قطعات و ماشین آلات تولیدی مواد شیمیایی ساختمان

تامین کننده قطعات و ماشین آلات خط تولید مواد شیمیایی ساختمانی با توجه به نیاز روز افزون به متریال‌های جدید در ساخت و ساز اهمیت بسیاری دارد. راه اندازی و تجهیز خط تولید این نوع مواد شیمیایی وابسته به صنعت ساختمان نیازمند مشاوره و راهنمایی اصولی است که اغلب توسط تامین کنندگان ماشین آلات خط تولید مواد شیمیایی انجام می‌شود. اگر به دنبال راه اندازی خط تولید هستید یا به عنوان تامین کننده در این حوزه فعالیت می‌کنید با ما در این مطلب همراه باشید تا مروری بر اهمیت تولید مواد شیمیایی و ماشین آلات این حوزه داشته باشیم. 

مشاوره رايگان با کارشناسان کاشي لند

021-58961000

خط تولید چسب کاشی و سرامیک

لیست تامین کنندگان قطعات و ماشین آلات صنعتی

دستگاه های مورد استفاده در ساختمان سازی

تولید مواد شیمیایی ساختمانی که در راس آنها چسب‌های ساختمانی قرار دارند این روزها با توجه به افزایش استفاده از آنها در صنعت ساختمان با استقبال بسیاری مواجه شده است. این مواد شیمیایی که اغلب شامل چسب ها، پرایمرها، رنگ‌ها و رزین‌ها هستند باعث افزایش کیفیت ساخت و ساز و سرعت در آن به خصوص در مرحله نازک کاری گردیده است. استفاده از این مواد شیمیایی جدید عملا روش‌های سنتی را با معایب بسیار آنها پشت سر گذاشته و باعث افزایش رضایت مصرف کنندگان گردیده است. استفاده از این متریال‌ها نوین مزایای بسیاری دارد که فعالان عرصه ساخت و ساز آن را به روش‌های قدیمی ترجیح می‌دهند.

شناخت مواد شیمایی ساختمانی در راه اندازی خط تولید قدم اول است. انواع چسب ها، پرایمرها، پودرهای بندکشی، مواد کف سازی و ... در استحکام بخشی بنا و مقاومت آن در برابر رطوبت و زلزله نقش موثری دارند.و در حال حاضر چسب‌های ساختمانی در کنار رنگ‌ها و رزین‌ها به عنوان مهمترین مواد شیمیایی ساختمانی شناخته می‌شوند که تقریبا در تمامی ساخت و سازها و بازسازی‌ها به کار گرفته می‌شوند.

 

ماشین آلات و دستگاه‌های فرآیند تولید چسب کاشی

کاربرد چسب‌های ساختمانی

چسب‌های ساختمانی دارای انواع مختلفی هستند که بر پایه متریال‌های مختلف برای چسباندن فرمولاسیون آنها متفاوت خواهد بود. این چسب‌ها با عملکردهای مختلف، باعث ایجاد اتصال میان دو شی می‌شود، در برخی با ایجاد پیوند ملکولی اتصال را ایجاد می‌کند و در برخی دیگر به عنوان یک عامل شیمیایی باعث جوش خوردن دو شی به یکدیگر می‌شود. اتصال حاصل شده یک پیوند قوی است که در برابر انواع آسیب‌ها مقاوم است. ظهور این نوع چسب‌ها در صنعت ساختمان باعث ایجاد یک تحول گسترده گردید و چسب‌های ساختمانی در تمامی بخش‌های ساختمانی مانند پی ریزی فنداسیون، چینش مصالح ساختمانی، نازک کاری و دکوراسیون، بازسازی و ترمیم ساختمان، بالا بردن مقاومت مصالح و ... به کار گرفته می‌شود. این چسب‌ها بر پایه مواد اولیه سازنده در سه دسته بندی پلیمری، آکریلیک و رزین دسته بندی می‌شوند. 

 

تولید مواد شیمیایی ساختمانی

حالا لازم است با روند تولید آشنا شوید تا بتوانید بهتر در این رابطه تصمیم بگیرید. تولید مواد شیمیایی و چسب‌های ساختمانی بیشتر بر پایه مواد اولیه آنها تعریف می‌شود تا دستگاه‌های به کار رفته در خط تولید آنها، در واقع مواد اولیه از اهمیت بیشتری نسبت به دستگاه‌های تولید کننده برخوردار هستند. پس در راه اندازی خط تولید مواد شیمیایی، به روز رسانی دستگاه‌ها در درجه دوم اهمیت قرار دارد. شناختن مواد شیمیایی ساختمانی و داشتن یک فرمولاسیون قوی باعث می‌شود محصول تولیدی شما از قوام و کیفیت بهتری برخوردار شود که کلید موفقیت محصول در بازار خواهد بود. فراموش نکنید که انتخاب فعالان حوزه ساخت و ساز محصولات با کیفیت و چسبندگی بالا است در نتیجه محصولی را تولید نمایید که کیفیت و ماندگاری بالایی داشته باشد.

خط تولید چسب کاشی و سرامیک

یکی از جدیدترین محصولات شیمیایی ساختمانی، چسب کاشی و سرامیک است که امروزه از استقبال بسیاری در صنعت ساختمان و بازسازی آن برخوردار است.  چسب کاشی محصولی بر پایه رزین اکریلیک یا پلیمر است و برای چسباندن کاشی و سرامیک که مهمترین پوشش دهنده داخلی است استفاده می‌شود. این روش جایگزین روش سنتی دوغاب و سیمان شده است که علاوه بر بالا بردن کیفیت کار به آن دوام و سرعت نیز بخشیده است. این نوع چسب به راحتی تولید می‌شود و مراحل ساخت آن بسیار ساده است اما نکته مهم درباره این نوع چسب‌ها فرمولاسیون چسب کاشی و سرامیک است. اینکه چه موادی در مراحل تولید استفاده می‌شود مهمتر از این است که چه دستگاهی در مرحله تولید به کار گرفته می‌شود. در واقع بخش اصلی تولید انواع چسب مواد اولیه و فرمولاسیون آن است زیرا این فرمولاسیون است که به محصول کیفیت و دوام می‌بخشد، دو عاملی که اساس انتخاب مشتریان چسب کاشی و سرامیک است. 

ماشین آلات و دستگاه‌های فرآیند تولید چسب کاشی

شما سرمایه گذار عزیز که به دنبال خرید ماشین آلات و دستگاه‌های تولید چسب کاشی هستید ابتدا باید فرآیند تولید چسب کاشی و سرامیک را به خوبی بشناسید تا دستگاه‌های مورد نیاز را بر طبق الویت انتخاب نمایید. این فرآیند شامل چندین مرحله پیش پردازش، خشک کردن شن و ماسه، ذخیره سازی شن و ماسه، خشک کردن ماسه مرطوب، افزودن عامل سیمان و پرکننده و سایر مواد، مخلوط کردن مواد اولیه و میکس آنها می‌شود که در انتها این محصول پس از کنترل کیفیت به مرحله بسته بندی می‌رسد. 


در تولید چسب کاشی در ابتدای کار، دستگاه‌های شستشو قرار دارند که ماسه و شن را شستشو می‌دهند، سپس مواد اولیه توسط دستگاه نقاله ریلی جابه جا می‌شود و میکسر‌هایی که با توجه به نوع چسب کاشی و سرامیک، مواد اولیه را هم می‌زند و به مرحله بسته بندی ارسال می‌کند.  در خط تولید چسب به خصوص چسب‌های ساختمانی دستگاهی که بیش از همه اهمیت دارد میکسرها هستند، میکسرها تقریبا در تمامی خطوط تولید چسب قرار دارند و استفاده از یک میکسر و هم زن مناسب می‌تواند در دست یابی به یک محصول با کیفیت نقش موثری داشته باشد. در ساخت چسب‌های پودری و خمیری مدل میکسر متفاوت است. برای تولید چسب کاشی پودری از میکسر ریبون افقی استفاده می‌شود و برای تولید چسب کاشی خمیری میکسر ریبون عمودی  به کار می‌رود.
در کارخانجات تولید چسب دستگاه‌های بسته بندی و جمع آوری نیز وجود دارد که محصول نهایی را برای عرضه به بازار آماده و بسته بندی می‌کند.

تولید چسب خمیری کاشی و سرامیک 

تولید چسب مراحل سختی ندارد همانگونه که گفتیم فرمولاسیون مهمترین بخش این کار است. در اینجا قصد داریم یک فرمولاسیون ساده برای تولید چسب خمیری کاشی و سرامیک معرفی نماییم که با استفاده از آن می‌توانید در حدود یک کیلوگرم چسب خمیری کاشی و سرامیک تولید کنید و در ساخت و ساز و بازسازی خود از آن استفاده نمایید. 
برای تولید یک کیلوگرم چسب خمیری کاشی شما به 600 گرم پودر سنگ یا همان کربنات کلسیم ، 150 گرم ماسه با مش 100 ( مش به دانه بندی خاک برای الک کردن گفته می‌شود و واحد اندازه دانه بندی و ذرات انواع خاک و شن است) ، 150 گرم آب، 100 گرم رزین هموپلیمر آکریلیک، در حدود 3 گرم پلیمر هیدروکسی پروپیل میتیل سلولز و 2 گرم آنتی فوم ضد کف نیاز دارید. 


تولید این چسب در سه مرحله انجام می‌شود، ابتدا آب و آنتی فوم را یک ربع در دستگاه میکسر کوچک مخلوط نمایید، پس از آن رزین آکریلیک هموپلیمر را به آرامی به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید. در حدود نیم ساعت این هم زدن را ادامه دهید تا یک محلول روان سفید رنگ به دست آید. این ماده را به عنوان مخلوط اول در یک ظرف در بسته نگهداری کنید و به سراغ سایر مواد بروید. شن با مش 100 را با پودر سنگ ترکیب کنید و در حدود نیم ساعت آن را در دستگاه میکسر مخلوط کنید تا یک پودر همگن به وجود آید پس از آن پودر هیدورکسی پروپیل متیل سلولز را به این مخلوط اضافه کنید و یک ربع آن را هم بزنید تا کاملا یکدست شود. حالا مخلوط دوم نیز آماده اس با افزودن مخلوط اول به آن مواد را در یک میکسر قوی تر ریخته و آنها را کاملا مخلوط کنید تا خمیری یکدست حاصل شود. عمل هم زدن و یکنواختی آن در تولید یک چسب مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. 

اشتراک رایگان

در قسمت رایگان حرفه ای ها، آگهی شکا یکماه روی سایت قرار دارد و میتوانید در صورت همکاری مجدد با کاشی لند، اشتراک ویژه تهیه فرمائید.

اشتراک ویژه

با پرداخت 999,0000 تومان در مدت زمان یکسال کسب و کار خود را به بهترین روش به افرادی که دنبال شما هستند معرفی کنید و شماهم یک حرفه ای شوید.

امکانات ویژه در حرفه ای های کاشی لند

📑 ایجاد صفحه اختصاصی برای آگهی دهنده.
🔎 به کارگیری تمامی اصول سئو در راستای بالا بردن بازدید صفحه
📑ثبت کامل اطلاعات شغلی با روزها و ساعات کاری
📥 درج اطلاعات ارتباطی شما
📍موقعیت یابی و مسیر یابی در نقشه
🖼️ درج پنج عکس و یک فیلم اختصاصی
📝 طراحی اختصاصی آگهی شما
👥 امکان تبادل نظر و پرسش و پاسخ بین کاربران و آگهی دهنده. 
🏷️ نمایش تخفیف ها
⭐ امتیاز دهی به آگهی و قرار گیری در بخش محبوب ترین ها
⬆️ الویت نمایش بالاتر آگهی در سایت

تامین کنندگان خط تولید انواع چسب، رنگ و رزین

اگر به دنبال راه اندازی خط تولید انواع چسب، رنگ و رزین هستید با کمک گرفتن از تامین کنندگان خطوط تولید آنها می‌توانید یک پیش زمینه از آنچه که قرار است انجام دهید به دست آورید. توجه داشته باشید که پا گذاشتن به این عرصه نیازمند تجربه و آگاهی است، صرفا داشتن سرمایه نمی تواند ضامن موفقیت شما شود، در نتیجه به خوبی درباره مواد مورد نظرتان اطلاعات به دست آورید و با تولید کنندگان مختلف آشنا شوید. در پرتال حرفه ای‌های کاشی لند سعی شده است شرکت تولیدکننده و تامین کنندگان همگی در کنار یکدیگر به معرفی خود بپردازند تا شما با روند کار آنها بیشتر آشنا شوید.

تامین کنندگان قطعات و ماشین آلات خط تولید مواد شیمیایی ساختمانی در کاشی لند

ایجاد یک بستر مناسب برای برقراری ارتباط و تعامل هر چه بهتر میان تولیدکنندگان و تامین کنندگان قطعات و دستگاه‌های مورد نیاز خط تولید مواد شیمیایی ساختمان در کشور که اغلب شامل میکسرها هستند باعث بالا بردن کیفیت ارائه محصول و خودکفایی در این زمینه می‌گردد. کاشی لند به عنوان پرتال جامع اطلاعات صنعت کاشی و سرامیک کشور با راه اندازی پرتال حرفه ای‌ها قصد دارد بهترین‌ها را در کنار هم در بازارچه ای مجازی گرد آورد و در جهت رشد و توسعه صنعت کاشی و سرامیک کشور و صنایع وابسته به آن قدم‌های موثری بردارد. شما به عنوان فعال در عرصه تولید مواد مواد شیمیایی یا تامین قطعات، دستگاه‌ها و مواد اولیه آنها می‌توانید با ثبت نام در این پرتال یکی از حرفه ای‌های صنف خود در این حوزه شوید و علاوه بر ارائه خدمات خود با سایر هم صنفان ارتباط موثر برقرار نمایید.

آیا هنوز سوالی برایتان باقی مانده است؟

با پشتیبانی حرفه ای های کاشی لند در ارتباط باشید

  • بازگشت به بالا