X

رتبه بندی این مطلب:
4.8
343 بازديد

4 نکته مهم در انتخاب و خرید کاشی و سرامیک

4 نکته مهم در انتخاب و خرید کاشی و سرامیک

انتخاب کاشی و سرامیک از مهمترین بخش های خرید مصالح ساختمانی است به خصوص برای کسانی که خیال ایجاد تغییر و تحول در فضاهای داخلی خود را دارند. توجه داشته باشید که کاشی و سرامیک مانند لباس مقاوم سطوح منزل شماست پس لازم است این لباس علاوه بر زیبایی از دوام و کیفیت خوبی برخوردار باشد. 

نکات مهم در خرید کاشی و سرامیک

در این بخش سعی داریم به نکاتی مهمی که قبل از خرید کاشی و سرامیک به شما کمک می کند تا آگاهانه و هوشمندانه خرید کنید اشاره نماییم.

انتخاب جنس کاشی و سرامیک

در هنگام انتخاب کاشی و سرامیک حتما به جنس مورد نیازتان توجه داشته باشید و درباره آن تحقیقات لازم زا انجام دهید. امروزه کاشی و سرامیک در انواع مختلفی در بازار وجود دارد که هر یک با توجی به سختی و پروسه ساخت مناسب نصب در فضای خاصی می باشد. برای مثال پرسلان ها با توجه به سختی و ضد آب بودن بسیار مناسب استفاده در کف ساختمان ها، نمای ساختمان ها، کف حیاط و پارکینیگ می باشد. اما یک کاشی ساده دیواری چنین قابلیتی را ندارد.

اگر خرید کاشی و سرامیک یک کار ضرب العجلی است و شما فرصت تحقیق درباره آن را نداشته اید حتما با فروشنده درباره فضای مورد نظرتان صحبت کنید و از راهنمایی های وی بهره ببرید

طرح و رنگ کاشی و سرامیک

مثالمان که یادتان است: کاشی و سرامیک مثل لباس فضای شماست در نتیجه اولین چیزی که در این لباس لازم است به آن دقت شود زیبایی و طرزح و رنگ آن و مهمتر از همه هم خوانی آن با سلیقه شماست. طرحی را انتخاب کنید که با روحیات شما هم خوانی دارد و علاوه بر آن با فضایی که قرار است در آن نصب شود نیز هم خوانی داشته باشد. برای مثال شما نمی توانید در فضای سرویس بهداشتی از رنگ های تیره و دلگیر استفاده نمایید. این رنگ ها علاوه بر کوچکتر کردن فضا مانع از رویت آلودگی ها می باشد که می تواند در درازمدت منجر به ایجاد بیمارها و افسردگی در افراد گردد. 

پس معقولانه انتخاب کنید و یادتان باشد رنگ های روشن و شاد می تواند دید افراد را به رندگی بهبود بخشد.

ابعاد کاشی و سرامیک

سومین نکته مهم در انتخاب کاشی و سرامیک اندازه و ابعاد آن است. امروزه کاشی و سرامیک و به خصوص پرسلان ها در ابعاد متنوعی تولید می شوند. شما می توانید با توجه به ابعاد فضای مورد نظرتان اندازه کاشی و سرامیک را انتخاب نمایید. 

توصیه حرفه ای ها در زمینه انتخاب ابعاد کاشی و سرامیک: اگر فضای شما کوچک است سعی کنید از کاشی و سرامیک در ابعاد بزرگ استفاده نمایید. ابعاد این این نوع کاشی و سرامیک باعث بزرگتر جلوه دادن فضا می شود و این جلوه در فضاهای کوچک بسیار کارساز است. 

لعاب کاشی و سرامیک

نکته مهم دیگر لعاب کاشی و سرامیک است، این لعاب در انواع مختلفی وجود دارد که نوع براق آن مناسب است استفاده در دیوارها می باشد. بسیاری از سرامیک با لعاب براق در کف ساختمان ها نیز استفاده می کنند اما توجه به این نکته ضروری است که لعاب براق باعث ایجاد کمترین اصطکاک میان کف و اجسام روی آن می گردد در نتیجه بسیار لیز بوده و استفاده از آن در مکان های پر تردد منجر به سر خوردن افراد شده و ممکن است پیامدهای جسمی در پی داشته باشد، به خصوص برای کودکان و افراد مسن که در حفظ تعادل خود ناتوان هستند.

کاشی و سرامیک های بدون لعاب نیز وجود دارند که مناسب استفاده در پارکینگ ها و کف حیاط و ... می باشد.

نکته مهم: استفاده از کاشی و سرامیک شیشه ای یا براق که باعث انعکاس تصاویر می شود به بزرگتر نشان دادن فضا کمک بسیاری می کند. 

 

از آنجایی که امروزه در طرح و جنس  کاشی تنوع بسیاری بوجود آمده شما دیگر محدودیتی در انتخاب طرح کاشی و سرامیک خود ندارید و می توانید با هر طرح و جنسی که مد نظر دارید  برای  قسمت‌های مختلف یک ساختمان ازجمله آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی، حیاط، پارکینگ و حتی نمای ساختمان، گلخانه و حوض‌های تزئینی  کاشی های مد نظر و باب سلیقه ی خودتان را انتخاب کنید و برای انتخاب های خود محدودیت ننداشته باشید.

 

توصیه ما به شما این است که همیشه چند متر بیشتر از ابعاد مورد نیازتان خریداری نمایید تا در صورت خرابی یا شکستگی در حین نصب یا پس از آن بتوانید بدون دغدغه طرح و رنگ کاشی و سرامیکتان آن را تعویض نمایید. نگهداری کاشی و سرامیک اضافه در انبار کار سختی نخواهد بود.

 

نوشتن یک نظر

این فرم نام، ایمیل، آدرس IP و نظرات شما را جمع می کند تا بتوانیم نظرات شما را در وب سایت پیگیری کنیم. برای اطلاعات بیشتر، قوانین و مقررات و سوالات متداول ما را بررسی کنید، در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه و چگونگی ذخیره اطلاعات شما در اختیار شما قرار می دهیم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته