X

رتبه بندی این مطلب:
4.8
472 بازديد

نمایشگاه سرامیک دوره قاجار در مالزی

نمایشگاه سرامیک دوره قاجار در مالزی

بزرگترین نمایشگاه کاشی، سرامیک و سفالینه های متعلق به دوره قاجار با همکاری موزه هنرهای اسلامی مالزی در کوالالامپور دایر گردید.

موزه هنرهای اسلامی مالزی در کوالالامپور میزبان گنجینه نفیس سرامیک ایران از دوره قاجار می باشد. در این موزه بیش از 70 اثر سرامیکی که شامل کاشی ها و سفالینه های سرامیک عصر قاجار می باشد.

این آثار فاخر دارای رنگ و لعاب و نقوش برجسته مشخصه قاجاری است و بسیاری از آنها جزو آثار شاخص این عصر می باشد. 

سفالینه های عصر قاجار ترکیبی از هنر، ادبیات و عرفان ایرانی است که به زیباترین شکل در سفالینه ها به خصوص کاشیکاری این دوره خود را به نمایش گذاشته است.

از جمله آثار شاخص این نمایشگاه می توان به سرامیک شیخ سنعان و لوح سفالین خورشید که به عنوان مهمترین آثار سفالی دوره قاجار می باشد اشاره کرد.

این نمایشگاه به مدت 4 ماه در محل نمایشگاه هنرهای اسلامی مالزی در کوالالامپور دایر می باشد و علاقمندان می توانند از ساعت 10 صبح تا 6 بعداز ظهر از آن بازدید نمایند.

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته