حرفه ای های کاشی لند

رتبه بندی این مطلب:
4.7
3519 بازديد

نصب کاشی جدید بر روی کاشی و سرامیک قدیمی

نصب کاشی جدید بر روی کاشی و سرامیک قدیمی
تا به حال شده است که دلتان بخواهد یک تغییر کلی در رنگ و طرح کاشی و سرامیک خانه خود بدهید؟

در بسیاری مواقع تصور خرابکاری که باید انجام شود شما را از انجام این کار منصرف می کند اما امروزه با روی کار آمدن انواع چسب مخصوص کاشی و سرامیک شما به راحتی می توانید کاشی سنتی و سرامیک جدید را بر روی هر سطحی چه سیمانی و بتنی و چه کاشی و سرامیک قدیمی بچسبانید و دیگر دغدغه از بین بردن لایه زیرین را نداشته باشید.

شما می توانید با روش های مقدماتی که شرح داده می شود بدون انجام عملیات کندن و تخریب و دردسرهای آن سرامیک های قدیمی و یا مستهلک را با سرامیک دلخواهتان پوشش دهید. با نیک تیک همراه باشید.

وسایل مورد نیاز 

فرز با سنگ مخصوص مصالح

سنباده نواری

ماسک غبار

ماله کنگره دار

عینک ایمنی ، دستکش ، کاردک و یا فرز همه کاره

و در صورت امکان جاروبرقی کارگاهی

مواد مورد نیاز

سنباده مش ۸۰

سرامیک

پودر چسب سرامیک

چسباندن کاشی روی کاشی

شروع کار نصب سرامیک

شرط اول کار محکم بودن زمین زیر کار است. بعنوان مثال ترک خوردگی در سرامیک قدیمی میتواند نشان از ایراد اساسی در بتن زیر آن باشد. مهمترین شرط ، آماده بودن سطح زیر کار است. پس مطمئن شوید که سرامیک های قدیمی محکم به زمین چسبیده اند. با یک پتک چوبی به آنها ضربه بزنید. در صورت وجود حفره در زیر آنها، صدای ضربه تغییر خواهد کرد. بنابرین هرکدام که لق بود جدا کنید و جایش را با ملات چسب سرامیک پرکنید.

مرحله اول: زیرسازی

از یک تراز بزرگ به طول ۱۲۰ سانتیمتر استفاده کنید و زدگی و نقاط برجسته را یافته و با فرز بتراشید تا سطح تراز شود. سپس با ابزاری چون سنباده لرزان و یا نواری تمام سطح براق سرامیک های قدیمی را خراش بیاندازید. دانه بندی کاغذ سنباده را از نوع مش ۸۰ انتخاب کنید.

خرده های بوجود آمده را کامل از روی کار با کاردک و یا فرز همه کاره بتراشید. سپس جارو کنید و بعد با آب و شوینده زمین را بشویید تا کثیفی و چنانچه در گذشته از مواد درزبندی و یا براق کننده ها استفاده شده پاک شود. سپس با آب زمین را آبکشی کنید و بگذارید خشک شود.

مرحله دوم:آماده کردن ملات

با آماده کردن ملات از پودر چسب سرامیک که بر پایه سیمان می باشد، آن را در ظرف کوچکتری بریزید و استفاده کنید و مجدد ملات درست کنید، چراکه با ساختن کل ملات بصورت یک جا در حین کار به تدریج از کیفیت آن کاسته میشود.

چسباندن سرامیک روی سرامیک کف

چگونه میتوان روی سرامیک قدیمی ، سرامیک نو نصب کرد؟

لایه ای از ملات را روی زمین ریخته و با ماله آماده کنید. برای سرامیک های بزرگ با ابعاد ۳۰ سانتیمتر و بیشتر لازم است تمام پشت آنها نیز با ملات آغشته شود. بعضی ترجیح میدهند که با لبه صاف ماله ، ملات پشت سرامیک را کاملا صاف کنند. بعضی دیگر با ماله کنگره دار ، ملات پشت سرامیک را شانه میکنند و بعد آن را روی ملات زمین که آن هم شانه شده میگذارند. در هر حالت روش صحیح، شانه کردن ملات در یک جهت مستقیم میباشد نه چرخشی.

سپس به شکل ذیل سرامیک را روی ملات زمین گذاشته و با فشار حرکت دهید تا ملات های شانه شده، صاف و یک دست شوند و منافذ خالی پر شود. با توجه به درجه بندی کاشی و سرامیک مقدار استفاده شده ازلایه ملات میتوان متفاوت باشد پس به این نکته توجه داشته باشید.

مرحله سوم – بندکشی

جهت بندکشی، حدود یک لیتر دوغاب برای هر متر مربع لازم است.

بهتر است تا ۳ روز ضربه مکانیکی به سرامیک ها وارد نشود.

در ضمن دمای مناسب برای کار با چسب سرامیک حدود ۲۰ درجه سانتیگراد است.

نوشتن یک نظر

حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس های کاشی‌لند را مطالعه نموده و با کلیه موارد آن موافقم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

  • بازگشت به بالا