دفتر پخش و فروش عمده کاشی و سرامیک


کاشی و سرامیک متریال پرمخاطبی در صنعت ساخت و ساز است. این متریال یکی از مهمترین المان‌های مهم مرحله نازک کاری و دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان است که در سالهای اخیر با پیشرفت تکنولوژی در تولید و ساخت آن و ظهور طرح‌های جدید و نوآورانه از استقبال بیشتری برخودار شده است. صنعت پیشروی کاشی و سرامیک در هر زمانی مخاطب خود را دارد ممکن است در برخی برهه‌های زمانی نیاز به آن کاهش یابد اما همیشه به دنبال این کاهش‌ها افزایشی نیز وجود خواهد داشت زیرا نیاز انسان به تغییر تمام نشدنی است.
کاشی و سرامیک همیشه خریدار دارد و حتی اگر بنا به دلایلی خطوط تولید تعطیل شود باز هم مطابق با نیاز مردم در انبارها ، دفاتر پخش و فروشگاه‌های عمده فروشی، انواع کاشی و سرامیک وجود خواهد داشت؛ این یک نیاز همیشگی است. حتی شیوع گسترده یک ویروس منحوس ناشناخته که اقتصاد جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است نیز نتوانست مانع از نیاز انسان به ساخت و ساز و تغییر و بازسازی دکوراسیون شود.


تاریخچه تولید کاشی و سرامیک


کاشی یک گل پخته شده است که از دیرباز با نام سفال در زندگی انسان به کار گرفته می‌شد. ظهور سفال در تمدن‌های اولیه باعث پیشرفت چشمگیری در ساخت و سازها به خصوص در ساخت ظروف گردید. سفال سازی تا به آنجایی پیش رفت که کم کم تبدیل به یک عنصر مقاوم تزیینی برای بسیاری از کارها به خصوص معماری گردید. عنصری که علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب در ایجاد طرح و نقش در فضا نیز بسیار کاربردی بود. 
اولین کاشی‌ها در نتیجه تولید آجر در کوره‌های آجرپزی به وجود آمد که بر اثر حرارت زیاد کوره، برخی از آجرها آب شده و در کف کوره ریخته می‌شد. این جوش‌های بی شکل و اتفاقی به عنوان جوش کوره یا جوش آجر شناخته می‌شدند و سازندگان متوجه شدند که این جوش علاوه بر مقاوم بودن، دارای ظاهری شیشه ای هستند که می‌تواند کاربردهای وسیعتری داشته باشد.
ایران به عنوان یکی از قطب‌های اصلی کاشی و سرامیک در سده‌های اولیه اسلامی شناخته می‌شود و در طول تاریخ معماری، هنر تولید کاشی و کاربرد آن در خلق بناهای ماندگار نقش بسیاری داشته است ما امروزه شاهد نمونه‌های معروفی از کاشیکاری ایرانی هستیم که به عنوان میراث جهانی ثبت گردیده اند.
جایگاه برتر ایران در تولید و صادرات کاشی و سرامیک در سالهای اخیر در کنار تاریخ غنی کشورمان در تولید کاشی باعث گردیده بسیاری از پژوهشگران حوزه معماری اسلامی این صنعت را با تاریخ ایران عجین بدانند و ایران را یکی از مهمترین کشورهای تاثیر گذار در پیشرفت کاشیکاری دوره اسلامی برشمرند. طراحی کاشی ایرانی در جهان شناخته شده است و مخاطبان بسیاری دارد.

دفتر پخش و فروش عمده کاشی و سرامیک


تولید کاشی و سرامیک در ایران


ایران کشور چهار فصل است، کشوری با اقلیم‌های متنوع که دارای منابع غنی از مواد معدنی است. موادی معدنی که پایه اصلی تولیدات صنایعی همچون کاشی و سرامیک است. این دسترسی غنی باعث به وجود آمدن مراکز تولید کاشی از همان سالهای ابتدایی ظهور این صنعت هنر محور بوده است. امروزه این صنعت با ظرفیت تولیدی بالغ بر 700 میلیون مترمربع توانسته است جایگاه مناسب خود را تنها با تولید دو سوم ظرفیت تولید خود، در بازارهای جهانی به دست آورد. 
تولید بیش از 450 میلیون متر مربع کاشی و سرامیک در کشور و فروش نیمی از آن در بازارهای خارجی نشان از توسعه این صنعت در کشور دارد. با توجه به فروش نیمی دیگر در بازار داخلی، اهمیت این صنعت در کشور مشهود می‌شود.


اما عرضه کاشی و سرامیک در کشور به چه صورت است؟


کاشی و سرامیک در ایران بیشتر در فروشگاه‌های حقیقی و مجازی به فروش می‌رسد. دفاتر فروش و نمایندگی‌های کارخانجات مختلف در شهرستان‌های ایران نیز یکی دیگر از جایگاه‌های فروش کاشی و سرامیک بوده است. در سالهای گذشته با افزایش میزان تولید کاشی و سرامیک در کشور ما شاهد افزایش فروشگاه‌ها و دفاتر رسمی عمده فروشی کاشی و سرامیک نیز بوده ایم. با شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی باعث گردید بسیاری از اهل فن به دنبال ایجاد فضایی در بستر اینترنت برای فروش محصولات خود باشند. افزایش فروشگاه‌های اینترنتی به خصوص فروشگاه‌های اینترنتی کاشی و سرامیک نشان از تحول نحوه خرید و فروش در سالهای اخیر شده است و شما دیگر نیازی ندارید که در خیابان‌ها به دنبال محصول مورد نظر خود طی طریق کنید. تنها با سر زدن به یکی از فروشگاه‌های کاشی و سرامیک یا حتی سر زدن به وب سایت‌های کارخانجات کاشی به راحتی می‌توانید با چند کلیک ساده محصولات خود را سفارش دهید و درب منزل دریافت نمایید.

تولید کاشی و سرامیک در ایران


عمده فروشی کاشی و سرامیک


بیشتر خریداران به دنبال خرید کاشی ارزان و قیمت مناسب هستند. روش‌های زیادی برای خرید سرامیک با قیمت پایین وجود دارد که یکی از آنها خرید به صورت عمده است. بسیاری از صاحبان فروشگاه‌های کاشی و سرامیک در شهرهای بزرگ اقدام به عمده فروشی کاشی و سرامیک می‌نماید تا بتوانند هم محصولات خود را به فروش برسانند و هم مشتری ثابت خود را پیدا نمایند.


 فروشگاه‌های کوچک اغلب به جزیی فروشی اشتغال دارند و نیاز مخاطبان برای تغییر دکوراسیون‌های جزیی را برطرف می‌کنند اما فروشگاه‌های بزرگ بیشتر در توزیع عمده کاشی و سرامیک فعالیت دارند، وجود عمده فروشی برای سازندگان پروژه‌های بزرگ ساختمانی یک امر ضروری است زیرا آنها به دنبال طرح و نقش یکدست با قیمت مناسب در حجم انبوه هستند. عمده فروشی‌ها بیشتر در مراکز فروش مصالح ساختمانی قرار دارند که بیشتر از آنها به عنوان حراجی کاشی و سرامیک یا بازار کاشی و سرامیک نام برده می‌شود. این نوع فروشگاه‌ها ممکن است در ظاهر کوچک باشند اما برخی از آنها دارای چندین شعبه با انبارهای بزرگ هستند که به آنها اجازه می‌دهد محصولات خود را متراژ بالا به فروش برسانند.


پخش کاشی و سرامیک


حتما تا به حال با نام‌های مختلف تولید کننده‌های کاشی و سرامیک و برندهای آنها مواجه شده اید. کارخانجات کاشی و سرامیک محصولات خود را معمولا در چند برند با طرح‌های مختلف تولید می‌نمایند. وظیفه کارخانه تولید این محصولات است اما وظیفه پخش کاشی و سرامیک تولیدی در بازار و رساندن آن به دست فروشگاه‌ها بر عهده دفاتر پخش این کارخانجات است. هر یک از کارخانه‌های کاشی و سرامیک معمولا در یک شهر ایران قرار دارند اما دفاتر پخش آنها ممکن است در چندین شهر بزرگ دایر باشد که محصولات آن کارخانه را مستقیما به بازار کاشی و سرامیک آن شهرستان وارد نماید. دفتر پخش کاشی و سرامیک الزاما یک فروشگاه نیست ممکن است صرفا یک دفتر اداری باشد که وظیفه آن جمع آوری و بازاریابی و ثبت درخواست فروشگاه‌ها و ابلاغ آن به کارخانه باشد.


مرکز فروش کاشی و سرامیک در تهران


شهر بزرگ تهران به عنوان پایتخت کشور ایران مرکزی بزرگ برای تمامی صنایع است. بسیاری از کارخانجات کاشی و سرامیک به خصوص برندهای معتبری که محصولات خود را به خارج از ایران صادر می‌نمایند در تهران دارای دفتر نمایندگی و مرکز فروش کاشی و سرامیک هستند. تهران فضایی مناسب برای ایجاد مناسبت‌های کاری میان شرکت‌های مختلف است، داشتن دفتر فروش و دفتر نمایندگی در تهران از مهمترین دلایل رشد یک کارخانه می‌تواند باشد زیرا این دفتر می‌تواند برای نمایشگاه‌های داخلی و خارجی تقاضا دهد و علاوه بر آن بازار بزرگ کاشی و سرامیک تهران را نیز برای فروش و ارائه محصولات در اختیار دارد.


نمایندگی فروش کاشی و سرامیک


علاوه بر دفتر پخش و مرکز فروش استفاده از نمایندگی‌ها نیز می‌تواند به فروش محصولات کمک نماید. در نتیجه بسیاری از فروشگاه‌های کاشی و سرامیک در شهرهای مختلف ایران حتی شهرهای کوچک اقدام به اخذ نمایندگی فروش محصولات برخی از کارخانه‌ها می‌نمایند. الزاما قرار نیست یک فروشگاه فقط نماینده یک کارخانه یا برند باشد، فروشگاه‌ها با توجه به توان توزیع خود می‌توانند چندین برند و کارخانه را برای نمایندگی انتخاب نمایند و با تماس با دفاتر فروش کارخانه مزبور اقدام به ثبت نمایندگی کنند.

نمایندگی فروش کاشی و سرامیک

 

ثبت دفاتر نمایندگی کاشی و سرامیک در پرتال حرفه ای های کاشی لند 


این روزها اینترنت بستر مناسبی برای ارائه محتوای کاری ایجاد نموده است. داشتن یک ارتباط موثر در این فضا می‌تواند به شما در رشد و توسعه کسب و کارتان کمک نماید. پس اگر کسب و کار شما تولید، پخش و فروش کاشی و سرامیک است یا دفتر نمایندگی فروش دارید می‌توانید با وارد نمودن اطلاعات خود در بانک اطلاعات کاشی و سرامیک و ایجاد یک صفحه اختصایی برای شرکت خود در پرتال مشاغل کاشی لند با سایر شرکت‌های فعال در این زمینه آشنا شده و فرصتی برای معرفی و ارتقا خود به دست آورید. پرتال کاشی لند سکوی پرتابی برای فعالان صنعت کاشی و سرامیک کشور است.
 

  • بازگشت به بالا