X

رتبه بندی این مطلب:
4.7
115 بازديد

صدور برچسب انرژی برای ساختمان ها

صدور برچسب انرژی برای ساختمان ها

به گزارش کاشی لند به نقل از ایسنا، مهدی صالحی در مورد برچسب انرژی ساختمان‌ها در تهران با بیان اینکه به تازگی موضوعاتی همچون ذخیره سازی میانه و حداکثری انرژی در ساختمان‌ها در مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان؛ مورد توجه قرار گرفته است؛ گفت: براین اساس طراحان و سازندگان ساختمان‌های پایتخت می‌توانند برای نگهداشت انرژی در ساختمان‌هایشان از روش های مختلف استفاده کنند و برهمین اساس سازمان ملی استاندارد نیز شرکت هایی را در زمینه تعیین و ارائه برچسب انرژی ساختمان، تعیین کرده است.

به گفته وی، اگر ساختمانی بتواند برچسب انرژی را اخذ کند، این مهم در پایانکار ساختمان قید خواهد شد تا مردم بدانند این ساختمان در چه سطح مصرف انرژی قرار دارد.

صالحی این را هم گفت:‌ یکی از شعارهای سازمان ملل بحث انرژی و کاهش مصرف آن به خصوص انرژی های کربی است که برهمین اساس باید به سمت ساختمان‌های پایدار پیش برویم، بگونه‌ای که در معماری و ساخت یک ساختمان پایدار باید به موضوع مصرف کمتر انرژی و حتی تولید انرژی توجه شود.

مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران با تاکید براینکه اخذ برچسب انرژی یک اختیار است و نه الزام، افزود: البته شهرداری تهران تنها در زمان ساخت می‌تواند بروی انتخاب مصالح استاندارد، تاکید بر استفاده از شیوه های نوین انرژی همچون انرژی های تجدیدپذیر و پیشنهاد نصب آبگرمکن‌های خورشیدی نظارت کند، اما نصب برچسب انرژی می‌تواند در راستای فرهنگسازی استفاده از ساختمان‌های پایدار موثر باشد و این حق خریدار است که بداند ساختمانی که خریداری می کند، در چه حد مصرف انرژی است.

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته