایر تولیدی های استان
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: ۴۰ واحد تولیدی تملک شده در سیستان و بلوچستان وجود دارد که باید مجددا به چرخه تولید برگردند.

به گزارش کاشی لند به نقل از خبرگزاری مهر؛ بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در نشست ارزیابی روند اجرای مصوبات محرومیت زدایی منطقه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سیستان و بلوچستان از استان‌های مورد علاقه من ست و هر زمان نیاز به کمک بوده کمک کننده این منطقه بوده‌ام.

وی با بیان اینکه که همه ما اعتقاد داریم که باید خدمتگزار مردم بود ادامه داد: مسؤولان باید با تمام توان در راه خدمت به مردم تلاش کنند و هر کس که در این راه کوتاهی کند با آن برخورد خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور بیان کرد: سندی با موضوع بیان و رفع مشکلات سیستان از استاندار سیستان و بلوچستان خواسته شد که این امر انجام و کلیات طرح نیز تصویب شده است.

وی با بیان اینکه این سند نیازمند اصلاح است گفت: بخشی از مشکلات مطرح شده در این سند پیگیری و بر طرف شد.

دین پرست با بیان اینکه در این سند باید همه مشکلات بیان و در هر ماه بازنگری شود افزود: یکی از اهداف دنبال کردن سند این است که تمام افراد وظایف خود را به درستی بدانند.

وی به چند پیشنهاد در ادامه تدوین سند سیستان و بلوچستان اشاره کرد و اظهارداشت: ۲۳۰ بند در حوزه سند بلوچستان نوشته شده که برخی از این بندها را نیز می‌توان به سند سیستان تأمین داد.

دین پرست ادامه داد: گزارش دهی کامل برای رفع مشکل ۲ پروژه مهم کارخانه لاستیک و کارخانه کاشی و سرامیک سیستان به انضمام آخرین توافقات و موارد دیگر تهیه و ارائه شود.

وی اظهارداشت: هر کس که در سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری کند باید پایش را بوسید و به دنبال سرمایه گذار بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور به طرح ۴۶ هزار هکتار سیستان اشاره کرد و افزود: اجرای دقیق این طرح یکی از دغدغه‌ها و تأکیدات به جد بزرگان نظام است.

وی تصریح کرد: تیم مجربی در این حوزه تشکیل و برای رفع ابهامات و آینده پروژه برنامه ارائه شود.

دین پرست در مورد بیمارستان ویژه بیماران سل در منطقه سیستان گفت: آخرین گزارشات مراحل انجام این بیمارستان توسط علوم پزشکی ارائه و با جدیت برای به نتیجه رسیدن این موضوع پیگیری خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور به چند تکلیف مهم از جانب وزرات کشور اشاره کرد و افزود: حفظ وضعیت فعلی اشتغال از مهمترین این تکالیف است و فرمانداران هر شهرستان مکلف‌اند تعداد واحد تولیدی موجود منطقه خود را بدانند و نگذارند واحد تولیدی تعطیل شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان باید به اندازه اسمی خود برسد اظهارداشت: ۴۰ واحد تملک شده در این استان داریم که باید مجدد به چرخه تولید برگردند.

دین پرست اظهارداشت: ۸۷ هزار طرح نیمه تمام با بیش‌از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان در کشور باقی مانده است.

وی بیان کرد: واحدهای تولیدی متوسط سیستان و بلوچستان باید شناسایی و مشکلاتشان به منظور رونق تولید و ایجاد اشتغال حل شود.

وی در مورد تقسیمات کشوری و طرح رزاق گفت: وزارت کشور هر کاری که بتواند در این موضوعات انجام و پیگیر خواهد بود.

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته