حرفه ای های کاشی لند

رتبه بندی این مطلب:
5.0
17 بازديد

تولید نیمی از محصولات کاشی و سرامیک کشور در یزد

تولید نیمی از محصولات کاشی و سرامیک کشور در یزد
استان یزد به عنوان اولین قطب صنعت کاشی و سرامیک کشور شناخته می شود که بیش از نیمی از تولیدات کاشی و سرامیک کشور متعلق به آن است.

کاشی و سرامیک به عنوان یکی از صنایع پیشرو وابسته به صنعت ساختمان بوده است که در ایران سابقه ای طولانی دارد. این سابقه به اولین سده های اسلام در ایران باز می گردد که ایران به عنوان یکی از مهمترین مراکز ساخت کاشی در جهان شناخته می شد. انقلاب صنعتی در همه صنایع تاثیر گذار بوده است و یکی از آن صنایع کاشی و سرامیک بوده است که تولید کنندگان آن همواره به دنیال ایجاد نوآوری برای استاده هر چه بهتر از این محصولات در ساختمان سازی بوده اند. این صنعت در دهه 30 هجری در ایران از شکل سنتی خود خارج گردید و پا یه عرصه راه اندازی کارخانجات کاشی با استفاده از ماشین آلات روز برای تولید کاشی نمود.

ایران به عنوان کشوری که منابع بسیار غنی برای تولید انواع کاشی و سرامیک دارد توانست به عنوان یکی از برترین های این صنعت خود را اثبات نماید. امروزه نام ایران به عنوان یکی از ده کشور برتر تولید کننده و صادرکننده کاشی و سرامیک در جهان شناخته می شود. استان یزد در این صنعت توانسته است با دسترسی به منابع خود را به عنوان قطب این صنعت در ایران ثابت نماید. امروزه بیش از 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: در حال حاضر بیش از 50 درصد کاشی و سرامیک کشور در یزد تولید می شود.

تولید 50 درصد کاشی و سرامیک در یزد

در همین رابطه  محمدرضا علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در مصاحبه ای اظهار داشت: استان یزد در زمینه صنایع کاشی و سرامیک یک قطب اصلی و مهم به شمار می رود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 50 درصد کاشی و سرامیک کشور در یزد تولید می شود، افزود: بخش قابل توجهی از این تولیدات به خارج از کشور صادر می شود.

وی اشاره کرد که استان یزد به عنوان قطب صنعت کاشی و سرامیک کشور 60 درصد از کل تولیدات کاشی و سرامیک کشور را با 86 کارخانه فعال به خود اختصاص داده‌است

علمدار یزدی با اشاره به محدودیت های زیست محیطی برای راه اندازی کارخانه کاشی گفت: با توجه به محدودیت‌های زیست محیطی، در برخی نقاط امکان صدور پروانه تولید کاشی به صورت کامل وجود ندارد و تاکنون به همین دلیل 20 مجوز کارخانه پرس به بعد کاشی و سرامیک در محور عقدا به مهریز صادر شده است.

نوشتن یک نظر

حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس های کاشی‌لند را مطالعه نموده و با کلیه موارد آن موافقم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

  • بازگشت به بالا