حرفه ای های کاشی لند

تولیدکننده و پخش کننده کاشی و سرامیک پنتوفورما

رتبه بندی این مطلب:
4.7
4627 بازديد

فیتیله سیگاری (بردر کاشی و سرامیک)

فیتیله سیگاری (بردر کاشی و سرامیک)
استفاده ازفیتیله و بردر کاشی و سرامیک برای ایجاد تغییر و تحول و ایجاد طرح‌های جدید دکوراسیون امروزه به یک المان مهم در صنعت ساخت و ساز تبدیل شده است.

کاشی و سرامیک به عنوان بخش مهمی از دکوراسیون داخلی شناخته می شود که وظیفه پوشش دهی دیوارها را در کنار محافظت از آنها و همچنین دادن طرح و نقش به آن را بر عهده دارد. اغلب کاشی و سرامیک ها با طرح های ساده و معمولی تولید می شوند که برای ایجاد جلوه بهتر نیازمند استفاده از کاشی طرح دار یا نوارهای تزیینی از جنس کاشی هستند. امروزه استفاده از کاشی‌های طرحدار باعث شده است فضاها به شکلی تفکیک یافته تر در نمای داخلی مشخض گردند. کاشی های تزیینی به عنوان بخش مستقلی در صنعت کاشی و سرامیک شناخته می شوند که در ابعاد و اندازه های مختلف طرح هایی را خلق می کنند که بیشتر جنبه تزیینی دارد به همین دلیل به آنها کاشی تزیینی گفته می شود. یکی از پرکاربردترین کاشی‌های تزیینی که به نوعی جدیدترین المان کاشی کاری در صنعت ساخت و ساز محسوب می‌گردد حاشیه کاشی است که با نام فیتیله سیگاری یا بردر کاشی و سرامیک شناخته می‌شود. در هنگام خرید کاشی و سرامیک می توانید طرحی انتخاب کنید که از بردرها در آن استفاده شده است.

 

فیتیله کاشی

 

فیتیله کاشی و سرامیک

تنوع تولید کاشی و سرامیک و روند رو به رشد استفاده از آن در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد طرح‌های متنوعی گردیده است که انتخاب را برای افراد بسیار دشوار نموده است. فیتیله‌های سیگاری  که همان فیتیله کاشی و سرامیک می‌باشد یکی از مهمترین بخش‌ها در انتخاب کاشی و سرامیک دیواری طرح ساده هستند. فیتیله‌های سیگاری که به صورت تخصصی به آن سیگاری گفته می‌شود کاشی‌هایی به شکل نوار باریک هستند که به عنوان حاشیه کاشیکاری استفاده می‌شوند. این نوارها از پهنای 1 سانتی متر تا 10 و حتی 15 سانتی متر متغیراست و با توجه به طرح زمینه کاشی اصلی انتخاب می‌شود. از این نوع کاشی اغلب در ازاره های بنا استفاده می شود.
فیتیله ها دارای اشکال مختلفی هستند و طرح آنها به صورت برجسته و تخت تولید می شود. این نوارهای تزیینی در حد فاصل میان دو کاشی ها به صورت افقی یا عمودی قرار می گیرد و باعثجلوه گری هر چه بیشتر طرح کاشی ساده می شود. به طور کل سیگاری ها دارای رنگ‌های متالیک هستند که برخی از آنها ساختاری شیشه ای دارند، ین ساختار باعث انعکاس جذاب تر رنگ و طرح آنها می‌گردد. این نوع کاشی تزیینی به روش‌های متنوعی روکش می‌شود برخی از آنها دارای روکش فلزی است و برخی دیگر دارای روکش شیشه ای، دسته‌ی غالب دارای روکشی از جنس لعاب کاشی هستند که بیشتر به شکل طرح و نقش خود را نمایش می‌دهد.
برش این نوارها (سیگاری‌ها) به صورت فابریک است وبه صورت عددی در فروشگاه های کاشی و سرامیک فروخته می‌شود. طول این نوع کاشی از 20 تا 90 سانتی متر متغیر است که بیشتر به صورت 60 سانتی متری تولید می‌شود. 

 

فیتیله سیگاری

 

نکات مهم در خرید فیتیله سیگاری

اگر به دنبال خرید سیگاری هستید لازم است قبل از آن به چند نکته توجه داشته باشید تا بهترین انتخاب را انجام دهید. در هنگام خرید فیتیله سیگاری توجه داشته باشید که طرح و رنگ کاشی زمینه بسیار مهم است و شما باید با توجه به آن رنگ و طرح سیگاری را انتخاب نمایید. رنگ‌های طلایی و نقره ای غالب ترین رنگ‌ها در این نوع کاشی و سرامیک هستند که در مدل جدید کاشی و سرامیک تزیینی شاهد ظهور رنگ های سفید و آبی لاجوردی نیز هستیم. با این وجود رنگ طلایی رنگ غالب این نوع بردر است زیرا تقریبا با هر رنگ و نمایی هم خوانی دارد اما باز هم لازم است از همخوانی آن با طرح و نقش کاشی‌های دیواری که انتخاب نموده اید اطمینان حاصل نمایید.

نکته حائز اهمیت در استفاده از این نوع کاشی های ظریف تزیینی به عنوان نوارهای تزیینی این است که تنها به عنوان تزیینات کاشی دیواری می‌توان از آنها استفاده نمود آنها به دلیل طرح و ظرافتی که دارند شکنندگی بالایی دارند و استفاده از آنها در کف ساختمان به دلیل ساختار ظریفی که دارد به هیچ وجه توصیه نمی‌گردد. این نوع کاشی و سرامیک با کوچکترین فشاری شکسته می‌شود و ترک ه و خورد شدگی آن نمای بدی را در کف ساختمان ایجاد می‌کند. 


از فیتیله های سیگاری اغلب برای تزیین دیوارهای حمام یا سرویس بهداشتی استفاده می شود اما باید توجه داشت که از آنها تنها به شرطی در فضاهای مرطوب مجاز است که روکش فلزی نداشته باشند، در درازمدت این روکش ها توسط رطوبت خورده شده و نما و جلوه بدی را در دیوار ایجاد می کند.

فیتیله کاشی
برای محیط‌های مرطوب مانند حمام، سرویس بهداشتی، استخر و حتی آشپزخانه استفاده از سیگاری با روکش شیشه بهترین گزینه است، زیرا مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و به خوبی جلوه جذابی را با وجود رطوبت فضا به نمایش می گذارند.

اگر به دنبال خرید بردرها و فیتیله های سیگاری کاشی و سرامیک هستند، می توانید با مراجعه به فروشگاه کاشی لند بهترین نوع کاشی های فیتیله ای را مشاهده نمایید.

نوشتن یک نظر

حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس های کاشی‌لند را مطالعه نموده و با کلیه موارد آن موافقم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

حرفه ای های کاشی لند

فروشگاه کاشی لند

تولیدکننده و پخش کننده کاشی و سرامیک پنتوفورما

  • بازگشت به بالا