قطعات و ماشین آلات تولیدی گاز، هود، سینک و فر

تامین قطعات و ماشین آلات خط تولید لوازم آشپزخانه از صنف‌های مهم در زمینه خودکفایی تولید این محصولات است. راه اندازی خط تولید تجهیزات آشپزخانه نیازمند یک تامین کننده حرفه ای و کاربلد است که بتواند علاوه بر تامین تجهیزات خط تولید درباره آن مشاوره نیز بدهد. تامین کنندگان حوزه قطعات و ماشین آلات تولید لوازم آشپزخانه و مصرف کنندگان عزیز می‌توانند در این مطلب با ما همراه باشند تا  همراه هم به آشنایی اولیه ای با این حرفه و اهمیت این تولیدات دست یابیم.

تجهیزات و لوازم آشپزخانه

تجهیزات و لوازم آشپزخانه به عنوان مهمترین وسایل زندگی روزمره انسان شناخته می‌شوند که در هر خانه ای حضور الزامی دارند زیرا نیاز انسان به تغذیه را برآورده می‌نمایند. تولید این وسایل در سالهای اخیر روند رو به رشدی داشته است و هریک از آنها برحسب کاربرد، طرح و رنگ همچنان در حال پیشرفت و توسعه هستند، در عصر تکنولوژی تولید کنندگان برای در دست داشتن بازار  و حفظ مشتریان خود چاره‌ای جز ارائه محصولات جدید مطابق با نیاز روز مردم و سلیقه آنها از تجهیزات آشپزخانه ندارند.    این لوازم شامل وسایلی همچون اجاق گاز، هود، سینک، فر، یخچال و ... می‌شود که نقش مهمی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه دارند. نسل جدید لوازم آشپزخانه به عنوان وسایل توکار شناخته می‌شوند و قابلیت نصب در میان کابینت را دارند. گاز، هود، سینک و فر اغلب در دو مدل ثابت و سیار تولید می‌شوند، نوع ثابت به وسایل توکار گفته می‌شود که در درون کانتر یا کابینت جا گذاری می‌شود و بخشی از دکوراسیون آشپزخانه را تشکیل می‌دهند و طرفداران بسیاری پیدا کرده است. انواع نمونه‌های توکار مانند گاز صفحه ای شیشه ای، هود مخفی، سینک توکار، فر توکار و ...  همه آنها لازم است در درون کابینت یا روی سنگ یا ام دی اف کابینت جاگذاری شوند و این جا گذاری همیشگی خواهد بود و شما نمی توانید برای تغییر دکوراسیون جای آنها را تغییر دهید، مگر اینکه یه متخصص کابینت ساز، آنها را جابه جا نماید. به طور کل این وسایل دارای انواع مختلفی هستند و تولید کنندگان بسیاری در کشور به تولید و توزیع آنها می‌پردازند.

تولید گاز، هود، سینک و فر آشپزخانه

از نظر بسیاری تولید لوازم آشپزخانه به خصوص اجاق گاز، هود و فر کار ساده ای است، اما با توجه به حساسیت کاربرد این وسایل در زندگی روزمره تولید اجاق گاز، هود، فر و حتی سینک امری دقیق و حساب شده است که نیاز دارند تحت نظارت کامل واحد کیفی تمامی اجزای آنها تولید و مونتاژ شود. این وسایل بسیار پرکاربرد هستند، هر روز در آشپزخانه حداقل دو بار با آنها سرو کار دارید در نتیجه کیفیت از ارکان اصلی خط تولید گاز، فر، هود و سینک آشپزخانه است. این حساسیت تولید باعث شده است شرکت‌های تولید کننده برای ورود لوازم تولیدیشان به بازار نیازمند استاندارد کشور باشند تا بتوانند محصولات تولیدی خود را به بازار عرضه نمایند. این محصولات در واقع نوعی ماشین هستند که از اتصال صد‌ها قطعه تولید می‌شوند و از آنجایی که تولید این محصولات با بحث سلامت و ایمنی خانواده  ارتباط مستقیم دارد، اشتباه در هریک از قطعات می‌تواند فاجعه به بار آورد و از آن وسیله یک بمب ساعتی بسازد، در نتیجه لازم است که در خط تولید این نوع لوازم، هر یک از قطعات را با کمک بهترین و به‌روزترین دستگاه‌ها تولید نمایند.

ماشین آلات و دستگاه‌های خط تولید گاز، هود، فر و سینک

اگر به دنبال راه اندازی خط تولید تجهیزات آشپزخانه هستید باید بدانید که راه اندازی یک کارخانه تولید لوازم خانگی به خصوص لوازم آشپزخانه نیازمند تحقیق و تفحص بسیاری است، کمک گرفتن از افراد حرفه ای در زمینه مشاوره برای راه اندازی خط تولید لوازم آشپزخانه به شما کمک می‌کند تمامی آنچه را که نیاز دارید بهتر بشناسید و بتوانید بهترین ماشین آلات و دستگاه‌های تولید گاز، هود، فر و سینک را تهیه نمایید. در تولید قطعات لوازم خانگی به خصوص آشپزخانه، بخش‌های مهمی همچون ریخته گری قطعات، تراشکاری قطعات، پرس کاری، لعابکاری، آب کاری، رنگ کاری، مونتاژ، بسته بندی و ... وجود دارد و تولید استاندارد به عملکرد این بخش‌ها و دستگاه‌های به کار رفته در آنها بستگی دارد. در نتیجه لازم است از بهترین ماشین آلات روز مطابق با طرح‌های و نیازمندی‌های خط تولید انتخاب شوند. توجه به این نکته ضروری است که برخی از تولید کنندگان تمامی قطعات را خودشان تولید نمی کنند، بلکه برخی از قطعات تخصصی را به شرکت‌های تولید کننده قطعات سفارش می‌دهند و آنگاه با کنار هم قرار دادن این قطعات که ممکن است به بیش از 200 قطعه برسد محصول نهایی را تولید و عرضه می‌کنند.  
یکی از مهمترین دلایل تولید قطعات خارج از خط تولید لوازم خانگی به خصوص لوازم  آشپزخانه، انواع دستگاه‌ها و ماشین آلات مرتبط با تولید قطعات مختلف این لوازم هستند که علاوه بر جاگیری، این دستگاه‌های نیازمند تخصص و مواد اولیه خاصی هستند که هزینه بسیاری را به کارخانه تولید کننده تحمیل می‌کند. در نتیجه ساخت برخی از قطعات در خارج از کارخانه توسط واحدهای تولیدی آن قطعات به صرفه‌تر است و در قیمت نهایی محصول نیز تاثیر گذار خواهد بود.

راه اندازی خط تولید لوازم و تجهیزات آشپزخانه

با توجه به اینکه لوازم آشپزخانه به خصوص انواع توکار که امروزه نه تنها در ساخت آشپزخانه بلکه در بازسازی آن نیز نقش بسیار مهمی دارند یک کسب و کار سود آور محسوب می‌گردد، سرمایه گذاران و علاقمندان اقدام به راه اندازی خطوط تولید لوازم آشپزخانه می‌نمایند. به طور کل با توجه به بی ثباتی بازار دستگاه‌های و مواد اولیه برای راه اندازی این خطوط  در حال حاضر نمی توان هزینه ای را برای راه اندازی خط تولید برآورد نمود شما می‌توانید از تامین کنندگان تخصصی برآورد لحظه ای را استعلام نمایید. اغلب سازندگان لوازم آشپزخانه سعی می‌کنند برخی از قطعات مورد نیاز را از کارخانجات تولید قطعه خریداری نمایند. این امر علاوه بر کاهش هزینه راه اندازی خط تولید منجر به کاهش هزینه تولید نهایی محصول نیز می‌گردد.
لازم است بدانید که راه اندازی خطوط تولید لوازم خانگی دردسرهای بسیاری دارد که مهمترین آنها دریافت مجوز است. در ساخت برخی از لوازم مانند اجاق گاز بالغ بر 200 قطعه در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و لازم است تمامی این 200 قطعه دارای استاندارد باشد  تا محصول نهایی یک محصول ایمن و استاندارد برای استفاده در خانه تلقی گردد. در نتیجه تنها داشتن هزینه اولیه ضامن راه اندازی یک کار بی نقص و عالی نیست. لازم است شما تمامی فوت و فن‌های آن رشته را بدانید و با آگاهی وارد بحث تولید شوید. شناخت بازار و سلیقه مشتری بعد از آگاهی از فوت و فن‌های تولید مورد نظر مهمترین بخش کار است. 
بهترین راه برای راه اندازی یک کار بی عیب و نقص این است که قبل از راه اندازی آن از چند شرکت تولید کننده اطلاعات کسب نمایید و اگر توانستید در یکی از آنها آغاز به کار نمایید تا پس از چند ماه بتوانید تمامی فوت و فن‌های تجربی که به دست آورده اید را به عنوان مقیاسی برای تولید برتر استفاده کنید.

تامین کننده دستگاه‌ها و قطعات خط تولید گاز، هود، سینک و فر

همانگونه که گفته شد در تولید لوازم خانگی از دستگاه‌های مختلفی از جمله دستگاه‌های ریخته گری، تراشکاری، آبکاری، لعابکاری و ... استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها در بازار توسط برخی از تولید کنندگان داخلی تولید و عرضه می‌گردد، برخی از آنها نیز توسط شرکت‌های خارجی تولید می‌شوند که توسط تامین کنندگان داخلی وارد کشور شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.  اگر به دنبال تامین کنندگان دستگاه و قطعات خط تولید لوازم آشپزخانه هستید، لیست همکاران بخش قطعات و ماشین آلات تولید تجهیزات آشپزخانه در حرفه ای‌های کاشی لند می‌تواند به شما کمک نماید در بورس مجازی تامین کنندگان بهترین‌ها را انتخاب نمایید. 

تامین کننده دستگاه‌های خط تولید لوازم آشپزخانه در کاشی لند

تولید کنندگان لوازم آشپزخانه نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارند. ایجاد یک بستر مناسب برای تعامل و ارتباط پویا میان شرکت‌های تولید کننده لوازم آشپزخانه و تامین کنندگان قطعات و ماشین آلات خطوط تولید آنها می‌تواند قدم موثری در پیشرفت صنعت تولید لوازم آشپزخانه کشور بردارد. کاشی لند به عنوان بانک جامع اطلاعات صنعت ساختمان ایران با راه اندازی پرتال حرفه ای‌ها در صدد است بازارچه ای متشکل از تامین کننده و تولید کنند ایجاد نماید تا علاوه بر انسجام بازار به رشد و توسعه آن نیز کمک کند. اگر شما هم یکی از این تامیین کنندگان هستید می‌توانید با ثبت نام در این پرتال یکی از حرفه ای‌های ما شوید و علاوه بر معرفی خدمات خود با صنف‌های مرتبط ارتباط موثر برقرار نمایید.

  • بازگشت به بالا