مواد اولیه تولید آینه و اکسسوری

ممکن است بارها با نام اکسسوری دکوراسیون مواجه شده باشید و برایتان سوال باشد که اکسسوری در دکوراسیون چیست؟ و به چه چیزهایی اکسسوری گفته می‌شود؟ این اکسسوری‌ها از چه موادی ساخته می‌شوند و کاربرد آنها چیست؟ بیایید با یک مثال شروع کنیم "اکسسوری مانند ادویه در غذاست" ادویه ای که نبود آن به ماهیت غذا لطمه نمی زند اما به مزه، بو و شکل غذا لطمه بزرگی می‌زند. پس  اکسسوری یک وسیله الزامی نیست اما بودنش باعث بهتر شدن عطر، بو و مزه زندگی می‌شود.


 اکسسوری یک کلمه انگلیسی است که در لغت به معنای وسایل جانبی است، وسایلی که کمک می‌کند تا نمای بهتری در پوشش، دکوراسیون، نما و ... داشته باشیم. اکسسوری در شاخه‌های مختلفی به کار گرفته می‌شود که یکی از آنها دکوراسیون است، نوعی از اکسسوری که طرفدارهای بی شماری دارد. اکسسوری دکوراسیون به وسایل غیر ضروری دکوراسیون گفته می‌شود که بودنشان الزامی نیست اما نبودنشان به شکل و زیبایی نما ضربه می‌زند. اکسسوری‌ها در دو دسته قرار می‌گیرند یا ماهیت کاربردی دارند یا کاملا تزیینی هستند. برای مثال لوسترها به عنوان اکسسوری در دکوراسیون شناخته می‌شوند، فضا به نور نیاز دارد و این نور با یک لامپ ساده نیز تامین می‌گردد اما دکوراتورها ترجیح می‌دهند از یک لوستر شیک و جذاب با شکل و شمایلی پرطمطراق و لاکچری به جای لامپ استفاده کنند که هم نور محیط را تامین می‌کند و هم جذابیتی خیره کننده به فضا می‌بخشد. چنین اکسسوری کاربردی است اما شکل و شمایل آن غیر کاربردی است. در مقابل یک سبد گل مصنوعی می‌تواند به عنوان اکسسوری شناخته شود که غیر ضروری است، در واقع بودن آن الزامی نیست اما نبودنش می‌تواند به زیبایی محیط ضربه بزند.

مواد اولیه تولید آینه و اکسسوری


آینه‌های دکوراتیو

در بحث دکوراسیون آینه‌ها بسیار پر رنگ هستند و تقریبا در هر خانه ای از آینه به شکلی خاص استفاده می‌شود. آینه‌ها ماهیتی کاربردی دارند اما شکل و شمایل آنها اغلب با تزیینات این ماهیت کاربردی را به یک ماهیت کاربردی دکوراتیو تبدیل نموده است. امروزه شاهد آینه‌های بزرگ دیواری هستیم که با طرح‌ها و اشکال مختلف در نمای داخلی ظاهر می‌شود، آینه‌ها با بازتاب نوری که دارند می‌توانند محیط‌های کوچک و دلگیر را به محیط‌های بزرگ و جذاب تبدیل نمایند و این خاصیت آینه باعث محبوبیت روز افزون آن شده است تا جایی که امروزه آینه‌های دکوراتیو در صنعت دکوراسیون جایگاه ویژه ای پیدا نموده اند.


تولید انواع اکسسوری دکوراسیون

اکسسوری‌های به عنوان جزییات شخصیت سازی فضا و نما جزیی از دکوراسیون هستند که زیر مجموعه صنعت ساختمان محسوب می‌شود، اینکه اکسسوری از چه چیزهای ساخته می‌شود را نمی توان به راحتی پاسخ گفت زیرا نمی توان هیچ حدی برای اکسسوری‌ها قائل شد زیرا هر چیزی می‌تواند به یک اکسسوری در دکوراسیون تبدیل شود، از سنگ‌های رودخانه گرفته تا برگ خشک درختان که می‌تواند در نقش پس زمینه یک تابلو کلاژ به نمایش در بیاید.  در اینجا چند نوع اکسسوری را بررسی می‌نماییم تا با تولید آنها آشنا شویم.
 

لوازم پارچه ای در دکوراسیون

یکی از دیگر از متریال‌های رایج در ساخت اکسسوری پارچه‌ها هستند که در اشکال و انواع مختلفی در دکوراسیون وجود دارد. این نوع اکسسوری‌ها بیشتر به عنوان مکملی برای مبلمان استفاده می‌شوند، مانند کوسن‌ها که با استفاده از انواع پارچه طرحدار با بافت و رنگ مختلف می‌تواند جلوه ای جذاب به مبلمان دهد.


اکسسوری‌های هنری در دکوراسیون

هنر جز جدایی ناپذیری از زندگی انسان است و آثار هنری هموراه به عنوان یک مکمل در دکوراسیون به کار گرفته می‌شود. حضور یک تابلوی هنری یا یک مجسمه در نشیمن یا پذیرایی علاوه بر ایجاد جذابیت بصری باعث افزایش ارزش گذاری در دکوراسیون شما می‌شود. آثار هنری اغلب توسط هنرمندان ساخته می‌شوند و نمونه‌های ارزشمند آن تولید انبوه ندارند.


ظروف تزیینی در دکوراسیون

ظروف از مهمتری اکسسوری‌ها در دکوراسیون هستند که اغلب انواع آنتیک و عتیقه آن یا تولیدات دستی به عنوان اکسسوری استفاده می‌شود و از ارزش بالایی برخوردارند. ظروف از اجناس مختلفی مانند انواع فلزات، شیشه، پلاستیک، چوب و ... ساخته می‌شود. 

تولید انواع اکسسوری دکوراسیون


شیشه و آینه‌ دکوراتیو در دکوراسیون

شیشه‌ها به عنوان بخش مهمی از تولید لوازم دکوراسیون استفاده می‌شوند که با استفاده از آنها آینه‌های دکوراتیو و لاکوبل رنگی به عنوان بخش مهمی در دکوراسیون ساخته می‌شوند، اغلب کارخانجات شیشه سازی به تولید آینه و انواع شیشه لاکوبل رنگی مشغول هستند. کارگاه‌های شیشه بری نیز با تولید انواع آینه و شیشه طرح دار به تولید اکسسوری آینه دکوراتیو و شیشه دکوراتیو می‌پردازند.
آنچه که گفته شد تنها بیانگر بخشی از اکسسوری‌های بود که در دکوراسیون به کار گرفته می‌شود. اکسسوری‌های بیشتر باتوجه به محیطی که استفاده می‌شوند دسته بندی می‌شوند و در میان همه ی اکسسوری ها، اکسسوری آشپزخانه و اکسسوری سرویس بهداشتی مهمترین آنها هستند.


اکسسوری سرویس بهداشتی و حمام

فضای کوچک سرویس بهداشتی و حمام نیازمند وسایل جانبی هستند که فضا را از یکنواختی خارج کنند. قفسه ها، آینه ها، جامسواکی، انواع کمد و طاقچه برای جاگذاری وسایل مورد نیاز در سرویس بهداشتی و حمام که در چیدمان بهتر این فضاها کمک کننده هستند همگی به عنوان اکسسوری سرویس بهداشتی شناخته می‌شوند و فروش رو به رشدی دارند. این نوع اکسسوری بیشتر با نام ست سرویس بهداشتی و ست کابینت روشویی شناخته می‌شود که اغلب مجموعه ای از وسایل کاربردی در سرویس بهداشتی هستند که فضای آن را گرم و دوست داشتنی می‌نماید.


اکسسوری آشپزخانه

اکسسوری‌های آشپزخانه نیز از محبوبیت زیادی برخوردارند. بیشتر آنها وسایلی هستند که برای جاگذاری وسایل کاربردی آشپزخانه مانند ظروف استفاده می‌شوند مانند قفسه ها، گیره‌ها و قاب‌ها برای قرار دادن ظروف و سایر وسایل آشپزخانه تا چیدمان آشپزخانه شکل و شمایل بهتری پیدا کند و گذراندن وقت در آن راحتر باشد.


تامین کننده مواد اولیه تولید آینه و اکسسوری

تولید کنندگان بسیاری در کشور به تولید اکسسوری دکوراسیون به خصوص اکسسوری سرویس بهداشتی و حمام می‌پردازند. این تولید کنندگان مواد اولیه مورد نیاز تولید محصولات خود را از تامین کنندگان مواد اولیه تهیه می‌کنند حال این مواد می‌تواند انواع پلاستیک و پلیمر مصنوعی ساخت شرکت‌های پتروشیمی باشد یا شیشه و آینه ساخت کارخانجات شیشه، همانگونه که گفته شد مواد اولیه تولید اکسسوری متریال‌های مختلفی دارد که شرکت‌های تولید کننده اکسسوری هر بخش از نیاز خود را می‌توانند از شرکت‌های مختلف تامین نمایند.


قیمت انواع اکسسوری دکوراسیون

قیمت اکسسوری یکی از مهمترین بخش هایی است که در خرید اکسسوری خریداران به آن توجه می‌کنند. خرید اکسسوری ارزان و قیمت مناسب اما با کیفیت یک اصل در دکوراسیون داخلی است. معمولا در قیمت اکسسوری عوامل زیر دخیل هستند:
-    داخلی بودن و خارجی بودن برند سازنده اکسسوری در قیمت بسیار تاثیر گذار است.
-    نوع متریال به کار رفته در آن اکسسوری نیز می‌تواند عامل دیگری باشد که در قیمت نهایی اثر گذار است.
-    هزینه حمل و نقل اکسسوری به خصوص برای اکسسوری‌های بزرگ می‌تواند باعث شود قیمت نهایی برایتان گران تمام شود.
-    نمونه‌های محدود و دست ساز دارای قیمت‌های بالایی هستند و اگر طرح خاصی مد نظرتان باشد قیمت آن نسبت به طرح‌های رایج بالاتر خواهد بود.
-    آثار هنری و عتیقه جات به عنوان اکسسوری اغلب قیمت‌های بالایی دارند و نگه داشتن آن نیز متحمل هزینه خواهد بود. 

تامین کنندگان مواد اولیه آینه و اکسسوری


خرید اکسسوری

بسیاری از ما به دنبال خرید اکسسوری برای بهتر کردن شرایط استفاده و زیباتر کردن فضاهایی همچون سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه، اتاق خواب، پذیرایی و نشیمن هستیم اما توجه کنید که هرگز بدون کسب اطلاعات جنسی را به خصوص اکسسوری‌ها را خریداری ننمایید. قبل از خرید حتما آن را با فضای مورد نظرتان تطبیق دهید تا از مناسب بودن آن مطمئن شوید و بالاخره مهمترین بخش خرید اکسسوری، کیفیت آن است هرگز محصولات بی کیفیت را خریداری نکنید چون در کوتاه مدت مجبور به تعویض آن خواهید بود. سعی کنید محصولات با کیفیت را از برندهای معتبر خریداری نمایید.


تامین کنندگان مواد اولیه آینه و اکسسوری در کاشی لند

گرد هم آوردن تامین کنندگان مواد اولیه آینه و اکسسوری در یک بازارچه مجازی در کنار هم علاوه بر اینکه می‌تواند راهگشایی برای تولید کنندگان انواع اکسسوری باشد می‌تواند فرصتی برای رشد و پیشرفت تامین کنندگان و تولید کنندگان نوپایی باشد که با افکار بزرگ اما توان کوچک آغاز به کار نموده اند. تولید کنندگانی که نیازمند فرصت برای دیده شدن هستند. کاشی لند به عنوان پرتال جامعه صنعت ساختمان و کاشی و سرامیک ایران قصد دارد در پرتال حرفه ای ها، متخصصین هر صنف را گرد هم آورد تا با فراهم نمودن یک شرایط همسان امکان دیده شده تخصص‌های کوچک فراهم آمده و شاهد رشد و توسعه حرفه ای‌ها در این پرتال باشیم. اگر شما هم در اصناف وابسته به صنعت دکوراسیون به خصوص ساخت اکسسوری فعالیت می‌نمایید می‌توانید با پیوستن به جمع حرفه ای‌های ما، راه جدیدی را پیش روی خود بازنمایید.

  • بازگشت به بالا