فروشگاه شیرآلات بهداشتی


صنعت ساختمان به عنوان یکی از صنایع همیشه پویا شناخته‌می‌شود که در هیچ دوره ای از زندگی بشر متوقف نشده است. این صنعت زیرشاخه‌های فراوانی دارد که یکی از این زیرشاخه صنعت شیرآلات بهداشتی و ساختمانی است که تولیدکنندگان بسیاری در آن مشغول به کار هستند. با افزایش میزان ساخت و ساز و بازسازی ساختمان‌ها در جهان لزوم استفاده از صنایع وابسته مانند شیرآلات نیز رو به افزایش نهاد. شیرآلات ساختمانی برخلاف تصویر عموم یکی از زیر شاخه‌های مهم صنعت ساختمان است زیرا با حیاتی ترین مایع زندگی بشر یعنی آب در ارتباط است و شیرآلات پلی میان انسان و این ماده حیاتی‌می‌باشد. 


در ایران تولیدکنندگان بسیاری به تولید انواع شیرآلات پرداخته اند تا نیاز جامعه را برطرف نمایند در همین راستا فروشگاه‌های شیرآلات بهداشتی که بیشتر به عنوان فروشگاه لوازم ساختمانی شناخته‌می‌شوند نیز به ارائه این شیرآلات در کنار سایر تجهیزات و تاسیسات ساختمانی پرداخته اند. امروزه بازار تاسیسات ساختمانی در ایران بسیار داغ است و در نتیجه شیرآلات نیز از این قاعده مستثنی نیستند. 

فروشگاه شیرآلات بهداشتی


راه اندازی فروشگاه شیرآلات ساختمانی


فعالیت در عرصه صنعت ساختمان یکی از کسب و کارهای درآمد زا و پایدار است در نتیجه بسیاری از کسانی که سرمایه اولیه دارند و به دنبال راه اندازی یک کسب و کار مناسب هستند اقدام  به راه اندازی فروشگاه‌های تاسیسات ساختمانی یا شیرآلات ساختمانی‌می‌نمایند. به ندرت فروشگاهی را پیدا‌می‌کنید که صرفا به فروش شیرآلات بهداشتی و ساختمانی بپردازد، اغلب فروشگاه‌های تک محصولی شیرآلات ساختمانی نماینده انحصاری یکی از برندهای شیرآلات داخلی یا خارجی هستند و به نوعی نمایشگاه دائمی آن برند محسوب‌می‌شوند. در نتیجه اغلب کسانی که به دنبال راه اندازی فروشگاه شیرآلات هستند در واقع فروشگاه تاسیسات ساختمانی راه اندازی‌می‌کنند که در کنار سایر لوازم و تاسیسات مورد نیاز ساختمانی به فروش شیرآلات نیز‌می‌پردازند.


 فروشگاه شیرآلات ساختمانی سود خوبی دارد به این شرط که محصولات روز جهان را در آن ارائه نمایید. زمانی که شما بتوانید مطابق با سلیقه و نیاز مردم پیش بروید این محصول برایتان سود آور خواهد شد. شیرآلات ساختمانی یک محصول فساد پذیر نیست که تاریخ انقضا داشته باشد. در نتیجه شما همیشه محصولی برای فروش خواهید داشت.


 نمایندگی انحصاری شیرآلات بهداشتی


همانگونه که گفته شد فروشگاه‌های شیرآلات از مهمترین لوازم جانبی ساختمانی هستند که در اشکال مختلفی آغاز به کار‌می‌کنند. یکی از مهم ترین فروشگاه‌های شیرآلات فروشگاه‌های انحصاری هستند که صرفا به عنوان نماینده یک یا چند برند معتبر شناخته‌می‌شوند و محصولات این برندها را در ویترین خود قرار‌می‌دهند. در واقع این فروشگاه‌ها نوعی نمایشگاه برای معرفی محصولات برند یا برندهای مختلف است که نمایندگی اش را دارد. فروشگاه‌های انحصاری معمولا با کمک اسپانسرها که شرکت‌های تولید کننده شیرآلات هستند آغاز به کار‌می‌کنند. اینکه نمایندگی صرفا محصولات یک برند را پوشش‌می‌دهد یا محصولات چند برند را بستگی به اسپانسر اصلی فروشگاه دارد که اگر موافقت نماید فروشنده‌می‌تواند با سایر برندها نیز وارد مذاکره شود و محصولات آنها را نیز در فروشگاه خود ارائه نماید.  نمایندگی‌ها اغلب به صورت شراکتی کار‌می‌کنند یعنی درصدی از سود حاصل از کار به شرکت سازنده و درصدی نیز به فروشنده تعلق‌می‌گیرد. تولید کننده یا توزیع کننده زیر نظر برند مورد نظر موظف است محصولات فروشگاه‌های انحصاری را تامین نماید و صرفا فروش بر عهده فروشنده خواهد بود.

توصیه ما برای داشتن فروش بهتر به خصوص در فروشگاه‌های انحصاری این است که چند نصاب را استخدام نمایید و خدمات نصب و راه اندازی را نیز به عنوان خدمات جانبی فروش شیرآلات بهداشتی به مشتریان خود عرضه نمایید. کاهش دغدغه نصب شیرآلات باعث افزایش رضایت مشتریان خواهد بود و در مراجعات بعدی بسیار موثر است.

نمایندگی انحصاری شیرآلات بهداشتی

فروش شیرآلات بهداشتی و ساختمانی


فروش همواره بحث شیرینی برای فروشندگان بوده است. توجه به این نکته که صنعت ساختمان فصل‌های مشخصی برای فعالیت دارد برای شما زمان افزایش میزان فعالیتتان را مشخص خواهد نمود. در دوره‌های پیش از سال نو ساخت و ساز و بازسازی منازل تا حد زیادی افزایش‌می‌یابد این بازسازی‌ها باعث افزایش فروش شیرآلات بهداشتی‌می‌شود زیرا بسیاری به دنبال شیرآلات جدید هستند به خصوص کسانی که برای داشتن دکوراسیونی جدید اقدام به بازسازی نموده اند. در این مواقع بیشتر ست شیرآلات به فروش‌می‌رود زیرا افراد دوست دارند چهار شیر اصلی خانه شان یکسان باشد. البته هستند کسانی که صرفا برای آشپزخانه به دنبال یک شیر دکوراتیو‌می‌گردند و بقیه شیرآلات را از نوع ساده استفاده‌می‌کنند.


حراج شیرالات بهداشتی


شیرآلات بهداشتی از تنوع و گستردگی فراوانی در طرح، رنگ و کیفیت برخوردار هستند که با کمک تکنولوژی‌های روز جهان همواره در حال رشد و توسعه است. پس شیرآلاتی که امروز آخرین مد روز است ممکن است شش ماه دیگر  کاملا از مد افتاده باشد و مشتری کمتری را جذب نماید با توجه به مدل‌های جدیدی که وارد بازار شده است. در نتیجه زمانی که به پایان فصل یک محصول نزدیک‌می‌شوید‌می‌توانید با استفاده از حراج شیرآلات بهداشتی از انباشت محصولاتی که‌می‌دانید ممکن است در آینده مخاطبین خود را از دست بدهد در انبارهایتان جلوگیری نمایید. این کار فقط با کاهش درصد کمی از سود حاصل خواهد شد.

حراج شیرالات بهداشتی


قیمت شیرآلات ساختمانی


همانگونه که گفتیم شیرآلت بهداشتی دارای تنوع بسیاری هستند و علاوه بر آن برندهای مختلف داخلی و خارجی نیز آنها را تولید‌می‌کنند. هر یک از این المان‌ها‌می‌تواند در قیمت شیرآلات بهداشتی و ساختمانی تاثیر گذار باشد. مهمترین عامل دیگر در قیمت شیرآلات جنس آنها است. شیرآلات از جنس برنج، فولاد ضدزنگ و پلاستیک ساخته‌می‌شود. از آنجایی که برنج دارای درصد کمی از سرب که یک فلز سمی است سازمان بهداشت آمریکا استفاده از سرب را از سال 2014 به زیر 2.5 درصد کاهش داد و در صورت عدم رعایت این درصد، آلیاژ برنج تولید شده تایید نمی گردد و محصولات استاندارد کیفی دریافت نخواهند کرد به همین دلیل بسیاری از کارخانجات آمریکایی با جایگزینی فولاد ضد زنگ محصولاتی با کیفیت تر ساختند و این در سطح جهان نیز گسترش پیدا نمود و امروزه بهترین نوع شیرآلات، از استیل ضد زنگ ساخته‌می‌شوند که قیمت بالاتری نسبت به سایر شیرآلات دارند. نکته مهم بعدی در قیمت شیرآلات طراحی مدل آنها است. برخی از شیرآلات دکوراتیو هستند که این نوع شیرآلات قیمت بالاتری نسبت به شیرآلات ساده دارند. به طور کل دلایل مختلفی بر قیمت شیرآلات تاثیر گذار است که قیمت ارز نیز همواره یکی از آنها‌می‌باشد.


فروشگاه‌های شیرآلات بهداشتی در پرتال کاشی لند


وجود یک بستر مناسب برای ایجاد ارتباط میان فروشندگان شیرآلات بهداشتی و سایر فعالان این عرصه امری ضروری است. کاشی لند سعی نموده است با فراهم آوردن این بستر در جهت رشد و ارتقا صنعت ساختمان ایران قدم بردارد. اگر فروشگاه شیرآلات بهداشتی یا لوازام ساختمانی دارید که در آن شیرآلات نیز به فروش‌می‌رسد‌می‌توانید با ثبت نام در پرتال مشاغل کاشی لند یک فضای اختصاصی برای فروشگاه خود ایجاد نمایید که به کمک آن با سایر هم صنفان خود و فعالان در این عرصه ارتباط داشته باشید و علاوه بر آن بتوانید به معرفی و تبلیغ محصولات خود بپردازید.

  • بازگشت به بالا