فروشگاه چسب و مواد شیمیایی ساختمان

فروش چسب و مواد شیمیایی در فروشگاه مواد شیمیایی ساختمانی و لوازم ساختمانی با روند رو به رشدی در سالهی اخیر مواجه شده است. صنعت ساختمان در سالهای اخیر با پیشرفت در زمینه تولید انواع متریال‌های ساخت ساز مانند چسب و مواد شیمیایی مواجه شده که باعث افزایش سرعت و کیفیت ساختمان‌ها گردیده است. با روی کار آمدن صنعت پتروشیمی و خلق مواد شیمیایی جدید بسیاری از کارهای ساخت و ساز به خصوص در مرحله نازک کاری سرعتی باور نکردنی پیدا نمود به گونه ای که در عرض دو هفته می‌توان یک ساختمان دو طبقه یا بیشتر را ساخت و به مرحله اسکان رساند. در عصر حاضر ساخت و ساز به حدی پیشرفت نموده است که می‌توان صبح کاشی و سرامیک را به کمک انواع چسب‌های جدید چسباند و شب با خیال راحت سطح آن را با آب شست و وسایل را روی آن قرار داد. تمامی این امکانات به لطف متریال‌ها شیمیایی و چسب‌های ساختمانی جدید میسر شده است. اما این متریال‌های شیمیایی چیست و چه کاربردهایی در ساختمان سازی دارد؟
اگر به دنبال خرید چسب و مواد شیمیایی ساختمانی از فروشگاه مواد شیمیایی هستید با ما در این مطلب همراه باشید تا با هم به مرور اصول خرید چسب و مواد شیمیایی باشیم و علاوه بر آن با چند فروشگاه چسب و مواد شیمیایی آشنا شوید.

صنعت چسب و مواد شیمیایی ساختمانی

صنایع شیمیایی ساختمانی یکی از بخش‌های صنایع و فناوری مربوط به مهندسی مواد و مهندسی شیمی است که در بردارنده انواع مواد شیمیایی، چسب، رنگ، رزین، درزگیرها، کانسیلرها، مواد پاک کننده، محصولات پلیمری و ... است که به عنوان بخشی از متریال‌های ساخت و ساز  به کار گرفته می‌شوند. چسب‌های ساختمانی مهمترین بخش مواد شیمیایی ساختمانی هستند که علاوه بر سرعت بخشیدن به ساخت و ساز، کیفیت آن را نیز بالا می‌برد. این مواد اغلب در فروشگاه‌های چسب و مواد شیمیایی به فروش می‌رسند به همین دلیلی ایده راه اندازی کسب و کار مرتبط با مواد شیمیایی ساختمانی مانند چسب، رنگ، رزین، درزگیر و ... اخیرا مورد توجه افرادی قرار گرفته است که دارای سرمایه اولیه ای هستند و به دنبال راه اندازی کسب و کار سودآور هستند. یکی از این ایده‌های راه اندازی فروشگاه چسب و مواد شیمیایی  ساختمانی است. 
 

فروشگاه چسب و مواد شیمیایی ساختمان

فروش چسب و مواد شیمیایی

فروش انواع چسب و مواد شیمیایی ساختمانی در روزگاری که ساخت و ساز در حال توسعه است رونق خوبی دارد، علاوه بر ساخت و ساز این چسب‌ها و مواد شیمیایی در بازسازی ساختمان نیز بسیار پر کاربرد هستند، در ایران هر ساله قبل از سال نو  در دوران خانه تکانی ها، در خانه ای بازسازی هر چند اندکی انجام می‌شود که پایه بسیاری از این بازسازی‌ها استفاده از متریال‌های جدید ساختمانی برای نوسازی در نما و دکوراسیون است. در نتیجه خرید چسب در دوره ای از سال نسبت به سایر زمان‌ها بسیار بیشتر است. فروش چسب و مواد شیمیایی به اشکال مختلف و در فروشگاه‌های مختلفی انجام می‌شود، برخی به صورت تخصصی و برخی دیگر به عنوان بخشی از محصولات ساختمانی این نوع مواد شمیایی را عرضه می‌نمایند.  چسب‌های ساختمانی در انواع مختلفی تولید می‌شود که برخی از آنها به صورت آماده هستند و برخی به صورت نیمه آماده به شکل پودرهایی که نیازمند ترکیب با موادی همچون آب برای آماده سازی هستند. سایر متریال‌های شیمیایی در ظروف پلاستیکی یا فلزی در بسته به فروش می‌رسند مانند رنگ‌ها و تینرها که از پرکاربردترین مواد شیمیایی ساختمانی به خصوص در بازرسازی ساختمانی هستند.

فروشگاه‌های مواد شیمیایی ساختمانی 

امروزه فروشگاه مواد شیمیایی ساختمانی به اشکال مختلفی در بازار وجود دارند. اغلب مواد شیمیایی را می‌توان از فروشگاه‌های رنگ و رزین یا فروشگاه‌های لوازم ساختمانی یا برخی از فروشگاه‌های ابزار یراق ساختمانی خریداری نمود. امروزه تولید کنندگان این مواد ساختمانی با راه اندازی فروشگاه‌های اینترنتی محصولات خود را بدون واسطه در اختیار خریداران قرار داده می‌دهند و اغلب این مواد به صورت فروش عمده یا جزیی به فروش می‌رسد. شاید بتوان در کنار رنگ‌ها و تینرها، چسب‌های شیمیایی را مهمترین مواد شیمیایی ساختمانی برشمرد که از فروش خوبی در همه فروشگاه‌های ساختمانی برخوردارند. مهم نیست این محصولات در کجا به فروش می‌رسند، مهم کیفیت محصول است و اینکه از یک برند معتبر دارای استاندارد باشد.

فروش انواع چسب در فروشگاه‌های مواد شیمیایی

پس از پیدایش چسب‌های سنتزی در صنعت پلیمرف چسب‌های قدیمی گیاهی و حیوانی دیگر کاربرد خود را از دست دادند. چسب‌ها جدید  از دوام و قدرت بالایی برخودارند و برای اتصال انواع متریال همچون: کاشی و سرامیک، سنگ، چوب، ام دی اف، پلاستیک، کاغذ، فلزات، لوله و اتصالات و ... به کار برده می‌شود. قیمت انواع چسب با توجه به کیفیت و قدرت آن در چسبندگی و همچنین نوع متریال هایی که به هم می‌چسباند متفاوت است. برای مثال چسب فلزات با توجه به فرمولاسیون قوی آن نسبت به چسب کاغذی گران تر است.

مواد شیمیایی ساختمانیچسب‌های شیمیایی می‌توانند امکانات موجود را اصلاح نمایند و کیفیت بهتری از آنان در اختیار ما قرار دهند. امروزه در بازار چسب‌های شیمیایی بسیاری وجود دارد که با توجه به اهمیت آنها در ساخت و ساز به برخی از آنها در اینجا اشاره می‌نماییم.

چسب‌های اپوکسی

این نوع چسب بهترین چسب شیمیایی است که کاربرد بسیاری دارد، از آنها در چسباندن چوب، فلزات، کاشی و سرامیک، پلاستیک، لوله و اتصالات، شیشه، بتن و پلاستیک‌های سخت استفاده می‌شود و مقاومت بالایی در مقابل آب، هوا، اکثر اسیدها و بازها، روغن‌ها و برخی از حلال‌ها دارند. از این نوع چسب در فضاهای مرطوب به آسانی می‌توان استفاده نمود و نگران مقاومت آن نبود. چسب‌های اپوکسی در دو نوع  تک جزیی و دو جزیی تولید می‌شود و در مقابل دمای بالا نیز مقاوم است.

چسب‌های پلیمری 

از بهترین چسب‌های ساختمانی می‌توان به چسب‌های پلیمری اشاره نمود که طی یک فرآیند شیمیایی ساخته می‌شود و در پروژه‌های ساختمانی به کار گرفته می‌شود. قدرت چسبندگی این نوع چسب بسیار بالاست و علاوه بر آن انعطاف پذیری زیادی نیز دارد. از چسب‌های پلیمری در چسباندن انواع متریال‌های سخت مانند کاشی و سرامیک و چوب به سطوح استفاده می‌شود. این نوع چسب‌ها در مجاورت گرما سفت می‌شوند و در دماهای بالاتر با توجه به ساختار مولکولی چسبندگی خود را از دست می‌دهند.

چسب‌های اکریلیک

نوع دیگری از چسب‌های ساختمانی، چسب‌های آکریلیکی است که به عنوان جدیدترین نوع چسب ساختمانی شناخته می‌شود و در چسباندن مصالح ساختمانی نقش مهمی می‌تواند ایفا نماید. این چسب قدرت چسبندگی بالایی دارد و قابل استفاده در هر نوع پروژه ساخت و ساز و بازسازی ساختمانی است، با توجه به قیمت مناسب این چسبف از بازار فوق العاده ای در صنعت ساختمان برخوردار است. 

چسب‌های ساختمانی رزین

یکی از چسب‌های پر تنوع در صنعت ساختمان چسب‌های رزین هستند که در انواع چسب پودری، چسب، اسپری، چسب مایع و ... تولید می‌شود. از رزین برای چسباندن متریال هایی همچون کاشی و سرامیک، چوب، شیشه و فلز استفاده می‌شود و نکته مهم آن اتصال در رطوبت است، و می‌تواند مقاومت بالایی در برابر آب داشته باشد.

چسب‌های حرارتی

یکی از چسب‌های رایج در زندگی روزمره ما چسب‌های حرارتی هستند که توسط تفنک حرارتی کار می‌کنند. این نوع چسب کاربرد گسترده ای در دکوراسیون، ساخت و ساز و کارهای روزمره دارد. طریقه مصرف آن به این ترتیب است که فشنگ‌های چب با قرار گیری در درون تفنگ ب کمک انرژی برق در اثر حرارت مایع می‌شود و قابلیت چسبندگی پیدا می‌کنن این قابلیت به سرعت در مجاورت هوا از بین می‌رود در نتیجه در چسباندن باید سرعت عمل به خرج داد.  چسب‌های حرارتی تاریخ مصرف ندارند به همین دلیل بسیار پرکاربرد هستند. 

چسب فشاری

یکی دیگر از چسب‌های پرکاربرد در چسباندن متریال‌های ساختمانی چسب‌های فشاری هستند که در هر نوع شرایط آب و هوایی می‌توانند اجرا شوند، این نوع چسب با اعمال فشار در دمای مشخصی به کار برده می‌شود. چسب‌های فشاری از رزین‌های طبیعی، پلی اکریلات  و رزین‌های سنتزی تولید می‌شود و از چسب‌های پرکاربرد در بازسازی ساختمان است.

چسب کاشی و سرامیک

نوع دیگری از چسب ساختمانی وجود دارد که به چسب خمیری یا چسب کاشی و سرامیک مشهور است، این چسب از رزین امولسیون و مواد معدنی ساخته شده است و در مقابل رطوبت و فشار بسیار مقاوم است، به همین دلیل از آنها در چسباندن کاشی و سرامیک حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌شود.

چسب‌های غیر هوازی

نوع دیگری از چسب وجود دارد که مونومرهای آن تنها در غیاب اکسیژن کار می‌کنند. این نوع چسب از انواع چسب اکریلیک است و نسبت به سایر چسب‌ها از درجه سمی بودن کمتری برخودارند. چسب‌های غیرهوازی مناسب اتصالات شیشه، پلاستیک و چوب هستند.

چسب کاشی و سرامیک

 رنگ‌ها و تینرها در فروشگاه‌های مواد شیمیایی

از مواد شیمیایی پرکاربرد دیگر در صنعت ساختمان باید به رنگ‌ها اشاره نمود که تقریبا در هر صنعتی کاربرد دارند. در صنعت ساختمان رنگ‌ها و تینرها به عنوان حلال رنگ در رنگ آمیزی ساختمان و برخی از متریال‌ها مانند فلزات کاربرد دارند. رنگ‌ها دارای انواع مختلفی هستند که شرکت‌های سازنده آنها را با توجه به حلالی که دارند در اندازه‌های مختلف به بازار عرضه می‌نماید. رنگ‌های پلاستیک و نیمه پلاستیک که حلال آنها آب است در سطل  عرضه می‌شوند اما رنگ‌های روغنی که حلال آنها تینر و بنزین است در قوطی‌های کوچک و بزرگ به فروش می‌رسند. در خرید رنگ حتما باید با افراد حرفه ای مشورت نمایید تا بتوانید بهترین محصول را برای کار پیش رو انتخاب نمایید.

فروشندگان چسب و مواد شیمیایی در کاشی لند

ایجاد یک بستر مناسب برای گرد هم آوردن فروشندگان مواد شیمیایی و چسب‌های ساختمانی در فضای مجازی باعث افزایش کیفیت فروش و ارائه محصولات  می‌گردد. راه اندازی بازارچه مجازی فروشگاه‌های چسب و مواد شیمیایی به عنوان یک محیط حرفه ای آغاز به کار نماید و به این ترتیب فروشندگان چسب و مواد شیمیاییی ساختمانی با حضور در این محیط حرفه ای علاوه بر ایجاد تعامل و ارتباط با سایر فروشندگان فرصتی برای ارائه توانمندی‌های خود در جهت تامین نیاز مصرف کنندگان ارائه نمایند. شما نیز به عنوان یکی از فروشندگان مواد شیمیایی ساختمانی با عضویت در پرتال حرفه ای‌های کاشی لند می‌توانید به جمع حرفه ای‌های این کسب و کار وارد شوند و در مسیر توسعه و پیشرفت قدم بردارند.

  • بازگشت به بالا