فروشگاه کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک به عنوان مهمترین پوشش دهنده ساختمانی شناخته می‌شود که در صنعت ساخت و ساز و نوسازی بنا کاربرد فراوانی دارد. این متریال محبوب در طول سده‌های اسلامی در کشورمان شکوفا گردیده و مسیر رشد و توسعه را پیموده است. ایران همواره در میان تولید کنندگان برتر صنعت کاشی و سرامیک جهان بوده است و در دنیا سبک‌های شناخته شده ای از کاشی و سرامیک را به نام خود دارد. شاید بتوان ایران را جزو اولین کشورهایی که در آن آجرهای لعابدار به سوی کاشی شدن قدم برداشتند برشمرد. نام کاشی زرین فام دوره ایلخانی همیشه بر تارک صنعت کاشی و سرامیک ایران خواهد درخشید.

در دهه سی شمسی اولین کارخانجات صنعتی ایرانی در زمینه تولید کاشی و سرامیک راه اندازی گردید. کارخانجاتی که تولید سنتی کاشی را برایمان به کمک ماشین آلات روز دنیا صنعتی نمود تا بتوانیم محصولات با کیفیت‌تری را برای ارائه به جهانیان تولید نمایم. این کارخانجات به عنوان اولین‌ها در خاورمیانه در این صنعت شناخته می‌شوند. با مدرن شدن ساخت و ساز و کاربرد بیشتر کاشی و سرامیک در آن شاهد افزایش تقاضا درباره این متریال ساختمانی بودیم و کم کم کارخانجات بسیاری برای پاسخگویی به نیاز کشور راه اندازی گردید تا جایی که علاوه بر تامین نیاز داخلی توانستیم به صادرات و حضور در بازارهای خارجی نیز دست یابیم.

فروشگاه کاشی و سرامیک

تولید کاشی و سرامیک در ایران

امروزه  ظرفیت تولید کاشی و سرامیک در ایران در حدود 700 میلیون متر مربع در سال است. این رقم در افق اهداف 1404 وزارت صنعت، معدن و تجارت بیش از 700 میلیون متر مربع ترسیم شده بود تا بتوانیمجایگاه  ایران در میان کشورهای تولید کننده و صادر کننده کاشی و سرامیک را  ارتقا دهیم و بتوانیم ارز آوری بیشتری را به واسطه صنعتی که بیش از 90 درصد مواد اولیه آن تولید داخل است را تجربه نماییم. (تقریبا به ظرفیت تولید مورد نظر در افق 1404 دست یافته ایم اما میزان تولید همچنان کم تر از توان تولید است).

در طول سالهای گذشته ایران از لحاظ تولید و صادرات کاشی و سرامیک در میان ده کشور برتر جهان جای دارد و توانسته است رتبه‌های چهارم تولید کننده و صادر کننده برتر را از آن خود نماید. در سال گذشته با توجه به ظرفیت بالای کشور در تولید کاشی و سرامیک حدود 450 میلیون متر مربع تولید کاشی و سرامیک داشته ایم که نیمی از آن به خارج از کشور صادر شده است. در واقع رقمی بالغ بر 225 میلیون متر مربع در بازار داخلی توزیع گردیده است که وظیفه فروش آن بر عهده فروشگاه‌های کاشی و سرامیک حقیقی و مجازی بوده است.

فروش کاشی و سرامیک در فروشگاه کاشی

ساخت و ساز در تمامی کشورهای جهان در حال رشد است حتی با وجود شیوع بیماری کرونا و کاهش تردد افراد در خارج از منزل، ساخت و ساز با افت زیادی مواجه نشده است زیرا نیاز انسان به ساختمان جدید و نیاز به بازسازی بنا و تغییر دکوراسیون داخلی چیزی است که حتی یک ویروس کشنده جهانی نیز نمی تواند مانع آن شود در نتیجه همچنان فروشگاه‌های کاشی و سرامیک از محبوبیت خاصی در میان ساختمان سازان برخوردارند و این فروشگاه‌ها با ویترینی از انواع کاشی و سرامیک مورد نیاز جامعه آماده ارائه خدمات و فروش کاشی و سرامیک هستند.

فروش کاشی و سرامیک در فروشگاه کاشی

فروش کاشی و سرامیک به عنوان یک شغل

عرضه کاشی و سرامیک یک شغل ایمن است زیرا متریال‌های عرضه شده فساد ناپذیریند و مدت زمان زیادی می‌توانند در فروشگاه باقی بمانند تنها نکته مهم طرح و نقش کاشی و سرامیک است که ممکن است با گذشت زمان محبوبیت خود را از دست بدهد. زیرا اغلب دکوراسیون بر پایه طرح و نقش ترند شده در میان مردم تغییر می‌کند. اگر شما به دنبال راه اندازی یک شغل هستید می‌توانید در این زمینه فعالیت نمایید و اگر این شغل را دارید باید بدانید که عرضه کاشی و سرامیک ریزه‌کاری‌های فراوانی دارد و بر‌خلاف آنچه برخی از افراد فکر می‌کنند و آن را یک شغل یکنواخت می‌دانند این شغل دارای تنوع بسیاری است و شما می‌توانید در کسب و کار خود تنوع بسیاری ایجاد نمایید.

خرید کاشی و سرامیک از کارخانه

فروشگاه‌های بزرگ و کوچک کاشی و سرامیک به طور کل در همه ی شهر‌ها وجود دارند. این فروشگاه‌ها در توزیع محصولات مختلف کاشی و سرامیک از برندهای مختلف داخلی و خارجی فعالیت می‌نمایند. برخی از آنها نماینده مستقیم شرکت‌های سازنده کاشی و سرامیک هستند یعنی کاشی و سرامیکی که ارائه می‌کنند مستقیم از خود کارخانه کاشی تهیه می‌شود و خرید از این فروشگاه‌های می‌تواند در قیمت نهایی برای خریدار سودآور باشد زیرا با حذف واسطه‌ها خریدار با قیمت مناسب تری می‌توانید کاشی و سرامیک مورد نظر خود را تامین نمایید.

حذف واسطه‌ها و خرید مستقیم از کارخانه کاشی نه تنها برای خریداران بلکه برای فروشندگان نیز مزایای بسیاری دارد که مهمترین آن کاهش هزینه‌های خرید است. شما به‌عنوان یک مدیر اقتصادی به راحتی می‌توانید با خرید محصولات از کارخانه اصلی کمی از هزینه‌های خود کاهش دهید تا سود بیشتری عایدتان شود.

 

حراج کاشی و سرامیک در فروشگاه کاشی و سرامیک

حال بحث خرید و فروش کاشی و سرامیک می‌پردازیم. تا جایگاه ارزان فروشی و تبلیغات را مشخص نماییم. خرید کاشی و سرامیک با یک قیمت مناسب در حراج کاشی و سرامیک فرصتی است که بسیاری از سازندگان به دنبال آن هستند به خصوص در ساخت و سازهای بزرگ که لازم است متراژ بالایی کاشی و سرامیک تهیه شود در نتیجه هر ریالی که بابت یک متر کاشی و سرامیک تخفیف گرفته شود یا کمتر از نرخ سایر فروشگاه‌ها عرضه شود سود بزرگی برای سازندگان و حتی خریداران نهایی به همراه خواهد داشت.

فروشگاه‌ها نیز متعاقب حراج برخی از محصولات خود می‌توانند سود مناسبی به دست آورند و از انباشت محصولات در فروشگاه خود جلوگیری نمایند. به طور کل حراج کاشی و سرامیک در محصولات فرصت خوبی برای فروشگاه‌ها است تا بتوانند هم مشتری ثابت خود را بیابند و هم محصولات خود را به سرعت با نمونه‌های جدیدتر جایگزین نمایند.

حراج کاشی و سرامیک در فروشگاه کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک ارزان در فروشگاه کاشی و سرامیک

فروش کاشی و سرامیک ارزان قیمت در جذب مشتری بسیار اهمیت دارد. فروشگاه‌های کاشی و سرامیک لازم است که از فرصت‌ها برای ارائه محصولات خود استفاده نمایند زیرا هم به افزایش فروش خود کمک می‌کند و هم با سلیقه‌های جدید افراد آشنا می‌شود. یکی از مهمترین راه‌های ارائه محصول استفاده از فضای مجازی و حضور در سوشال مدیا یا همان جامعه اینترنتی است که این روزها یکی از مطمئن‌ترین روش‌های فروش است.

 

تبلیغات فروشگاه‌های اینترنتی در فضای مجازی

در گذشته فروشگاه‌ها به خصوص فروشگاه‌های بزرگ برای معرفی محصولات خود و جذب مشتری از بازاریاب استفاده می‌کردند که این بازاریاب به پروژه‌های مختلف ساخت و ساز سرکشی می‌کردند و با ارائه مشخصات محصولات به دنبال جذب مشتری بودند، این روش همچنان برای فروشگاه‌های بسیار بزرگ پابرجاست اما روش مناسبی برای فروشگاه‌های کوچک و تازه تاسیس نیست زیرا ممکن است هزینه ای ناخواسته را تحمیل نماید. توصیه ما به همه فروشگاه‌ها و فروشندگان کاشی و سرامیک بزرگ و کوچک برای بازاریابی استفاده از فضای مجازی است.

فضای مجازی برای معرفی کسب و کار و فروشگاه کاشی و سرامیک می‌تواند راه حلی مناسب، در دسترس، کم خرج و بدون استهلاک باشد. فضاهای مجازی مانند وب سایت‌های فروشگاهی، پرتال‌های مختلف نظیر پرتال معرفی مشاغل و شبکه‌های اجتماعی گسترده ای که این روزها با استفاده از تلفن هوشمند امکان دسترسی به آن است و امکان ارتباط مستقیم با مخاطبان در آنها وجود دارد شما می‌توانید به راحتی کسب و کار خود را معرفی نمایید و به فروش محصولات خود بپرداید.

 

عضویت در پرتال مشاغل کاشی لند

کاشی لند به عنوان بانک اطلاعات کاشی و سرامیک ایران سعی نموده است فضایی گرم و صمیمی برای کسانی که در صنعت کاشی و سرامیک ایران و حتی جهان کار می‌کنند فراهم نماید. فضایی که علاوه بر معرفی کسب و کار شما باعث افزایش ارتباطاتان با مشاغل مرتبط و به روز رسانی اطلاعاتتان در حوزه صنعت کاشی و سرامیک می‌شود. استفاده از این فرصت می‌تواند همان جهشی باشد که شما برای دیده شدن کسب و کار خود به آن نیاز داشتید پس این فرصت را از دست ندهید.

 

  • بازگشت به بالا