دفتر پخش و فروش عمده مواد شیمیایی ساختمان

استفاده از مواد شیمیایی ساختمانی مانند انواع چسب‌های ساختمانی، پودرهای بندکشی، پرایمرها، رنگ و رزین، درزگیرها، کانسیلرها و ... ساخت و ساز را وارد فاز جدیدی نموده است که علاوه بر بالا بردن کیفیت، باعث افزایش سرعت ساخت و سازها نیز شده است. امروزه دیگر کمتر کسی از متریال‌های قدیمی در نصب و راه اندازی و فضاسازی استفاده می‌کند، سازندگان از فضای سنتی شان فاصله بسیاری گرفته اند و با کمک مواد شیمیایی جدید توانسته است کارهای مستحکم تر را در مدت زمان کمتری ارائه دهند. مواد شیمیایی به کمک برخی مواد معدنی یا تولیدات پتروشیمی که مشتقات استخراج نفت هستند در کارخانجات تولیدات مواد شیمیایی به دست می‌آیند. 

دفتر پخش و فروش عمده مواد شیمیایی ساختمان


یکی از مهمترین مواد شیمیایی پرکاربرد در صنعت ساختمان انواع چسب‌های ساختمانی است که چسب کاشی و سرامیک در میان آنها از اهمیت بسیاری برخوردار است. چسب‌های ساختمانی باعث ایجاد یک اتصال مقاوم میان دو متریال می‌شود و به ساخت و ساز و بازسازی در دکوراسیون سرعت می‌بخشد. پس از چسب، پودرهای بندکشی و پرایمرها در کنار رنگ و رزین مهمترین مواد شیمیایی ساختمانی هستند که برخی از آنها تقریبا در همه صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند. در الویت بعدی درزگیرها و سایر موادی که به عنوان مواد زیر سازی و زمینه ای برای اجرای کار استفاده می‌شوند در امر ساخت و ساز مهم هستند، برخی از شوینده‌ها نیز در دسته مواد شیمیایی ساختمانی هستند. تمامی این محصولات به عنوان مواد شیمیایی ساختمانی در فروشگاه‌های تاسیسات و لوازم ساختمانی و ابزار و یراق به فروش می‌رسند. 


تولید مواد شیمیایی ساختمان

زمانی که از مواد شیمیایی ساختمانی صحبت می‌شود، در واقع به یک ترکیب شیمیایی مشخص اشاره می‌کند که از طریق سنتز شیمیایی به وجود آمده است مواد اولیه این ترکیبات ممکن است به صورت خام در طبیعت وجود داشته باشد و پس از استخراج در کارخانجات تولید مواد شیمیایی به ترکیبات مورد نیاز صنایع مختلف تبدیل شوند. بسیاری از این ترکیبات در مصارف صنعتی کاربرد دارند، بخش بزرگی از آنها به صنعت ساختمان اختصاص دارد که مهمترین آنها انواع چسب ساختمانی، پرایمرها، رنگ و رزین، مواد کف سازی، مواد پاک کننده و شوینده، پودرهای بندکشی و ... هستند. این محصولات در کارخانجات مختلف تولید می‌شود و پس از توزیع در فروشگاه‌ها در اختیار عموم قرار می‌گیرند. اغلب این مواد شیمیایی ساختمانی توسط دفاتر پخش و فروش عمده مواد شیمیایی در کشور توزیع و پخش می‌گردد.


دفاتر پخش و فروش مواد شیمیایی ساختمانی

ایران به عنوان یکی از کشورهای غنی در زمینه مواد اولیه تولید محصولات شیمیایی شناخته می‌شود، طبیعت غنی ایران سرشار از مواد معدنی مورد نیاز برای تولید انواع محصولات شیمیایی می‌باشد که مهمترین آنها نفت است. صنایع پتروشیمی با تبدیل نفت و گاز استخراجی به مواد کاربردی در صنایع مختلف جایگاه ویژه ای در اقتصاد ایران دارند. به واسطه وجود این ذخایر بی پایان در کشورمان شرکت‌های تولید کننده مواد شیمیایی در ایران روز به روز در حال گسترش هستند. 
این شرکت‌های تولید کننده دارای دفاتری در مناطق مختلف هستند که وظیفه پخش و فروش عمده مواد شیمیایی ساخته شده را در بازار بر عهده دارند. اغلب پروژه‌های ساختمانی بزرگ با خرید عمده از این دفاتر، با حذف واسطه‌ها در خرید انبوه خود قیمت مواد شیمیایی ساختمانی را کاهش می‌دهند و بهترین محصولات را با مناسب ترین قیمت خریداری می‌نمایند.

دفاتر پخش و فروش مواد شیمیایی ساختمانی

فروش عمده مواد شیمیایی ساختمانی

خرید عمده یکی از روش‌های خرید ارزان قیمت محصولات ساختمانی است. در خرید عمده شما علاوه بر استفاده از تخفیف ویژه فروش عمده، از ویژگی حذف واسطه نیز برخوردار هستید و با قیمتی واقعی تر محصولات را از خود تولید کننده یا نمایندگی‌های رسمیش خریداری می‌نمایید. اغلب خرید عمده توسط پروژه‌های بزرگ ساختمانی و فروشگاه‌های لوازم و تاسیسات ساختمانی انجام می‌شود. پروژه‌های بزرگ محصولاتی همچون انواع چسب‌های ساختمانی به خصوص چسب کاشی و سرامیک، پودر بندکشی، مواد کف سازی، پرایمرها و ... را در حجم انبوه نیاز دارند.
 اغلب مواد شیمیای ساختمانی در مرحله نازک کاری به کار گرفته می‌شوند مانند چسب کاشی و سرامیک یا چسب آکواریوم و چسب‌های پی وی سی که در مرحله لوله کشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

راهنمای خرید مواد شیمیایی

خرید عناصر شیمیایی ساختمانی نکاتی دارد که در کنار قیمت ماده شیمیایی باید به آن توجه نمود. برخی در خریدهای عمده خود به این نکات توجه نمی کنند یا در نگهداری و مصرف این مواد کوتاهی می‌کنند که باعث می‌شوند کیفیت مواد از بین برود. در اینجا به برخی از این نکات اشاره می‌نماییم:
-در هنگام خرید مواد شیمیایی لازم است لیبل روی مواد بررسی شود، در این بررسی چک کردن نشان استاندارد مهمترین بخش است و در کنار آن اطلاعاتی که درباره محصول، تاریخ مصرف، کارآیی آن و همچنین نحوه مصرف نوشته شده است. چک کردن این اطلاعات مانع از خرید محصولاتی غیر مرتبط می‌شود برای مثال کسی که برای نصب سرامیک پرسلان چسب کاشی می‌خرد لازم است چسبی انتخاب کند که قابلیت چسباندن پرسلان را داشته باشد، در غیر اینصورت خرید یک چسب کاشی و سرامیک معمولی که توانایی چسباندن پرسلان را ندارد غیر از ضرر برای شما چیزی نخواهد  داشت.


-پس از خرید، مواد شیمیایی را باید در جای مناسب نگهداری نمایید، به خصوص مواد قابل اشتعال را که لازم است در محل‌های دور از نور و مطمئن قرار داد. چسباندن برچسب قابل اشتعال روی آنها برای آگاهی دیگران الزامی است. معمولا در این مواقع برگه‌های اطلاعات ایمنی یا همان SDS را روی محصولات قرار می‌دهند.
-مواد شیمیایی دارای انواع مختلفی هستند که در گریدهای متفاوت تولید می‌شوند. گرید در صنایع مواد شیمیایی یک برچسب است که تعیین کننده نوع مواد و درصد خلوص مواد به کار رفته در محصول شیمیایی را نشان می‌دهد. برای مثال در ساخت محصولی از الکل 90 درصد استفاده شده است. گریدها بیانگر درجه کیفیت مواد شیمیایی هستند. در  خرید مواد شیمیایی توجه به تاریخ مصرف بسیار مهم است زیرا برخی از مواد شیمیایی دارای تاریخ مصرفی هستند که اگر از آن تاریخ بگذرد، محصول کیفیت خود را از دست می‌دهد. علاوه بر تاریخ مصرف نحوه مصرف نیز بسیار اهمیت دارد. میزان موادی که لازم است با یکدیگر ترکیب شوند ضامن کیفیت محصول نهایی خواهد بود با توجه به آنچه که گفته شد خرید مواد شیمیایی ساختمانی به تخصص نیاز دارد در نتیجه اگر به دنبال خرید عمده هستید بهتر است افراد حرفه ای در این زمینه اقدام نمایند.

خرید مواد شیمیایی

دفاتر پخش و فروش عمده چسب و مواد شیمیایی در کاشی لند

مواد شیمیایی در صنعت ساختمان بسیار اهمیت دارند، وجود یک بستر مناسب برای ایجاد یک کانال ارتباطی میان تولید کننده و مصرف کننده در حوزه پخش و فروش این محصولات با اهمیت، باعث می‌شود صنعت ساختمان کشور به خصوص صنعت دکوراسیون که در بخش کاشی و سرامیک و سایر المان‌های دکوراتیو ارتباط بسیاری با مواد شیمیایی ساختمانی دارد در مسیر پیشرفت قرار گیرد. کاشی لند به عنوان بانک جامع اطلاعات کاشی و سرامیک کشور بر آن است تا با فراهم نمودن یک بازارچه مجازی از عوامل پخش و فروش عمده چسب و مواد شیمیایی ساختمانی کشور، یک محیط حرفه ای را ایجاد نماید تا تولید کننده، توزیع کننده و مصرف کننده بتوانند بدون واسطه با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند و کیفیت خرید را افزایش دهند. شما هم به عنوان یکی از کسب و کارهای مرتبط با صنعت مواد شیمیایی ساختمانی می‌توانید با ثبت نام در پرتال حرفه ای‌ها کاشی لند از این فرصت استفاده نموده و یکی از حرفه ای‌های این کسب و کار باشید. 

  • بازگشت به بالا