X

رتبه بندی این مطلب:
4.9
251 بازديد

مقصد صادرات کالاهای یزد کدام کشور ها می باشند؟

مقصد صادرات کالاهای یزد کدام کشور ها می باشند؟

طبق آمارهای رسمی تا پایان شهریور ماه سال 97  بیش از 50 کشور جزو بازارهای صادراتی یزد بوده‌اند که از این میان کشور عراق به تنهایی 127 میلیون و 864 هزار دلار از ارزش صادرات یزد را به خود اختصاص داده است. بدین ترتیب این کشور با واردات بیش از یازده میلیون و 909 هزار تن کالا اولین مقصد صادراتی یزد است.
پاکستان دومین مقصد صادراتی یزد بوده که واردات آن از یزد بالغ بر 41 میلیون و 117 هزار دلار بوده و وزن کالاهای صادراتی یزد به مقصد این کشور سه میلیون و 107 هزار تن بوده است.
افغانستان با واردات بیش از 30 میلیون دلار کالا از یزد سومین بازار بزرگ صادراتی استان محسوب می‌شود که تا پایان شهریور ماه سال 97 در مجموع از نظر وزنی نزدیک به 12 میلیون تن از صادرات یزد را به خود اختصاص داده است.
همچنین کاشی و سرامیک عمده کالاهای صادراتی استان یزد با ارزش 127 میلیون و 278 هزار دلار بوده و میلگرد با صادرات بیش از 34 میلیون دلار در جایگاه دوم و بعد از آن مصنوعات پلاستیکی نیز با 18 میلیون و 635 هزار دلار در رتبه سوم کالاهای صادراتی استان قرار دارد.
بر اساس آمار گمرک، شیشه و ظروف شیشه ای، اکسید مولیبدن، پسته، و مواد شوینده در رتبه های بعدی کالاهای صادراتی استان یزد با ارزش مجموع 31 میلیون و 879 هزار دلار قرار گرفته اند.

1 نظر در مطلب "مقصد صادرات کالاهای یزد کدام کشور ها می باشند؟" ثبت شده است

0
0
Avatar image

ghanbari

بسیارعالی بود

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته