X

رتبه بندی این مطلب:
4.5
62 بازديد

رونمایی از ۲ محصول دانش بنیان در دانشگاه ولی عصر رفسنجان

رونمایی از ۲ محصول دانش بنیان در دانشگاه ولی عصر رفسنجان
 با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و جمعی از مسئولین‌ استانی و شهرستانی ۲ محصول دانش بنیان در دانشگاه ولیعصر رفسنجان رونمایی شد.

به گزارش کاشی لند به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ یکی از این‌ محصولات نانو پودر مس است که رضا رنجبر توتویی مجری این طرح در این‌ آیین‌ اظهار کرد: تکنولوژی تولید این محصول در اختیار ۲ کشور در دنیا است و شرکت نانو فناوران  ثمین‌ آرمان در مرکز رشد دانشگاه ولیعصر رفسنجان موفق به تولید این پودر با ۱۰ درصد قیمت تمام شده تولیدکنندگان در جهان شده‌است. 

وی افزود: مس یکی از مهمترین فلزات‌ در صنعت است و استان  کرمان مهد معادن به ویژه مس است و نانوپودر مس دانش بنیان ترین صنعت پایین‌ دستی مس است‌ و پودر این فلز خواص آنتی‌ باکتریالی دارد که شرکت ما در بهمن سال گذشته توانست به این تکنولوژی دست یابد.

رنجبرتوتویی‌ افزود: هر یک کیلو گرم‌ پودر نانو مس‌ ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار ارزش ریالی دارد و محصولی است که با بهترین برند تولیدات‌ نانو در دنیا برابری‌ می کند در حال‌ حاضر ۴۰۰ کیلوگرم‌ از این پودر تولید کردیم که در صورت حمایت قادر به تولید ۷ تن از این ماده در ماه هستیم.

 وی تصریح کرد:  خلوص‌ این محصول ۹۹/۹۹ تا ۱۰۰ درصد است و کاربری های متعدد این محصول در صنایع الکترونیک و ریزپردازنده‌ ها، در متالورژی پودر و قطعه سازی، در صنایع مختلف به عنوان آنتی‌ باکتریال، صنایع دارویی، کشاورزی و ... است.

رنجبرتوتویی ادامه داد: موارد مصرف آن هم در تولید پارچه و البسه های پزشکی مانند ماسک و گان، تولید لعاب کاشی و سرامیک، تجهیزات پزشکی، مکمل‌ های غذایی ، کارخانجات جوهر رسانا و .... است ضمن اینکه می توانیم زیر ۲۰۰ دلار در بازار آن را عرضه کنیم.

محصول دیگر هم دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا بود که با توجه به نیاز کشور در زمینه تجهیزات تصفیه و ضدعفونی کننده هوا به علت شیوع بیماری های ویروسی و تنفسی مانند آنفلوآنزا و کرونا شرکت دانش بنیان پلاسما تصفیه دانشگاه ولیعصر رفسنجان اقدام‌ به طراحی و ارایه محصولی برای حل این مشکل کرده است که قادر است هوای محیط به ویژه محیط های شلوغ را ضدعفونی و هرگونه ویروس و باکتری و میکروب‌ را نابود و غیرفعال کند.

این دستگاه دارای ویژگی هایی همچون عدم ایجاد حساسیت، عدم پخش گاز اوزون و مواد مصر در محیط و دیگر ویژگی هاست‌.

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته