تولید آینه و اکسسوری


انسان به عنوان یک موجود هوشمند دارای نیازهایی اساسی است که مسکن یکی از مهمترین آنها است. ساخت و ساز و بازسازی به عنوان یکی از اصلی‌ترین صنایع مرتبط با این نیاز انسان طبقه بندی می‌شوند. نیازی که با پیشرفت جوامع بشری و ظهور المان‌ها و متریال‌های جدید ساخت و طراحی روز به روز در حال پیشرفت است. روحیه زیباطلب انسان در تمام دوران‌ها وی را ملزم به استفاده از وسایل و اکسسوری هایی در خانه، محیط کار و حتی مکان‌های مرتبط با دین و عقیده اش نموده است وسایلی که بیشتر جنبه تزیینی دارند تا ماهیتی کاربردی و بیشتر با نام اکسسوری در دکوراسیون شناخته می‌شوند.


قطعا برای کسانی که با این واژه آشنا نیستند سوال است که اکسسوری یعنی چه؟ برای شناخت ماهیت اکسسوری لازم است قبل از هر چیز به محیط اطراف خود در خانه و محیط کارتان توجه نمایید. چقدر عناصر تزیینی در این فضاها مشاهده می‌کنید که حضور آنها الزامی نیست؟ عناصری که بیشتر جنبه تزیینی دارند؟ اکسسوری در هر زمینه ای می‌تواند تعریف خاص خود را داشته باشد که مهمترین بخش آن دکوراسیون داخلی است.


اکسسوری چیست ؟


اکسسوری (Accessory) که امروزه در جنبه‌های مختلفی از زندگیمان مانند پوشاک و ساخت و ساز و بازسازی نام آن را می‌شنویم در انگلیسی به معنای لوازم جانبی است و در بردارنده وسایلی است که مکمل دکوراسیون برای القای حس بهتر می‌شود؛ لوازمی که بودن آن الزامی نیست اما استفاده از آنها می‌تواند تغییراتی در استایل و چیدمان دکور به وجود آورد که خوشایند بیننده است و ماندن در آن فضا را برایش جذاب تر می‌نماید. 


انسان یک موجود زیبا پسند است که نیاز دارد به این غریزه طبیعی خود در تمامی ابعاد زندگیش پاسخ دهد. اکسسوری در منزل و محیط کار آن دسته از وسایل تزیینی ریز و درشتی را شامل می‌شود که صرفاً با هدف ارتقای سطح زیباشناختی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل در سالهای اخیر استفاده از آینه و اکسسوری در دکوراسیون داخلی روز به روز در حال افزایش است و ما شاهد روند رو به رشد افزایش تعداد شرکت‌های تولید کننده آینه و اکسسوری و واردات لوازم دکوراسیون هستیم. از آنجایی که آینه‌ها جزو لاینفک اکسسوری در دکوراسیون داخلی هستند و بخش اعظمی از تولیدات لوازم دکوراتیو را به خود اختصاص می‌دهند در این مطلب از عنوان آینه و اکسسوری استفاده می‌شود.

تولید آینه و اکسسوری


آینه و اکسسوری در دکوراسیون داخلی


زندگی آپارتمان نشینی و محدود شدن انسان در فضاهای کوچک با پنجره هایی رو به ساختمان‌های آجری باعث گردید که به دنبال رفع نیاز زیبایی شناختی خود باشد و جایگزینی برای زیبایی‌های بصری انتخاب نماید تا بتواند با استفاده از آنها در فضای داخلی روح زیبا پسند خود را راضی نگه دارد. اکسسوری‌ها زاده این نیاز انسان هستند که در بردارنده لوازم و اشیای جانبی هستند که در چیدمان و دکوراسیون استفاده می‌شوند و هدف آنها جلب نگاه بیننده برای افزایش زیبایی هر چه بیشتر فضا و به چشم آمدن وسایل ضروری زندگی است. زیباسازی و جذاب نمودن محیط‌های داخلی امری ضروری است که غفلت از آن می‌تواند محیط داخلی شما را کسل کننده و حوصله سر بر نماید. چیدمان این محیط‌ها برای افزایش رضایت از زندگی و داشتن یک فضای بهتر و کاربردی تر حائز اهمیت است. استفاده از اکسسوری سطح کیفیت چیدمان دکوراسیون را افزایش می‌دهد و این کار می‌تواند در افزایش امید به زندگی و داشتن حس و حال بهتر برای انجام کارها کمک نماید.


انواع اکسسوری


اکسسوری‌های دکوراسیون دامنه ی وسیعی از لوزام و اشیایی است که در دکوراسیون داخلی به کار می‌رود به همین دلیل عموما برای اکسسوری، عنوان لوازم  فرعی و غیر ضروری به کار می‌شود. از رایج ترین آن‌ها می‌توان به انواع آینه، لوسترها، آویزها، گلدان گل یا گیاه، تابلوها، کتاب‌ها، مجسمه‌ها، کوسن، رومیزی، شمع، اشیای یادگاری و سایر عناصر طبیعی و مصنوعی دکوراتیو اشاره نمود.

 

مزایای استفاده از اکسسوری و آینه در دکوراسیون داخلی

استفاده از آینه و اکسسوری می‌تواند مزایای بسیاری در دکوراسیون داخلی شما داشته باشد، مزایایی که علاوه بر جنبه تزیینی به جنبه‌های کاربردی فضا نیز کمک بسیاری می‌نماید. 
•    خلق فضایی منطبق بر سلیقه شخصی و گروهی برای ارائه هر چه بهتر نظرات، دیدگاه‌ها و باورها
•    تصفیه هوا و ایجاد یک جریان مثبت فکری و حسی با کمک اکسسوری‌های نظیر گلدان‌های گیاهی
•    ایجاد تغییر در یکنواختی فضا و ارتقا سطح زیبایی شناسی محیط برای جلب نظر مخاطبان
•    ایجاد پویایی و تحرک در نگاه بیننده و ایجاد یک نمایشگاه کوچک برای جلب توجه افراد
•    پر کردن فضاهای خالی در دکوراسیون داخلی و فضای خالی میان وسایل کاربردی 
•    پاسخ به نیاز زیباشناختی انسان و ایجاد احساسات و نگرش‌های مثبت در افراد

 

تولید اکسسوری دکوراسیون داخلی


با توجه به آنچه که گفته شد نیاز انسان امروز به اکسسوری در دکوراسیون داخلی و تغییر و تحول آن در دوره‌های مختلف یک نیاز پایان ناپذیر است در نتیجه تولیدات آن در حال افزایش است. این دسته بندی با عنوان کلی اکسسوری شناخته می‌شود اما دامنه لوازم و اشیایی که در آن قرار می‌گیرد قابل شمارش نیست و از آنجایی که هر چیزی را می‌توان به عنوان اکسسوری در نظر گرفت فعالان این حوزه در حال افزایش هستند. علاوه بر آن تولید اکسسوری نیاز به متریال مشخصی ندارد. برخی از شرکت‌های تولید کننده با استفاده از وسایل دو ریز، برخی با استفاده از عناصر طبیعی همچون سنگ، شاخ و برگ درختان، گل و گیاه، صدف، شاخ حیوانات و حتی شن و ماسه اقدام به تولید لوازمی دکوری برای زیباسازی هر چه بیشتر فضاهای داخلی می‌نمایند.


این گستردگی در مواد اولیه توانسته است دست تولیدکنندگان را باز بگذارد و آنها با استفاده از خلاقیت خود به تولید دست بزنند. در تولید اکسسوری خلاقیت و هنرنمایی حرف اول را می‌زند. شما می‌توانید با چند گل خشک شده کوچک یک شی دکوراتیو جذاب برای سرویس بهداشتی بسازید یا حتی با چند برش روی شیشه و آینه زیباترین عناصر دکوراتیو را تولید نمایید.


تولیدکنندگان اکسسوری و لوازم دکوراتیو 


 زیباسازی یک نیاز در انسان است که پرداختن به آن می‌تواند برای تولیدکنندگان منبع خوبی برای درآمد باشد. تولید اکسسوری را نمی توان محدود نمود در نتیجه تولیدکنندگان آن بسیار گسترده و غیرقابل شمارش هستند. برخی در خانه خود بدون نیاز به دستگاهای حرفه ای اقدام به تولید می‌نمایند و برخی با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه‌های روز جهان اقدام به تولید می‌کنند. همه این تولید کنندگان در این دسته بندی قرار دارند و قابل تفکیک نیستند صرفا قیمت اکسسوری است که با توجه به متریال مورد استفاده و پروسه تولید می‌تواند متفاوت باشد.

تولیدکنندگان اکسسوری و لوازم دکوراتیو


تولید آینه دکوراتیو


یکی از مهمترین اکسسوری‌های دکوراسیون، آینه‌های دکوراتیو هستند. این آینه‌ها از نیاز انسان به دیدن خود نشات گرفته است و کم کم توانسته است بخش اعظمی از جلوه گری دکوراسیون را به خود اختصاص دهد. آینه‌ها با توجه به خاصیت انعکاسی که دارند می‌توانند فضاهای کوچک را بزرگ تر جلوه دهند و به جلوه گری هرچه بیشتر چیدمان وسایل کمک نمایند. در سالهای اخیر تولیدکنندگان آینه با توجه به نیاز روز افزون افراد به آینه و توجه به این نکته که در هر خانه ای یک آینه وجود دارد به دنبال توسعه طرح‌های تولیدی خود بوده اند. 
نتیجه این توسعه باعث ظهور آینه‌های رنگی در رنگ‌های مختلف گردید که از افزودن رنگ به ماده پشت آینه که امروزه بیشتر نقره و متریال‌های مشابه است به دست می‌آید. رنگ‌های جدید در کنار برش‌ها و خطوط ترسیمی روی شیشه آینه توانست زیباترین اکسسوری‌های دکوراتیو پرمخاطب را ایجاد نماید که تولید کنندگان آن برای پاسخ به نیاز مصرف کننده روز به روز در حال افزایش هستند. 


تولید اکسسوری آشپزخانه


یکی از مهمترین فضاهایی که برای آن اکسسوری تولید می‌شود آشپزخانه‌ها هستند که تولید کنندگان بیشتر در زمینه تولید اکسسوری کابینت فعالیت می‌کنند، استندهای فلزی و آبچکان کابینت از مهمترین اکسسوری‌های مورد استفاده در آشپزخانه هستند که تولید آن پر رونق است.


تولید و پخش اکسسوری سرویس بهداشتی


استفاده از اکسسوری در سرویس بهداشتی نیز در حال افزایش است، محیط کوچکی همچون سرویس بهداشتی برای خارج شدن از حالت یکنواختی که دارد نیازمند آینه و لوازم دکوراتیو کوچکی در گوشه و کنار آن است تا نگاه بیننده را به خود جلب نماید. طرح‌های اکسسوری سرویس بهداشتی لاکچری و اکسسوری سرویس بهداشتی مدرن از پرمخاطب ترین اکسسوری‌های سرویس بهداشتی هستند.

 

تولید اکسسوری پذیرایی


یکی دیگر از فضاهای پرکاربرد برای اکسسوری پذیرایی‌ها هستند که همیشه محلی برای رفت و آمد مهمانان است در نتیجه رسیدگی به زیبایی و جذابیت این محیط و چیدمان آن برای افراد بسیار مهم است. در این فضا بیشتر اکسسوری‌های بزرگ با قیمت بالا استفاده می‌شود. گاهی ممکن است قیمت اکسسوری‌های پذیرایی از مبلمان خانه نیز بیشتر باشد. رنگ طلایی یکی از رنگ‌های غالب در اکسسوری‌های پذیرایی است و استفاده از آینه‌های دکوراتیو بزرگ بیشتر در این بخش از خانه مورد توجه است.

 

تولیدکنندگان اکسسوری و آینه دکوراتیو در پرتال کاشی لند


همانگونه که گفتیم تولید کنندگان اکسسوری و آینه غیر قابل شمارش و سازماندهی هستند. وجود یک بستر مناسب برای معرفی این تولید کنندگان و ایجاد ارتباط بهتر و موثرتر میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان می‌تواند به ارائه بهتر محصولات کمک نماید. بانک اطلاعات جامع صنعت کاشی و سرامیک و ساختمان کاشی لند در نظر دارد محیطی پویا برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان صنعت ساخت و ساز و بازسازی دکوراسیون به وجود آورد. با ثبت نام در این پرتال شما می‌توانید محصولات خود را به طیف وسیعی از مخاطبان معرفی نمایید.


 

  • بازگشت به بالا