نصاب کاشی و سرامیک

 با توجه به سایزهای مختلف کاشی و سرامیک و استفاده از ملات و چسب های گوناگون برای نصب، باید از نصاب های حرفه ای که کار با همه محصولات و مواد را آموخته اند، استفاده کرد. نصاب های حرفه ای با استفاده از ابزار مناسب و با استفاده از روش های نوین سعی می کنند تا کاشی و سرامیک های منزل شما را با یک شیب بندی درست و تمیز نصب کنند. کج و موج دار نبودن کاشی سرامیک ها هنگام نصب و بندکشی دو مورد از مهمترین نکاتی است که باید در نصب کاشی و سرامیک رعایت شود.

مشاوره رايگان با کارشناسان کاشي لند

021-58961000

استاد کار کاشی و سرامیک

نصاب سرامیک دیوار

کاشی و سرامیک دو محصول ضروری و بسیار مهم در همه خانه ها هستند و امروزه به یکی از اجزای اصلی ساختمان تبدیل شده اند. به جرات می توان گفت اغلب خانه ها و ساختمان ها از کاشی و سرامیک به عنوان دیوارپوش و کفپوش استفاده می کنند. با توجه به سایزهای مختلف کاشی و سرامیک و استفاده از ملات و چسب های گوناگون برای نصب، باید از نصاب های حرفه ای که کار با همه محصولات و مواد را آموخته اند، استفاده کرد. نصاب های حرفه ای با استفاده از ابزار مناسب و با استفاده از روش های نوین سعی می کنند تا کاشی و سرامیک های منزل شما را با یک شیب بندی درست و تمیز نصب کنند. کج و موج دار نبودن کاشی سرامیک ها هنگام نصب و بندکشی دو مورد از مهمترین نکاتی است که باید در نصب کاشی و سرامیک رعایت شود.

نصاب کاشی و سرامیک

نصاب سرامیک دیوار

نصاب یا استادکار کاشی و سرامیک با استفاده از مواد و کاشی های موجود کار خود را انجام می دهد و به طور معمول تمامی ابزار و تجهیزاتی که جهت نصب کاشی و سرامیک لازم است را به همراه دارد. یک نصاب باید از عهده نصب کاشی و سرامیک بر روی انواع ملات یا چسب بر بیاید. هزینه های نصب کاشی و سرامیک و دستمزد نصاب به عوامل مختلفی بستگی دارد. تجربه استاد کار، کیفیت و سرعت کار او می تواند در قیمت دستمزدش تاثیر بگذارد.

محل نصب کاشی و سرامیک

اجرت سرامیک کار حرفه ای  با توجه به اینکه محصول را در چه جایی از فضا نصب می کند تغییر می کند. نصب سرامیک روی دیوار، روی کف یا روی نما هر یک از آن ها قیمت خاص خود را دارد. چرا که سختی آن ها متفاوت است. نصاب سرامیک دیوار می تواند اجرت خود را بر حسب متراژ و برابر با نصب سرامیک کف در نظر بگیرد  اما این مسئله در ارتباط با سرامیک نما کاملا متفاوت است.

نصاب کاشی اسلب

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم قیمت و دستمزد کاشی کار با توجه به اندازه کاشی یا سرامیک ها نیز می تواند تفاوت پیدا کند. نصب سرامیک اسلب یا سایز بزرگ به دلیل راحت تر بودن و سریعتر به اتمام رسیدن کار، ارزان تر از نصب کاشی و سرامیک های مینیاتوری و ریز است. چرا که برای نصب آن سرامیک ها باید زمان بیشتری را گذاشت.

کاشی کار حرفه ای 

رعایت کردن یک الگوی خاص برای نصب انواع کاشی و سرامیک ها نیز از اهمیت والایی برخوردار است. چنانچه برای نصب کاشی باید الگوهای خاصی را رعایت کرد و فیس های مختلف کاشی و سرامیک باید به دقت در کنار هم قرار بگیرد تا یک الگو و تصویر زیبا ایجاد شود، هزینه نصب بالاتر خواهد بود. اما در صورتی که همه سرامیک ها یک شکل هستند نصب راحت تری خواهند داشت بنابراین قیمت نصب آنذ ها نیز پایین تر خواهد بود.

اشتراک رایگان

در قسمت رایگان حرفه ای ها، آگهی شکا یکماه روی سایت قرار دارد و میتوانید در صورت همکاری مجدد با کاشی لند، اشتراک ویژه تهیه فرمائید.

اشتراک ویژه

با پرداخت 999,0000 تومان در مدت زمان یکسال کسب و کار خود را به بهترین روش به افرادی که دنبال شما هستند معرفی کنید و شماهم یک حرفه ای شوید.

امکانات ویژه در حرفه ای های کاشی لند

📑 ایجاد صفحه اختصاصی برای آگهی دهنده.
🔎 به کارگیری تمامی اصول سئو در راستای بالا بردن بازدید صفحه
📑ثبت کامل اطلاعات شغلی با روزها و ساعات کاری
📥 درج اطلاعات ارتباطی شما
📍موقعیت یابی و مسیر یابی در نقشه
🖼️ درج پنج عکس و یک فیلم اختصاصی
📝 طراحی اختصاصی آگهی شما
👥 امکان تبادل نظر و پرسش و پاسخ بین کاربران و آگهی دهنده. 
🏷️ نمایش تخفیف ها
⭐ امتیاز دهی به آگهی و قرار گیری در بخش محبوب ترین ها
⬆️ الویت نمایش بالاتر آگهی در سایت

نکاتی که باید در نصب کاشی و سرامیک رعایت شود

برای اینکه یک نصاب در نهایت کاری تمیز و در نهایت زیبایی به شما تحویل دهد باید برخی نکات را در کار خود رعایت کند و آموزش های لازم را نیز به ساکنین یا کارفرمایان برای نگهداری از محصول بدهد.
•    استفاده از صلیبی و اسپیسر برای جدا کردن کاشی و سرامیک ها موقع نصب. این موضوع کمک می کند که همه قطعات در فاصله های برابر در کنار هم قرار بگیرند.
•    تمام قطعات کاشی و سرامیک را قبل از نصب کنار هم بچینید تا تعداد قطعاتی که نیاز به برش دارند معلوم شوند.
•    از یک سنگ راهنما در گوشه کار استفاده کنید.
•    از ابزار مناسب برای نصب کاشی و سرامیک استفاده شود. برای مثال از شابلون، تراز و مته الماس خوب و با کیفیت استفاده شود.
•    برای لبه های برش خورده از مداد شمعی استفاده شود.
•    حتما قبل از ریختن دوغاب اجازه دهید که کاشی های نصب شده 24 ساعت استراحت کند تا به خوبی در جای خود محکم شوند.
•    هر 6 ماه روی دوغاب ها را سیلر بزنید.
•    دقت زیادی در اندازه های محیط کنید و همیشه 10 درصد بیشتر از نیازتان کاشی و سرامیک سفارش دهید.
•    مقدمات و زیرسازی کاشی کاری 75 درصد کار است بنابراین نباید در انجام آن ها عجله کرد.
•    قبل از ریختن دوغاب حتما از محکم شدن محصول در جای خودش مخصوصا در نصب سنگ اطمینان حاصل کنید.

 

نصب کاشی و سرامیک

نصب کاشی و سرامیک کار و حرفه ای است که با توجه به ضرورت بالای آن بسیاری از مردم به آن مشغول هستند. امروزه می توان گفت در اغلب منازل مردم از کاشی و سرامیک به عنوان کفپوش و دیوارپوش استفاده می کنند. این محصولات مخصوصا در سرویس های بهداشتی، حمام و آشپزخانه بسیار رایج هستند. یک سرامیک کار حرفه ای، باید علاوه بر تجربه کافی از ویژگی های دیگر همچون هنرمند بودن و وقت شناسی برخوردار باشد و قیمت مناسبی را برای کار خود به مشتریان ارائه دهد. البته قیمت تمام سرامیک کارها برابر نیست، چرا که عوامل بسیار زیادی مانند محل نصب، اندازه سرامیک، زیرسازی و غیره می توانند بر قیمت و اجرت کار تاثیر بگذارد. در نهایت نیز یادآور می شویم که برای نصب کاشی و سرامیک باید به نکات ریز و درشت زیادی دقت کنید تا کار در نهایت تمیزی اجرا شود.

سوالات متداول در زمینه نصاب کاشی و سرامیک

+دستمزد نصاب کاشی و سرامیک چقدر است؟

دستمزد نصاب کاشی و سرامیک باید بر اساس متراژ سنجیده شود. بنابراین هر چه متراژ بالاتر باشد، قیمت نصب کاشی و سرامیک ها نیز بیشتر خواهد شد. البته اندازه سرامیک ها نیز در دستمزد نصاب بی تاثیر نیست و هر چه از سرامیک های بزرگتر و اسلب استفاده شود، قیمت نصب آن ها کمتر خواهد شد.

+نصاب کاشی و سرامیک باید داری چه ویژگی هایی باشد؟

نصاب یا استاد کار کاشی و سرامیک برای اینکه حرفه ای شود، نیاز به کسب برخی مهارت و داشتن برخی ویژگی ها دارد. 

+قیمت مناسب برای نصاب کاشی چقدر است؟

دادن قیمت مناسب به کارفرما و گران نبودن بیش از حد خدمات نیز یکی از موضوعاتی است که در انتخاب نصاب کاشی و سرامیک تاثیرگذار است. کارفرمایان معمولا در صورتی که با قیمت بالا موافقت کنند به دنبال کار کاملا بی نقص هستند. با این حال قیمتی که یک نصاب کاشی و سرامیک باید ارائه کند نباید بیش از حد بالا باشد. چرا که معمولا پیمانکاران و کارفرمایان بودجه مشخصی برای خرید و نصب کاشی و سرامیک در نظر می گیرند. کیفیت بالای کار به همراه قیمت مناسب اعتماد کارفرما را جلب خواهد نمود.

+چه مواردی بر قیمت نصب کاشی و سرامیک تاثیر می گذارد؟

به طور کلی قیمت نصب کاشی و سرامیک به صورت متراژی محاسبه می گردد. اما نصاب ممکن است با توجه به مسائل و عوامل مختلفی قیمت کار را تعیین کند. در ادامه به برخی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت نصب کاشی می پردازیم.

+تاثیر عایق کاری بر اجرت سرامیک

اگر مکانی که قصد سرامیک کردن آن را داریم نیاز به عایق کاری، زیر سازی و آب بندی داشته باشد، زحمت نصب کاشی و سرامیک و زمانی که باید برای آن گذاشته می شود بیشتر خواهد بود و بالطبع قیمت نصب آن ها نیز بالاتر خواهد شد. بنابراین زیرسازی و درجه سختی کار می تواند تا حد زیادی تعیین کننده هزینه های نصب کاشی و سرامیک باشد.

آیا هنوز سوالی برایتان باقی مانده است؟

با پشتیبانی حرفه ای های کاشی لند در ارتباط باشید

  • بازگشت به بالا