نصاب و تعمیرکننده چینی بهداشتی

یکی از شغل‌‌های کمتر توجه شده در صنعت ساخت و ساز، نصاب و تعمیر کننده انواع چینی بهداشتی است. چینی بهداشتی به عنوان پایه و اساس سرویس بهداشتی شناخته می‌شود و یکی از مهمترین زیر مجموعه‌‌های ساخت و ساز در صنعت ساختمان است که عدم وجود آن در یک ساختمان کاربرد آن را مختل می‌کند. به همین علت نصب و راه اندازی چینی آلات بهداشتی از مشاغل بسیار مهم در ساختمان سازی است. نصب چینی و سرامیک بهداشتی مهمترین بخش در ساخت سرویس بهداشتی است و از آنجایی که این چینی آلات بهداشتی داری تنوع بسیاری هستند و سیستم اتصال آن به فاضلاب شهری پیچیدگی هایی زیادی دارد صرفا یک متخصص می‌تواند از عهده نصب بی نقص آن برآید تا مشکلی در آینده برای ساختمان به وجود نیاید.
پیش از نصب چینی‌‌های بهداشتی لازم است که اتاقک سرویس بهداشتی ساخته گردد. ابعاد این اتاقک با توجه به متراژ محل تعین می‌شود هر چه متراژ بالاتر باشد به همان اندازه می‌توان در ابعاد اتاقک را گسترش داد اما در محیط‌‌های کم متراژ ناگزیر از کوچک کردن اتاقک سرویس بهداشتی هستید پس از مشخص شدن اتاقک سرویس بهداشتی می‌توانید به نصب چینی بهداشتی بپردازید.


نصب انواع چینی بهداشتی

چینی آلات بهداشتی شامل چند ابزار ساختمانی غالبا سرامیکی است که شرکت‌‌های تولید کننده داخلی و خارجی به تولید آنها در مدل‌‌های مختلف می‌پردازند جنس آنها الزاما از سرامیک نیست ممکن است در برخی مدل‌‌ها با نمونه‌‌های فلزی نیز مواجه شوید. این چینی آلات شامل توالت زمینی (توالت ایرانی)، توالت فرنگی، روشویی، وان حمام، زیر دوشی و ... می‌شود. اغلب، نصاب چینی آلات بهداشتی به خصوص توالت زمینی خود کاشیکاران هستند که با توجه به لزوم هم ترازی سطح کاشی و سطح کاسه توالت لازم است نصب آن‌‌ها در یک راستا قرار گیرد به همنی دلیل این دو کار همزمان انجام می‌شود. همچنین لازم است که نصاب چینی بهداشتی با نصب شیرآلات بهداشتی و لوله کشی ساختمان نیز آشنا باشد زیرا نصب هر دوی آنها به هم ارتباط دارد و مکمل یکدیگر هستند.

نصاب و تعمیرکننده چینی بهداشتی


نصب توالت زمینی 

برای نصب توالت زمینی یا کاسه توالت لازم است ابتدا کف سرویس بهداشتی آماده گردد. پیش از هر چیز ایزوگام نمودن کف سرویس بهداشتی لازم است، این کار کمک می‌کند که یک سرویس بهداشتی ایمن بدون نشتی آب داشته باشید. کاسه توالت در دل زمین قرار می‌گیرد در نتیجه نصاب با زیر سازی نقطه مورد نظر برای آن که لازم است از دیوارهای اتاقک فاصله مناسب داشته باشد و در مرکز اتاق قرار گیرد توالت زمینی را جا گذاری می‌کند. نصاب باید با کارهای لوله کشی نیز آشنا باشد تا بتواند از عهده نصب اتصالات فلاش تانک به کاسه توالت برآید تا یک کار بی نقص را ارائه کند.


نصب توالت فرنگی

با تغییر استایل زندگی افراد و لزوم نشستن بر روی صندلی در کنار استفاده از وسایلی همچون توالت فرنگی برای جلوگیری از مشکلات مفصلی افراد در آینده به خصوص در افراد مسن، امروزه شاهد افزایش استفاده از توالت فرنگی در کنار توالت ایرانی هستیم. این امر موجب شده است نصب توالت فرنگی در توالت‌‌ها به خصوص توالت‌‌های از پیش ساخته شده رواج پیدا کند. به همین دلیل نصب توالت فرنگی به دو شکل صورت می‌گیرد یا از قبل جای توالت فرنگی در سرویس بهداشتی مشخص شده است و راه فاضلاب و لوله کشی آب آن انجام گرفته است یا اینکه لازم است کف سرویس بهداشتی کنده شود و راه مخزن توالت فرنگی به فاضلاب تعبیه شود. انجام مورد دوم زمان بر است و نیازمند زیرسازی مناسب در سرویس بهداشتی است و اگز از افراد حرفه ای کمک گرفته نشود ممکن است خرابی هایی را در پی داشته باشد.


امروزه در بیشتر ساختمان‌‌های نوساز کاشی کاران از پیش محل احتمالی توالت فرنگی را مشخص می‌کنند تا اگر صاحب ساختمان خواست توالت فرنگی نصب کند نیازمند کندن کف سرویس بهداشتی نباشد. در نتیجه نصب توالت فرنگی در چنین ساختمان هایی آسان است و نیاز به صرف زمان زیادی ندارد. نصاب صرفا با جاگذاری توالت فرنگی و پرچ آن کردن آن به زمین با اتصال منابع آب آن نصب توالت فرنگی را انجام خواهد داد. اما زمانی که لازم است کف سرویس بهداشتی کنده شود شما یک نصاب حرفه ای نیازمندید که بتواند با کمترین آسیب به کف سرویس بهداشتی در آن راه خروج کاسه توالت را به فاضلاب اصلی ساختمان متصل نماید.
در نصب و راه اندازی توالت فرنگی دیدن طریقه نصب توالت فرنگی و  فیلم اموزشی نصب توالت فرنگی نمی تواند کمک چندانی به افراد غیر حرفه ای کند و لازم است یک شخص حرفه ای آن را انجام دهد تا در درازمدت مشکلی به وجود نیاید پس دوباره تاکید می‌کنیم در این مورد از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

نصب توالت فرنگی


نصب وان حمام

وان حمام هم یکی دیگر از چینی آلات بهداشتی که برای نصب آن لازم است یک نصاب حرفه ای اقدام نماید زیرا تنظیم ورود و خروج آب به وان مسئله مهمی است و لازم است یک فرد کاربلد آن را انجام دهد، البته این نصب اغلب توسط شرکت‌‌های ارائه کننده وان حمام به عنوان خدمات پس از فروش انجام می‌شود.


نصب روشویی

روشویی یکی دیگر از چینی آلات بهداشتی مهمی است که در سالهای اخیر از اهمیت بالایی برخوردار شده است. شیوع بیماری کرونا و لزوم شستن مداوم دست و رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی  برای جلوگیری از ابتلا به آن نصب روشویی را در سرویس بهداشتی الزامی نموده است. روشویی نسبت به توالت نصب آسان تری دارد و اغلب توسط کاشیکاران و نصاب شیرآلات انجام می‌شود.

 

نصب زیر دوشی

زیر دوشی‌‌ها عضو جدید حمام‌‌ها هستند که از جنس چینی بهداشتی هستند و در زیر دوش آب قرار می‌گیرند تا آب را به درون آبراه هدایت کنند. اغلب در حمام‌‌های کوچک یا کابین دوش مورد استفاده هستند نصب آن نسبت به سایر ابزارهای چینی بهداشتی راحتر است. این چینی آلات از سر خوردن افراد در زیر دوش نیز جلوگیری می‌کنند.


تعمیرات چینی بهداشتی

پس از بحث نصب به بحث تعمیر می‌پردازیم که اکثر تعمیرات شامل گرفتگی راه فاضلاب توالت‌‌های ایرانی و فرنگی است. در سایر موارد تعمیرات بیشتر برای شیرآلات اتفاق می‌افتد و تعمیر دیگر را افراد خود می‌توانند انجام دهند  اما گرفتگی فاضلاب متفاوت است و لازم است که یک فرد حرفه ای با استفاده از ابزارآلات مورد نیاز این گرفتگی را مرتفع کند تا آسیبی به سرویس بهداشتی و فضاهای اطراف وارد نشود. پی لازم است در گرفتگی‌‌های شدید فاضلاب سرویس بهداشتی حتما با افراد متخصص مشورت نمایید و حرفه ای‌‌ها را برای کارتان انتخاب کنید تا نتیجه ای دلخواه به دست آورید.


قیمت نصب توالت فرنگی و ایرانی

از موارد مهم در تصمیم گیری شما برای نصب و راه اندازی توالت‌‌ها قیمت نصب آنها است. این قیمت با توجه به تخصص افراد و حجم کاری که برای شما انجام خواهند داد متفاوت است. برای مثال کسی که صرفا یک توالت فرنگی را در جای از پیش تعیین شده نصب می‌کند دستمزد کمتری تا کسی که توالت فرنگی را در سرویس بهداشتی که هیچ جایی برای خروج فاضلاب آن ندارد نصب می‌کند می‌گیرد.  علاوه بر آن نوع توالت فرنگی نیز می‌تواند در قیمت تفاوت ایجاد کند زیرا برخی از توالت فرنگی‌‌ها فلاش تانک سرخود دارند و برخی دیگر لازم است جدا نصب گردد یا به صورت توکار نصب شود.

قیمت نصب توالت فرنگی و ایرانی


نصابان و تعمیرکنندگان انواع توالت

تمامی کارهای نصب و تعمیر توسط نصاب چینی و سرامیک بهداشتی انجام می‌گیرد و این افراد فنی کارانی هستند که  در این زمینه آموزش دیده اند و تمامی لوازم مورد نیاز را برای یک نصب و راه اندازی بدون نقص با خود به همراه دارند. استفاده از نصاب شاید هزینه ی اولیه ای در بر داشته باشد اما از هزینه‌‌های ثانویه ای که در نتیجه نصب غیر اصولی اتفاق می‌افتد جلوگیری می‌کند. سعی کنید از حرفه ای‌‌ها در زمینه نصب و راه اندازی چینی آلات بهداشتی کمک بگیرید.


نصاب و تعمیر کننده چینی بهداشتی در کاشی لند

کاشی لند به عنوان یک فضای حرفه ای در زمینه اطلاع رسانی درباره صنعت ساختمان کشور سعی دارد با گرد هم آوردن حرفه ای‌‌ها در هر صنفی بهترین بازارچه‌‌های شغلی را راه اندازی نماید تا کسانی که به دنبال خدمات نصب و راه اندازی و سایر خدمات ساختمانی هستند بتوانند از میان آنها بهترین را متناسب با نیاز خود انتخاب نمایند. دور نمای بازارچه مشاغل در پرتال حرفه ای‌‌های کاشی لند بیانگر یک ارتباط موثر در جهت ارتقا مشاغل می‌باشد. شما به عنوان یک نصاب می‌توانید در این پرتال ثبت نام کنید و یکی از حرفه ای‌‌ها ما باشید.


 

  • بازگشت به بالا