حرفه ای های کاشی لند

تولیدکننده و پخش کننده کاشی و سرامیک پنتوفورما

رتبه بندی این مطلب:
1.0
91 بازديد

سارا سعیدی در مصاحبه با خبرنگار کاشی لند گفت: یکی از چالش های من زمانی که وارد این صنعت شدم تا به امروز این هست که چرا طراحی کاشی و سرامیک مانند دیگر تخصص ها یک رشته دانشگاهی نیست.

سارا سعیدی در مصاحبه با خبرنگار کاشی لند گفت: یکی از چالش های من زمانی که وارد این صنعت شدم تا به امروز این هست که چرا طراحی کاشی و سرامیک مانند دیگر تخصص ها یک رشته دانشگاهی نیست.

یکی از چالش های من زمانی که وارد این صنعت شدم تا به امروز این هست که چرا طراحی کاشی و سرامیک مانند دیگر تخصص ها یک رشته دانشگاهی نیست. 
کاشی لند- به گزارش خبرنگارکاشی لند، مجموعه ورکشاپ‌های تک موضوعی و تخصصی طراحی کاشی و سرامیک برای اولین بار در کشور توسط ساراسعیدی طراح کاشی و سرامیک و مشاور توسعه محصول و برندینگ کارخانجات ایران در حال برگزاری است.

هنر طراحی قلب صنعت کاشی و سرامیک و نبض تپنده تولید است و طراح کاشی به طور قطع چشم هدفمند برندینگ و فروش است


سارا سعیدی در مصاحبه با خبرنگار کاشی لند در خصوص برگزاری این ورکشاپ های تخصصی گفت: امروز و در این نقطه مطمئن هستم طراحی کاشی و سرامیک هنری ناشناخته و مظلوم است. هنر طراحی قلب صنعت کاشی و سرامیک و نبض تپنده تولید است و طراح کاشی به طور قطع چشم هدفمند برندینگ و فروش است. امروزه کاشی و سرامیک به واسطه رونق صنعت ساختمان یکی از پرکاربردترین متریال های ساختمانی است که هم جنبه زیبایی شناسی دارد و هم کاربرد مصرفی. با رونق صادرات و فروش داخلی طراح کاشی و سرامیک باید در جایگاه واقعی خودش قرار بگیرد و این نکته مهم که خلق طرح و موفقیت یک محصول یک شبه اتفاق نمی افتد نیز باید همواره در نظر گرفته شود.


وی در ادامه افزود: تولیدکنندگان برای من همیشه این دغدغه را ایجاد کردند که چرا نباید یک طراح، طرحی را خلق کند و یا حتی تا مرحله تست پیش برود که خودش ایده اش را پرزنت کند و بازار هدفش را بشناسد.
سارا سعیدی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از چالش های من زمانی که وارد این صنعت شدم تا به امروز این هست که چرا طراحی کاشی و سرامیک مانند دیگر تخصص ها یک رشته دانشگاهی نیست و چرا  مثلا رشته طراحی صنعتی یا طراحی پارچه داریم اما طراحی کاشی و سرامیک را نداریم و عموما نیروی کار این تخصص فارغ التحصیلان رشته های مختلف هنر هستند و گاه حتی غیر هنری. نکته مهم اینکه دانش و اطلاعات ضروری این تخصص هم به صورت تجربی و از یک فرد به فرد دیگر منتقل شده است. 


بعد از کمی تحقیق متوجه شدم یک سری دوره های آموزش چاپ دیجیتال و مبانی آن در ایران و در یزد برگزار شده اما این همه آن چیزی نیست که یک طراح کاشی و سرامیک باید بداند. 
این شد که بعد از ۱۰ سال به این فکر افتادم دوره های آموزشی برگزار کنم و تنها هدفم از برگزاری این دوره ها آشنایی با رشته طراحی کاشی و سرامیک به عنوان یک تخصص و البته یک شغل مهم و کم توجه و بدون مخاطب بود. 


البته که در مسیر برگزاری ورکشاپ هایم بسیار با این مورد مواجه شدم که افراد اصلا نمی دانستند این هنر و تخصص چیست و آن را با هنر طراحی کاشی دست ساز و سنتی اشتباه می گرفتند... !!!
اینک پس از برگزاری دو دوره ورکشاپ در کاخ سعدآباد و با همکاری گالری هماسا در تلاش هستیم دوره سوم را در اسفند ماه در شهر یزد برگزار نماییم.

و بنده بعد از ۱۰ سال تجربه در صنعت تمام تلاشم این است که برای این  هنر ـ صنعت بومی کشورمان و نیروی متخصص آن اهمیت بیشتری در نظر گرفته شود تا در مسیر درخشش جهانی قدم برداریم.

1 نظر در مطلب "سارا سعیدی در مصاحبه با خبرنگار کاشی لند گفت: یکی از چالش های من زمانی که وارد این صنعت شدم تا به امروز این هست که چرا طراحی کاشی و سرامیک مانند دیگر تخصص ها یک رشته دانشگاهی نیست." ثبت شده است

0
0

هادی

بسیار عالی بود، استفاده کردیم

نوشتن یک نظر

حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس های کاشی‌لند را مطالعه نموده و با کلیه موارد آن موافقم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

حرفه ای های کاشی لند

فروشگاه کاشی لند

تولیدکننده و پخش کننده کاشی و سرامیک پنتوفورما

  • بازگشت به بالا