رتبه بندی این مطلب:
4.7
210 بازديد

حمل و نقل، از مشکلات اصلی صنعت سیمان

حمل و نقل، از مشکلات اصلی صنعت سیمان

به گزارش کاشی لند به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرضا شیخان دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان درباره وضعیت توزیع بازار سیمان به مناطق زلزله زده اظهار کرد: خوشبختانه برای تامین سیمان مناطق زلزله زده (آذربایجان شرقی) مشکلی نداریم و هر زمانی که نیاز احساس شود سیمان را به این مناطق ارسال می‌کنیم.

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به اینکه صادرات سیمان، در شش ماه امسال، نسبت به سال گذشته، رشد ۷ درصدی را تجربه کرده است، تصریح کرد: امیدواریم این رشد صادراتی، در سال‌های آتی ادامه داشته باشد.

شیخان با بیان اینکه در شش ماه امسال یک میلیون صادرات کلینکر داشتیم، افزود: به دلیل هزینه بالا در حمل و نقل، ممکن است ارز صادراتی را از دست بدهیم.

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه تحریم‌ها توانسته اند بر بازار سیمان تاثیرگذارند، افزود: به هر حال تحریم‌ها توانستد بر قیمت تمام شده تاثیر بگذارند و کاهش صادرات را در بازار شاهد باشیم.

شیخان با بیان اینکه مصرف سیمان یکی از شاخص‌های ساخت و ساز است، گفت: این صنعت توانسته تولیدات و اشتغال خود را حفظ کند چرا که تولید سیمان، یک صنعت نظام‌مند با کمترین درآمد است.

گفتنی است، حمل و نقل یکی از اصلی‌ترین مشکلات در زمینه سیمان است. مدتی است که کرایه حمل و نقل داخلی و دریایی افزایش یافته و منجر به بروز مشکلاتی شده است؛ این امر رقابت بین کشور‌های صادرکننده سیمان را نیز از بین برده است.

 

نوشتن یک نظر

حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس های کاشی‌لند را مطالعه نموده و با کلیه موارد آن موافقم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

  • بازگشت به بالا