حرفه ای های کاشی لند

رتبه بندی این مطلب:
5.0
43 بازديد

کمیته راهبری مرکز نوآوری مواد ساختمانی

کمیته راهبری مرکز نوآوری مواد ساختمانی
به همت شتاب دهنده صدر فردا، کاشی سعدی و شرکت های تابعه مجموعه هلدینگ صدر تامین اولین جلسه کمیته راهبری مواد ساختمانی برگزار گردید.

به گزارش کاشی لند: شرکت سرمایه­ گذاری صدرتأمین به عنوان هلدینگی تخصصی در باب مواد ساختمانی بالاخص صنایع کاشی و سرامیک در سال 1378، با سرمایه ثبتی یک میلیارد ريال، زیر نظر  شرکت سرمایه­ گذاری تامین اجتماعی که با نام شستا شناخته می شود در قالب سهامی خاص تاسیس گردید. این شرکت در سال 1387 با جهت­ گیری جدیدی  به حوزه صنعت کانی های فلزی و غیرفلزی ورود پیدا کرد. از آنجایی که صنایع معدنی در کنار پتروشیمی جز صنایع استراتژیک ایران محسوب می گردد و علاوه بر آن به دلیل ذخایر غنی کشورمان از مواد معدنی این صنعت در دسته ی صنایع برتر و پیشرو در اقتصاد ملی ایران دسته بندی شده است.. معدن و صنایع وابسته به آن حاشیه سود بسیار مناسبی نسبت به سایر صنایع در کشور ما دارند در نتیجه تداوم رشد آن همواره در ایران و جهان قابل ملاحظه است.

هلدینگ صدر تامین در حال حاضر شرکت های وابسته بسیاری را تحت نظارت خود دارد که کاشی سعدی، کاشی الوند، سرام آرا، لعابیران و بسیاری دیگر از شرکت های وابسته به صنعت کاشی و سرامیک کشور زیر نظر آنها فعالیت می کنند.

علاوه بر آن شتاب دهنده صدر فردا نیز به عنوان یکی از شرکت‌های فرعی هلدینگ صدر تامین و در قالب شتاب دهنده تخصصی، با ماموریت توسعه کسب و کارهای نوین در حوزه معدن، صنایع معدنی و مواد پیشرفته شکل گرفت. این شرکت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با توجه به جهت‌گیری راهبردی هلدینگ صدر تامین توانست اقدامات هدفمندی برای توسعه فناوری و استفاده از آن در کسب و کارهای فعلی هلدینگ صدر تامین و همچنین ایجاد کسب و کارهای دانش بنیان در این صنعت انجام دهد.

کمیته راهبری مرکز نوآوری مواد ساختمانی

در راستای دست یابی به اهداف شرکت صدر تامین مرکز نوآوری مواد ساختمانی مجموعه ای است که شتاب دهنده دانش بنیان صدرفردا با همکاری کاشی سعدی و دیگر شرکت های تابعه هلدینگ صدرتامین راه اندازی گرید و در حال حاضر در شتاب‌ دهنده دانش بنیان و تخصصی معدن و صنایع معدنی صدرفردا مراحل شتاب‌دهی را پشت سر می‌گذارد.

به همین مناسبت اولین جلسه کمیته راهبری مرکز نوآوری مواد ساختمانی با حضور نمایندگان شرکت های وابسته به صنعت کاشی و سرامیک ایران مانند لعابایران، سرام آرا، کاشی الوند، کاشی سعدی، خاک چینی و مدیرعامل‌ شتاب‌دهنده دانش بنیان صدرفردا در سال اجتماعات دفتر مرکزی کاشی سعدی برگزار شد.

حمیدرضا شاهوردی عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری صدرتامین، برگزاری اولین کمیته راهبری مرکز نوآوری مواد ساختمانی را به عنوان شروع عملیاتی فعالیت مرکز نوآوری مواد ساختمانی خواند.

شاهوردی در آغاز سخنرانی خود به تاکید ریاست هلدینگ صدرتامین بر موضوع نوآوری و فعالیت‌های عارضه یابی اشاره کرد و گفت: "ایجاد اکو سیستم نوآوری به وسیله شتاب دهنده دانش بنیان صدرفردا و اخذ گواهی دانش بنیان این شتاب دهنده که در سال گذشته انجام شد از جمله اقدامات ضروری برای تحقق اهداف نوآوری بود، همچنین در حال رایزنی برای ایجاد صندوق وی سی (Venture Capital)  در شتاب دهنده صدرفردا هستیم که برای طرح های ریسک پذیر سرمایه گذاری خواهد شد."

 شاهوردی در ادامه افزود: "شتاب دهنده دانش بنیان صدرفردا به شبکه ای از نیازهای فناورانه متصل است و ماموریت این شتاب دنده ایجاد فرصت‌ها در قالب نیازمندی های فناورانه شرکت های تابعه هلدینگ صدرتامین است، که مرکز نوآوری مواد ساختمانی یکی از این فرصت ها می‌باشد که توسط شتاب دهنده دانش بنیان صدرفردا راه اندازی و در حال سپری کردن مراحل شتابدهی می باشد."

شاهوردی با اشاره به گستردگی مواد ساختمانی افزود: "مواد ساختمانی حوزه بسیار وسیعی است که ایجاد نوآوری در آن نیروی محرکه بزرگی نیاز دارد که شتاب دهنده دانش بنیان صدرفردا این نیازمندی را برطرف نموده است، بسیاری از شرکت های تابعه هلدینگ شرکت هایی هستند که در حوزه تولید مواد ساختمانی فعالیت می‌کنند، همانند کاشی سعدی، کاشی الوند، سرام آرا، لعابیران و خاک چینی. تبدیل هر کدام از این شرکت ها به شرکت دانش بنیان و مرکز نوآوری مواد ساختمانی مستلزم هزینه های هنگفتی بود، ولی با راه اندازی شتاب دهنده دانش بنیان صدرفردا این هزینه ها شکسته شده و این شتاب دهنده توانسته برای هر کدام از این شرکت ها فعالیت های نوآورانه انجام بدهد."

عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری صدرتامین در ادامه به نقش شتاب دهنده صدرفردا در جذب دانشجویان فارغ التحصیل رشته های ساختمانی پرداخت و تاکید کرد مرکز نوآوری مواد ساختمانی می‌تواند یکی از استارتاپ‌های موفق در زمینه توسعه نوآوری در مواد ساختمانی باشد.

شاهوردی در پایان حمایت های کاشی سعدی در سرعت شتابدهی به راه اندازی نهایی مرکز نوآوری مواد ساختمانی را بسیار تاثیرگذار خواند.

هادی کمالی مدیرعامل شتاب دهنده دانش بنیان صدرفردا به این نکته اشاره کرد که در دنیا این امر ثابت شده است که برای تکمیل مراحل شتابدهی به یک استارتاپ نیازی نیست که کلیه ایم مراحل در داخل شتاب دهنده ها صورت پذیرد، که در خصوص شتابدهی به مرکز نوآوری مواد ساختمانی کاشی سعدی این امکان را فراهم کرده است که برخی نیازمندی های این مرکز از توانمندی های موجود در کاشی سعدی مرتفع شوند.

کمالی افزود: " شتاب دهنده دانش بنیان صدرفردا طرح های زیادی را از طریق ارسال فراخوان ها دریافت کرده است و در داخل شتاب دهنده مورد ارزیابی و امکان سنجی قرار گرفته اند. ایده راه اندازی مرکز نوآوری مواد ساختمانی یک از این طرح ها است که موانع و مشکلات پیش روی آن در داخل شتاب دهنده مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفته اند. در این مسیر متوجه شدیم که چنین مرکزی در گذشته نمونه قبلی نداشته است. لذا با همکاری شرکت های تابعه که در زمینه مواد ساختمانی فعالیت میکنند کمیته راهبری مرکز نوآوری مواد ساختمانی را تشکیل دادیم تا در این همکاری فرآیند جذب طرح و ادامه زنجیره ارزش را بهینه سازی کنیم."

مدیرعامل صدرفردا در ادامه گفت: "خوشبختانه در این مسیر از کمک های معاونت علمی ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوریهای فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز بهره مند هستیم، لذا خروجی این مرکز می تواند منجر به توسعه ‌های پایدار در کشور بشود."

در پایان این جلسه امیر زارع مدیرفنی مرکز نوآوری مواد ساختمانی، از فرآیند برگزاری رویدادها توسط مرکز نوآوری مواد ساختمانی سخن گفت. زارع چهار رویداد را در چهار فصل سال جاری معرفی کرد، به طوریکه در فصل بهار رویداد کاشی و شیشه، در فصل تابستان رویداد بتن های نوین همچون بتن اسفنجی، بتن گرافیتی، پارچه بتنی و بتن گازی، در فصل پاییز رویداد مصالح نوین و در فصل زمستان رویداد فلزات هموچون پروفیل های نانوکام را برگزار خواهیم کرد، در پایاین زارع افزود که هدف این مرکز کاهش هزینه های ساخت و ساز در صنعت ساختمان سازی است.

نوشتن یک نظر

حریم خصوصی و شرایط و قوانین استفاده از سرویس های کاشی‌لند را مطالعه نموده و با کلیه موارد آن موافقم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

  • بازگشت به بالا