X

رتبه بندی این مطلب:
4.8
665 بازديد

جایگزین کردن کاشی های ترک خورده دیوار

جایگزین کردن کاشی های ترک خورده دیوار

کاشی و سرامیک بسیار حساس هستند و ممکن است برای هر کدام از شما پیش بیاید که کاشی و یا سرامیک یکی از قسمت های ساختمان شما مانند آشپزخانه، سرویس حمام و دستشویی و غیره ترک بردارد و یا به طور کامل شکسته شود. از آنجایی که این ترک و شکستگی اگر رسیدگی نشود می تواند گسترده شده و به نمای کلی خانه شما آسیب برساند در نتیجه بهتر است در اولین فرصت نسبت به ترمیم یا تعویض آن اقدام نمایید.

ترمیم کاشی ترک خورده

در این مقاله قصد داریم بیان کنیم با یک ترک یا کاشی شکسته بر روی دیوار چگونه باید برخورد کرد.

مرحله اول

در ابتدای بهتر است که سطح کاشی و سرامیک را تمیز کنید.بهتر است یک دستمال را در آب و صابون خیس کرده و این تمیز کاری را انجام دهید .بعد از انجام این کار اگر دیدید که واقعا کاشی ترک خورده است بهتر است قبل از کاملا شکستن و یا خراب شدن آن،کاشی را تعویض کنید.

مرحله دوم

در صورت دیدن ترک های کاشی شما می توانید با استاده از اپوکسی و یا مواد ر کننده ی ترک کاشی آن شکستگی را ترمیم کرده  و نیازی به جابجای کاشی نیست.
چسب اپوکسی را با یک تکه چوب هم بزنید و سپس با یک کاردک مخصوص مقداری از آن را برداشته و روی قسمت ترک خورده بکشید و بعد از آن با استفاده از یک پارچه ی تمیز مقدار اضافی آن را حذف کنید


مرحله سوم
حال نو.بت رنگ کردن محل شکستگی است.برای این کار دو راه حل دارید:
یا میتوانید رنگ مورد نظر را با مقداری چسب اپوکسی یا مواد پر کننده ی ترک کاشی ترکیب کرده و سپس این مواد را به محل شکستگی  بزنید
یا میتوانید بعد از پر کردن محل ترک خورده صبر کنید تا آن قسمت کاملا خشک شود و بعد آن ناحیه را رنگ کنید

مرحله چهارم
اما اگر شکستگی روی کاشی خیلی بیشتر زا یک ترک ساده است کار شما سخت تر می شود.شما باید کاشی شکسته شده راجدا کرده و یک کاشی جدید را جایگزین کنید.
برای این کار بهتر است اول با در نظر گرفتن اندازه و ابعاد و همچنین ضخامت کاشی یک کاشی که کاملا با کاشی شکسته شده همخوانی دارد را خریداری کنید.

مرحله پنجم
در مرحله ی بعدی باید درز بندی های اطرف کاشی را حذف کنید تا بهتر و راحت تر بتوانید کاشی را بردارید.برای این کار بهتر است از اره ی مخصوص استفاده کنید اما اگر اره در دسترستان نبود میتوانید با استفاده از چکش و اسکنه درز بندی های دور کاشی را جدا کنید.اما دقت داشته باشید که این کار باید به آرامی و با دقت تمام انجام شود تا به کاشی های اطراف آن صدمه وارد نشود.

 

مرحله ششم
حالا نوبت به حذف خود کاشی میرسد.برای این کار میتوانید از کاشی و اسکنه بزرگ تر استفاده کنید .بهتر است که این کار را از قسمت مرکزی کاشی آغاز کنید تا از آۀسیب دیدن کاشی های اطراف جلو گیری کنید.
سعی کنید حتما از دستکش و عینک ایمنی استفاده کنید تا از پریدن تکه خورد های کاشی به چشم هایتان و آسیب دیدن چشم و دست هایتان جلو گیری کنید.

مرحله هفتم
بعد از حذف کردن بکاشی باید چسب قدیمی را با استفاده از کاردک بتونه کنده و سپس یک لایه ملات جدید را روی دیوار پخش کنید.از استفاده کردن مقدار زیادی ملات جلو گیری کنید زیرا ممکن است باعث شود ناهماهنگی قرار گیری کاشی در محجل مورد نظر شود

مرحله هشتم
و حالا کاشی جدید  در آن قسمت قرار دهید و سپس با استفاده از چکش پلاستیکی مخصوص و یا یک تکه چوب که با پارچه دور پیچی شده است روی آن کاشی به آرامی ضربه بزنید

مرحله نهم
و حالا ماده ی درز بندی جدید را آماده  کنید . سپس با استفاده یک یک کاردک پلاستیکی مواد با به اطراف کاشی اضافه کنید و چپس از یک شبانه روز قسمت های اضافی آن را حذف کنید.

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته