تولیدکنندگان لوازم جانبی شیرآلات

تولید لوازم جانبی شیرآلات به اندازه تولید خود شیرآلات اهمیت دارد زیرا شیرآلات بهداشتی به عنوان یکی از مهمترین لوازم ساختمانی شناخته‌ می‌شوند که در تامین مایع حیات زندگی انسان نقش حیاتی دارد و تقریبا هیچ ساختمانی را بدون شیرآلات ساختمانی نمی توانید تصور نمایید همانگونه که هیچ شیرآلاتی را بدون لوازم جانبی نمی توانید تصور نمایید. این متریال پرکاربرد بازار همیشه داغی در کشورهای در حال توسعه دارد. زمانی که صحبت از صنعت شیرآلات بهداشتی و ساختمانی‌ می‌شود افراد تنها به خود شیر فکر‌ می‌کنند و تصوری از لوازم جانبی مورد نیاز شیرآلات ندارند در حالی که بخش اعظمی از صنعت شیرآلات را تولید لوازم جانبی آن تشکیل‌ می‌دهد. قطعات و لوازم جانبی که لازم است برای بهینه سازی مصرف آب و حفظ سلامت خانوار در انتخاب آن و تعویض به موقع آن احتمام ورزیده شود. شیرآلات ساختمانی برای استفاده بهتر و نصب و راه اندازی نیاز به یک سری وسایل مکملی دارند که به عنوان لوازم جانبی شیرآلات توسط شرکت‌های تولید کننده لوازم جانبی شیرآلات تولید و توزیع‌ می‌گردند و با توجه به کاربرد فراوان آنها بازار بسیار گرمی نیز دارند زیرا اغلب این لوازم در فواصل بین 2 تا 5 سال لازم است که تعویض گردد تا کیفیت آب رسانی بهتر شود. 
در این مطلب قصد داریم شما را با این لوازم جانبی و روند تولید آنها آشنا نماییم اگر شما نیز یکی از تولید کنندگان در این عرصه هستید می توانید اطلاعاتتان را با ما به اشتراک بگذارید یا به عنوان کسی که به دنبال لوازم جانبی شیرآلات است اطلاعات ارائه شده را برای داشتن یک انتخاب مناسب مطالعه نمایید.

اهمیت لوازم جانبی شیرآلات و تعویض به موقع آن

لوازم جانبی شیرآلات شامل انواع قطعات و وسایلی است که در کنار شیرآلات برای استفاده بهتر و بهینه تر آب مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد، این قطعات بسیار کاربردی و پر مصرف هستند و این جنبه پرمصرف بودن آنها باعث‌ می‌شود عمر مفید لوازم جانبی نسبت به خود شیر کوتاهتر باشد و علاوه بر آن جنس این قطعات به گونه ای که اکثرا فلزی و سخت نیستند و به آسانی با مصرف نادرست دچار آسیب‌ می‌شود. لوازم جانبی شیر ظرفشویی، لوازم جانبی علم دوش جزو پر مصرفترین لوازم جانبی شیرآلات هستند که نام‌های مختلفی دارند و با مشاهده لوازم جانبی شیرآلات منزلتان پی به اهمیت این لوازم خواهید برد. یک تعویض به موقع در لوازم جانبی می تواند جلوی افزایش مصرف خانوار را بگیرد. گاهی محصولات قدیمی می توانند باعث افزایش میزان مصرف شوند در نتیجه به روز رسانی این ابزارآلات و لوازم جانبی کمک بسیاری در کاهش مصرف و بهینه سازی مصرف آب می نماید. اما بیایید پیش از هر چیز با نام این قطعات جانبی آشنا شویم:

تولید لوازم جانبی شیرآلات

نام قطعات و لوازم جانبی شیرآلات

قطعات جانبی شیرآلات اسم‌های مختلفی دارند و دانستن این اسامی برای خرید بهتر‌ می‌تواند به شما کمک نمایند. این نام‌ها شامل انواع علم شیر، یونیورست، علم ظرفشویی، انواع شلنگ شیر، شاوری ظرفشویی، شلنگ‌های دوش، شلنگ‌های توآلت، قطعات شیر تو کار، قطعات توالت فرنگی، زیرآب روشویی، سردوش، شیر پیسوار، قطعات شیرآلات، گوشی شاوری، شیر مخلوط آشپزخانه، آب پخش کن و کاهنده مصرف آب، شیر شلنگی، پیسوار لباسشویی، شلنگ حمام و سرویس بهداشتی، علم دوش، گوشی و سر دوش، علم شیر مخلوط و قطعات، مغزی، کاتریج، دسته شیر مخلوط، سیفون، کف شور، قطعات فلش تانک توکار، پایه شلنگ، مهره اتصال، لیوانی، تیوپ، قلاب اتصال، محافظ تیوپ، پرلاتور شیرآلات، قطعات زیردوشی و جکوزی و سایر قطعات دیگری که ممکن است هر شرکت با توجه به نیاز محصولات خود آن را تولید و عرضه نماید.

لزوم تولید و استفاده از قطعات جانبی شیرآلات

شرکت‌های تولید شیرآلات با توجه به نیاز محصولات خود برخی از قطعات جانبی شیرآلاتشان را تولید‌ می‌نمایند و به عنوان خدمات پس از فروش این قطعات عرضه‌ می‌شوند زیرا شیرآلات از قسمت‌های مختلفی تولید و مونتاژ شده است که هریک از این قطعات اگر دچار مشکل شود کل کارکرد شیر دچار مشکل‌ می‌شود در نتیجه برای تعویض قطعات لازم است که قطعه یدکی ساخته شود تا در موارد لزوم به جای تعویض کل شیر تنها با تعویض قطعه معیوب مشکل آن رفع گردد. 
علاوه بر این قطعات، لوازم دیگری نیز برای بهینه سازی مصرف و کارکرد بهتر شیرآلات تولید‌ می‌شود که‌ می‌تواند در کاهش مصرف و بهتر استفاده نمودن از شیرآلات کمک بسیاری نماید. لوازمی همچون پرلاتور، شلنگ، دوش و سردوش حمام، متعلقات شیرهای تیپی، فلاش تانک و ... که مهمترین لوازم جانبی است که قابل استفاده در اکثر منازل هستند.

تولید قطعات و لوازم جانبی شیرآلات

پرلاتور چیست و چگونه کار‌ می‌کند؟

یکی از مهمترین لوازم جانبی پرلاتور است که به عنوان کاهنده مصرف آب نیز شناخته می شود و در واقع یک شی است که در برخی شیرآلات به عنوان یک قابلیت به صورت سرخود وجود دارد و در برخی دیگر بر حسب کیفیت وجود ندارد و لازم است که به آن اضافه گردد. می‌توان با نصب دستگاه کوچک پرلاتور بر روی شیرآلات به کاهش مصرف آب کمک بسیاری نمود و مصرف آب خانواده را مدیریت کرد.
پرلاتورها یک شبکه توری هستند که آب و هوا را با هم مخلوط‌ می‌کنند و باعث افزایش حجم آب‌ می‌شوند و علاوه بر آن از خروج آب با فشار جلوگیری‌ می‌کند. پرلاتور‌ می‌تواند روی سر علمک شیر تعبیه شده باشد یا به صورت یک دستگاه کوچک به آن اضافه گردد. استفاده از آن به خصوص در شیر آشپزخانه و شیر روشویی که به عنوان پر مصرف ترین شیرآلات هستند برای کاهش مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت آن بسیار توصیه‌ می‌شود.

انواع شلنگ شیرآلات

شلنگ‌ها بخش دیگری از لوازم جانبی شیرآلات هستند که بیشتر در شیرآلاتی همچون شیر شاوری ( شیر ظرفشویی شلنگ دار)، شیر توالت و شیر حمام استفاده‌ می‌شود. در برخی از این شیرآلات مانند شیر شاوری، شلنگ‌ها توسط خود شرکت تولید کننده روی کار قرار گرفته است و لازم است در هنگام تعویض شلنگ اصلی خریداری شود اما در شلنگ‌های شیر توالت و شیر حمام الزامی به اصل بودن شلنگ نیست.
شلنگ‌ها معمولا از جنس پلاستیک یا استیل است که هر دو نوع آن در بازار به وفور یافت‌ می‌شود و شرکت‌های مختلف آن را تولید‌ می‌کنند. به طور کل شلنگ‌ها با روکش استیل به دلیل مقاومت بالاتر و زیبایی از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

دوش حمام و سردوش 

علمک دوش و سر دوش، از مهمترین لوازم جانبی شیرآلات حمام هستند که باید همیشه چک شوند زیرا معیوب بودن هریک از آنها باعث‌ می‌شود علاوه بر افزایش مصرف آب، کیفیت استحمام نیز پایین بیاید و سلامت جسم انسان به خطر بیفتد در نتیجه در رسیدگی به شیرآلات حمام و لوازم جانبی آن لازم است دقت بسیاری به خرج دهید و سعی کنید آنها را از باکیفیت ترین محصولات دارای گارانتی انتخاب و استفاده نمایید.

تولید کنندگان لوازم جانبی شیرآلات بهداشتی

لوازم جانبی شیرآلات یکی از محصولاتی است که در هر خانه ای  همواره مورد استفاده است و بازار پر رونق و سودآوری دارد در زمینه تولید لوازم جانبی و قطعات شیرآلات بهداشتی شرکت‌های بسیاری در حال فعالیت هستند که با توجه به نوع قطعه و لوازم تقسیم بندی‌ می‌شوند. برخی از این لوازم جزو پلاستیکی جات هستند که شرکت‌های سازنده وسایل پلاستیکی آن را تولید‌ می‌کنند و نیازمند یک کار تخصصی نیست، تولید این نوع لوازم توسط شرکت‌ها و تولید کنندگان بسیاری انجام‌ می‌شود و فروش آن در پلاستیک فروشی‌ها نیز امکان پذیری است. اما برخی لوازم و قطعات مانند کارتریج‌ها و مغزی ها، برخی از پیچ و مهره‌ها و ... از آنجایی که از اهمیت بالایی برخوردارند لازم است که شرکت‌ها تخصصی تر در زمینه تولید آن فعالیت نمایند، اغلب خود شرکت سازنده قطعات حیاتی شیرآلات خود را تولید‌ می‌کنند و در بازار عرضه‌ می‌نمایند. 
 اکثر سازندگان شیرآلات در ایران کارتریج مورد نیاز خود را از شرکت‌های اروپایی وارد‌ می‌کنند زیرا ساخت کارتریج در ایران کمتر از نیاز شرکت‌های تولید کننده شیرآلات است.

تولید کنندگان لوازم جانبی شیرآلات بهداشتی

قیمت لوازم جانبی شیرآلات 

لوازم جانبی شیرآلات قیمت‌های متفاوتی دارند که بخش اعظمی از این قیمت به جنس آنها بر‌ می‌گردد. هر چه این لوازم از کیفیت بهتری برخوردار باشد  و از جنس بادوام تری ساخته شده باشد به همان اندازه قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. علاوه بر جنس نام برند نیز در قیمت لوازم جانبی شیرآلات تاثیر گذار است، اگر قطعه از شرکت اصلی باشد قیمت آن نسبت به شرکت هایی که صرفا لوازم جانبی‌ می‌سازند بالاتر خواهد بود. در زمینه خرید لوازم جانبی سعی کنید نام هر قطعه و لوازم شیرآلات را بدانید و به برند، استاندارد ملی ایران و کیفیت جنس محصول توجه نمایید.

تولید کنندگان لوازم جانبی شیرآلات در کاشی لند

عدم وجود یک بستر مناسب برای ارتباط میان سازندگان لوازم و قطعات جانبی شیرآلات با شرکت‌های سازنده شیرآلات یا سایر شرکت‌های فعال در ایران برای هدایت بهتر بازار مدتهاست که احساس‌ می‌گردد. گستردگی صنعت ساختمان و  لزوم ایجاد یک فضای پویا و فعال در میان کسب و کارهای مرتبط به آن، پرتال کاشی را به عنوان  بانک جامع اطلاعات صنعت کاشی و سرامیک و ساختمان ایران را برآن داشت تا در صدد فراهم نمودن این بستر برآید. تولید کنندگان لوازم جانبی شیرآلات بهداشتی با ثبت نام خود در این وب سایت علاوه بر داشتن یک فضای اختصاصی در میان سایر کسب و کارهای وابسته‌ می‌توانند به تبلیغ محصولات خود نیز در این وب سایت بپردازند.

  • بازگشت به بالا