حرفه ای های کاشی لند

رتبه بندی این مطلب:
4.8
2880 بازديد

سرامیک و کاشی سه بعدی 3D

سرامیک و کاشی سه بعدی 3D
کاشی و سرامیک به عنوان یکی از اصلی ترین پوشش دهنده‌های ساختمانی شناخته می‌شود که امروزه با پیشرفت تکنولوژی تحول عظیمی در طرح، رنگ و تولید کاشی و سرامیک به وقوع پیوسته است. یکی از مهمترین مباحث در كاشي و سراميك طراحی آن به عنوان مکملی برای دکوراسیون داخلی می‌باشد. 

یکی از مدل های جدید کاشی و سرامیک که جلوه ای بی نظیر و شیک را ایجاد می‌کند کاشی و سرامیک سه بعدی است. سرامیک‌هایی با طرح‌های سه بعدی که اگر با کمی فاصله به آنها نگاه کنید بازنمایی جذاب از طرح مورد نظرتان را خواهید دید. 
صنعت سرامیک سازی در زمینه ایجاد طرح و نقش تا به آنجا پیش رفته است که امروزه طرح انتخابی شما به آسانی با استفاده از دستگاه‌های چاپ دیجیتال، قابلیت پیاده سازی بر روی  کاشی و سرامیک را دارد. سرامیک‌های 3D که بیشتر مناسب استفاده بر روی دیوارها به عنوان نما هستند سطح صافی دارند اما کمی فاصله گرفتن از آن باعث ایجاد خطای دید و عمق دهی به تصایر می‌شود در نتیجه تصاویر به شکلی برجسته دیده می‌شود. 

کاشی و سرامیک سه بعدی

کاربرد کاشی و سرامیک سه بعدی

کاشی سه بعدی بیشتر به عنوان نمای دیوارها و کف پوش به کار می‌رود. این نوع سرامیک گزینه مناسبی برای ایجاد یک تحول اساسی در دکوراسیون داخلی است. سه بعدی بودن تصاویر چاپ شده بر روی این کاشی‌ها از آنها گزینه ای منحصر به فرد برای ساخت فضاهای لوکس و لاکچری ساخته است. تصاویر پیاده شده بر روی این نوع سرامیک‌ها لازم است از رزولوشن بالایی برخوردار باشند تا تصایر در بزرگنمایی شطرنجی نشوند. این نوع کاشی به طور عمده از پرسلان‌های ضدخش تهیه می‌شود تا بالاترین میزان مقاومت، کیفیت و دوام را داشته باشد. 
سرامیک‌های سه بعدی مناسب استفاده در کف و نمای دیوارها هستند. به طور کل اگر می‌خواهید یک نمای مناسب در کفپوش استفاده نمایید بهتر است از سرامیک‌های سه بعدی استفاده نکنید و این سرامیک‌ها را تنها در نمای دیوارها به کار ببرید. 

کاشی سه بعدی کف
کفپوش سه بعدی به چند شیوه قابلیت اجرا دارد که سرامیک سه بعدی یکی از آنهاست. سرامیک‌ها ممکن است با وجود مقاومت و طول عمر بالا به مرور جلا و درخشش خود را بر اثر پا خوردن از دست بدهد در نتیجه استفاده از سرامیک‌های سه بعدی بیشتر به عنوان سرامیک نمای دیوار پیشنهاد می‌گردد.

ویژگی‌های سرامیک سه بعدی

یکی از عمده ترین دلایل منحصر به فرد بودن سرامیک سه بعدی، بازنمای تصویر به شکل سه بعدی در یک بستر دو بعدی است که باعث ایجاد جلوه ای بی نظیر در فضا می‌گردد. 
مهمترین خصیصه دیگر آن نصب آسان و دوام و کیفیت آن است. کاشی‌های سه بعدی به طور کل ضد اسید و ضد خش هستند. 
نظافت سهل و آسان نیز گزینه دیگری از ویژگی‌های این محصول دوست داشتنی می‌باشد. 
نصب سریع و قابلیت اجرا بر روی هر پیش زمینه ای اعم از سیمان، سنگ، سرامیک، کاشی و ... باعث گردیده است یکی از سریعترین راه‌ها برای ایجاد تغییر و تحول در دکوراسیون داخلی محسوب گردد. 
کیفیت و مرغوبیت این نوع سرامیک در کل بالاست که باعث ثبات رنگ و نقش آن در مقابل سرما، گرما و سایر مواد می‌شود.این نوع سرامیک‌هادی حرارت می‌باشد که می‌تواند مناسب برای استفاده در کاشی و سرامیک با سیستم گرمایش و سرمایش باشد.

کاشی و سرامیک 3بعدی

نصب و اجرای کاشی و سرامیک سه بعدی

مدل جدید کاشی و سرامیک سه بعدی عمدتا سطحی از رزین و اپوکسی یا پلی اورتان دارند. نحوه اجرای این نوع سرامیک بدین گونه است  که تصویر مورد نظر انتخاب شده و بر روی لایه مخصوصی با استفاده از دستگاه‌های چاپ دیجیتال پیاده می‌شود. این لایه بر روی زمین یا یدواری که برای اجرای کار در نظر گرفته شده است قرار می‌گیرد و با چند لایه لاک الکل و رزین و اپوکسی که لایه ای شفاف است پوشانده می‌شود.  پس از آن سرامیک‌های آماده شده به روش سه پخت آماده می‌شوند. یکی از مهمترین دلایل سه پخت شدن سرامیک‌های سه بعدی افزایش مقاومت آنها می‌باشد که علاوه بر آن جلوه بهتری ز تصویر را به نمایش می‌گذارد.

سرامیک سه بعدی کف

انواع کاشی و سرامیک سه بعدی

کاشی و سرامیک سه بعدی در سه نوع مختلف تهیه می‌شود که تفاوت آنها بیشتر در جنس و مرغوبیت پایه کاشی و سرامیک می‌باشد. این تفاوت باعث تفاوت عمده در قیمت سرامیک سه بعدی نیز می‌گردد.

کاشی‌های سه بعدی معمولی

این نوع کاشی همانند سایر کاشی و سرامیک معمولی است تنها تفاوت اجرای طرح سه بعدی به جای طرح‌های معمولی سایر کاشی‌ها و سرامیک‌هاست. در نتیجه تفاوت تنها در طرح پیاده شده بر روی کاشی و سرامیک می‌باشد. 

کاشی‌های سه بعدی با روکش اپوکسی

نوع دیگری کاشی‌های سه بعدی مشابه کاشی و سرامیک سه بعدی معمولی است، این نوع کاشی سه بعدی بر روی کاشی معمولی طح سه بعدی پیاده شده است و تفاوت با کاشی سه بعدی معمولی در نحوه پیاده سازی طرح سه بعدی بر روی  آنها می‌باشد. در این نوع کاشی از برچسب‌های اپوکسی با روش سه پخت برای اجرای طرح سه بعدی استفاده می‌شود.

کاشی‌های سه بعدی با روکش شیشه

در این نوع کاشی‌ها از روکش شیشه برای ایجاد خطای دید و افزایش جلوه گری طرح سه بعدی استفاده می‌گردد. کاشی سه بعدی با روکش شیشه از دوام و کیفیت بالایی برخودار است و به همین علت قیمت آن نسبت به دو نوع دیگری بسیار بالاتر می‌باشد. این نوع کاشی مناسب کف نمی باشد و تنها می‌توان از آن در دیواره‌ها استفاده نمود.

 سرامیک سه بعدی نما
 

نوشتن یک نظر

حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس های کاشی‌لند را مطالعه نموده و با کلیه موارد آن موافقم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

  • بازگشت به بالا