قطعات و ماشین آلات تولیدی کاشی و سرامیک

تامین قطعات و ماشین آلات خط تولید کاشی و سرامیک در ایران در سالهای اخیر از اهمیت زیادی برخودار شده است، جایگاه ایران به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان کاشی و سرامیک و نیاز به حفظ این جایگاه لزوم به روز رسانی ماشین آلات و قطعات خط تولید کاشی و سرامیک را الزامی نموده است. در کشور بیش از 150 واحد تولیدی فعال در زمینه تولید کاشی و سرامیک فعالیت‌ می‌نمایند که لازم است قطعات و ماشین آلات آنها همواره مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز تعویض یا بازسازی گردد. تامین کنندگان ماشین آلات و دستگاه‌‌های خط تولید کاشی در کشور این وظیفه مهم را بر عهده دارند. شما به عنوان تولیدکنندگان کاشی و سرامیک یا تامین کنندگان ماشین آلات خط تولید کاشی‌ می‌توانید با همراهی ما در این مطلب مروری بر فعالیت این صنف داشته باشید و در صورت لزوم با فعالان در این عرصه بیشتر آشنا شوید.

مشاوره رايگان با کارشناسان کاشي لند

021-58961000

واردکننده قطعات و ماشین آلات تولیدی کاشی

تامين کننده قطعات و ماشین آلات تولیدی کاشی

تجهیزات کارخانه کاشی و سرامیک

روند تولید در کارخانجات کاشی و سرامیک به تجهیزات آن بستگی دارد و بخش اعظمی از فرآیند تولید به کمک ماشین آلات انجام می‌گردد. کارگرانی که در این کارخانجات مشغول کار هستند بیشتر به عنوان ناظرانی بر روی کار دستگاه‌ها نظارت می‌کنند. تولید کاشی و سرامیک مطابق با استانداردهای روز جهان نیازمند دستگاه‌‌هایی با حداکثر ظرفیت تولید در کنار قابلیت کاهش آلودگی و ضرر رسانی به محیط زیست هستند. هریک از مراحل تولید کاشی مستلزم استفاده از دستگاه های خاصی است که در اینجا به آنها اشاره می‌نماییم.

قطعات و ماشین آلات تولیدی کاشی و سرامیک

ماشین آلات تولیدی کاشی

صنعت کاشی و سرامیک در ده سال گذشته توانسته است توسعه فراوانی پیدا کند و یکی از ده کشور برتر تولید کننده و صادر کننده کاشی و سرامیک در جهان باشد. پیشنیه قوی ایران در زمینه تولید کاشی در طول قرن‌ها باعث گردید ایران به عنوان اولین کشور خاورمیانه که تولید کاشی را صنعتی نمود پیشتاز باشد. بستر غنی معادن کشور در زمینه تامین مواد اولیه تولید انواع کاشی و سرامیک با اتمام جنگ و شروع دوران سازندگی و نیاز کشور به کمک صنعت ساختمان آمد و با افزایش تولید کنندگان کاشی و سرامیک در کشور طولی نکشید که استان یزد به عنوان قطب تولید کاشی و سرامیک کشور شناخته گردید و به دنبال آن ایران توانست نام خود را در لیست ده کشور برتر صاحب صنعت کاشی و سرامیک ثبت نماید. کارخانجات کاشی با راه اندازی خطوط تولید مختلف اقدام به ساخت انواع کاشی و سرامیک مورد نیاز بازار نمودند. 

مهمترین بخش در خط تولید کاشی و سرامیک ماشین آلات و دستگاه‌هایی است که هر یک وظیفه ای خاص در روند تولید کاشی و سرامیک بر عهده دارند. تولید صنعتی کاشی و سرامیک با کیفیت نیازمند تجهیزات پیشرفته است که در گذشته اغلب آنها از خارج از کشور وارد‌ می‌گردید اما امروزه برخی از شرکت‌های داخلی با کمک مهندسی معکوس توانسته‌اند به دانش تولید این تجهیزات دست یابند و بتوانند ماشین آلاتی مطابق با نیاز تولیدکنندگان داخلی تولید و عرضه نمایند. 

اگر به دنبال راه اندازی خط تولید کاشی و سرامیک هستید باید بدانید که تجهیزات کارخانه کاشی و سرامیک چیست و شامل چه دستگاه‌هایی می‌شود؟

مراحل تولید کاشی و سرامیک

تولید کاشی و سرامیک از پنج  مرحله: آماده سازی مواد اولیه، تولید بیسکویت کاشی، پخت، لعاب دهی و سورتینگ کاشی و سرامیک تشکیل می‌شود و هریک از این مراحل تجهیزات خاص خود را دارند و یک لیست طولانی از تجهیزات در رابطه با کارخانه تولید کاشی و سرامیک وجود دارد که لازم است همواره به روزرسانی شود.

  • مرحله مواد اولیه شامل تجهیزات پیش خردایش، سیستم توزین (همگن سازی مواد اولیه)، بالمیل دوغاب، نوار نقاله (جابه جایی مواد اولیه)، همزن، خشک کن دوغاب، سیلو‌ها می‌شود.
  • مرحله تولید کاشی و سرامیک شامل تجهیزات تغذیه پرس، پمپ، پرس و دستگاه نقاله است که در آن بدنه کاشی شکل داده می‌شود.
  • مرحله بعد خشک کردن کاشی و سرامیک  است که شامل تجهیزات خشک کن عمودی، الک‌های ویبره، انواع خشک کن می‌گردد.
  • پس از آن وارد مرحله پخت می‌گردد و توسط کوره‌‌های تونلی یا عمودی با توجه به محصولات تولید تعریف‌ می‌شود بیسکویت‌‌های آماده شده با دمای بالا پخته‌ می‌شوند.
  • مرحله لعابکاری پس از پخت اعمال می‌گردد و شامل تجهیزات مخازن تخلیه لعاب، بالمیل تهیه لعاب، مخازن خط لعاب، دستگاه غبارگیر، خط لعاب و دستگاه جابجایی رولرباکس می‌شود.
  • پس از لعابدهی کاشی و سرامیک دوباره برای پخت ارسال‌ می‌شود و مرحله پخت نیز شامل تجهیزات مشعل و دیگ، فیلتر هوا، چیلر، کوره، تخلیه و بارگیری می‌شود.
  • در برخی از خطوط تولید مرحله چاپ و پولیش نیز وجود دارد که شامل دستگاه چاپ روتر کالر، باکس رولری، خط پولیش، سیستم تصفیه آب پولیش، رطوبت گیر و ... است.
  • در انتها مرحله سورتینگ قرار دارد که شامل تجهیزات خط سورت، خط بسته بندی پالت، دستگاه پالتایزر، خط بسته بندی، فیلتر روغن و ... می‌گردد.
اشتراک رایگان

در قسمت رایگان حرفه ای ها، آگهی شکا یکماه روی سایت قرار دارد و میتوانید در صورت همکاری مجدد با کاشی لند، اشتراک ویژه تهیه فرمائید.

اشتراک ویژه

با پرداخت 2,999,0000 تومان در مدت زمان یکسال کسب و کار خود را به بهترین روش به افرادی که دنبال شما هستند معرفی کنید و شماهم یک حرفه ای شوید.

امکانات ویژه در حرفه ای های کاشی لند

📑 ایجاد صفحه اختصاصی برای آگهی دهنده.
🔎 به کارگیری تمامی اصول سئو در راستای بالا بردن بازدید صفحه
📑ثبت کامل اطلاعات شغلی با روزها و ساعات کاری
📥 درج اطلاعات ارتباطی شما
📍موقعیت یابی و مسیر یابی در نقشه
🖼️ درج پنج عکس و یک فیلم اختصاصی
📝 طراحی اختصاصی آگهی شما
👥 امکان تبادل نظر و پرسش و پاسخ بین کاربران و آگهی دهنده. 
🏷️ نمایش تخفیف ها
⭐ امتیاز دهی به آگهی و قرار گیری در بخش محبوب ترین ها
⬆️ الویت نمایش بالاتر آگهی در سایت

ماشین آلات تولیدی کاشی

همانگونه که گفتیم شرکت‌های سازنده و واردکننده‌ای  وجود دارند که در زمینه تامین قطعات و ماشین آلات خطوط تولید کاشی و سرامیک فعالیت دارند و به علاقمندان و صاحبان خطوط تولید برای به روزرسانی ماشین آلات و دستگاهایشان مشاوره می‌دهند. کاشی لند به عنوان بانک اطلاعات کاشی و سرامیک کشور در نظر دارد با فراهم آوردن یک بستر مناسب برای گرد هم آوردن این تامین کنندگان و سازندگان یک ارتباط و تعامل مناسب میان تامین کننده، تولید کننده و مصرف کننده به وجود آورد تا در جهت رشد و ارتقای صنعت کاشی و سرامیک کشور قدم بردارند. پس اگر شما نیز یکی از تولید کنندگان یا سازندگان دستگاه‌‌های یا ماشین آلات خط تولید کاشی و سرامیک با ثبت نام در پرتال حرفه ای‌‌های کاشی لند به ما در پربار نمودن این فضای حرفه ای کمک نمایید و علاوه بر ارائه خدمات خود در یک محیط پویا،  صنعت کاشی کشور را به سوی بهتر شدن سوق دهید.

سوالات متداول در ماشين آلات توليدي کاشي و سراميک

+دستگاه‌های مورد نیاز خط تولید کاشی و سرامیک 

اگر به دنبال راه اندازی خطوط تولید کاشی و سرامیک با خرید خط تولید هستید لازم است با کارکرد هر یک از دستگاه‌‌ها و عملکرد آنها آشنا شوید و در صورت لزوم بهترین‌‌های آن را خریداری نمایید. بخش اعظمی از ماشین آلات خطوط تولید کاشی و سرامیک تولید خارج از ایران هستند. مهمترین دستگاه‌های خط تولید کاشی و سرامیک عبارتند از : دستگاه سنگ شکن، دستگاه باکسیفدر، دستگاه بالمیل دوغاب و لعاب، دستگاه اسپری در هوا، دستگاه پرس، کوره‌های رولری و تونلی، دستگاه خط لعاب و دکور زنی و دستگاه بسته بندی و درجه بندی هستند.
در ساخت کاشی و سرامیک به طور کل دو روش برای ساخت کاشی و سرامیک وجود دارد اما دستگاه‌های یکسانی در آنها وجود دارد. ممکن است در برخی از خطوط تولید یک سری از دستگاه وجود نداشته باشد برای مثال در تولید سرامیک‌های بدون لعاب، دستگاه‌های مرحله لعاب زنی حذف شده است و به جای آن در مرحله پولیش کاری از دستگاه‌های بهتر و به روزتری استفاده می‌شود.

+نقش هر یک از دستگاه‌های تولید کاشی و سرامیک در تولید 

مواد اولیه کاشی و سرامیک شامل خاک رس، فلدسپات، کائولین، سلیس و ... است که از معادن استخراج می‌گردد و نیاز به فرآوری شدن دارد. این مواد در وهله اول به وسیله دستگاه‌های خردایش فرآوری می‌شوند و سپس به کارخانه‌های کاشی و سرامیک فرستاده می‌شود.

+خط تولید لعاب کاشی

لعاب کاشی و سرامیک مواد مجزایی دارند که لازم است قبل از استفاده در خط تولید کاشی و سرامیک در کارخانه لعاب سازی آماده شود. نیاز به لعاب به صورت گسترده در خط تولید کاشی باعث راه اندازی خطوط تولید لعاب کاشی در خارج از کارخانه‌های کاشی و سرامیک شده است. برخی از کارخانجات کاشی و سرامیک که خطوط تولید گسترده ای دارند اقدام به راه اندازی خط تولید لعاب کاشی نیز می‌نمایند و به این ترتیب نیاز اولیه خود را در درون مجموعه برطرف می‌کنند. این خطوط تولید نیز دارای دستگاه‌های مختلفی است که برای خرید و راه اندازی آن لازم است از شرکت‌های مشاوره دهنده در این زمینه کمک بگیرید.

+تامین کنندگان قطعات و ماشین آلات تولید کاشی و سرامیک

در ایران بازار مشاوره برای راه اندازی خط تولید کاشی و سرامیک گرم است. شرکت‌های ارائه کننده خدمات و تامین کنندگان قطعات و ماشین آلات خطوط کاشی و سرامیک با ارائه مشاوره می‌توانند علاقمندان به این صنف یا صاحبان صنایع را که به دنبال تجهیز خط تولید خود دارند را راهنمایی نمایند و در زمینه تهیه ماشین آلات به آنها کمک نمایند. تهیه قطعات و ماشین آلات تولید کاشی و سرامیک در ایران به دو روش صورت می‌گیرد. در وحله اول محصولات یا تولید داخل هستند، یا به عنوان محصولات وارداتی از کشورهای پیشرفته‌ای همچون ایتالیا و اسپانیا وارد کشور می‌گردند و شرکت‌های وارد کننده به عنوان تامین کننده شناخته‌ می‌شوند. در وحله دوم نیز در سالهای اخیر تولید کنندگان داخلی توانسته اند انواع دستگاه‌های موجود در خطوط تولید را بومی سازی نمایند و به کمک دانش ایرانی مانع از خروج ارز برای واردات دستگاه‌ها و ماشین آلات خط تولید کاشی و سرامیک گردند. اگر به دنبال راه اندازی یا تجهیز و تعویض ماشین آلات خط تولید کاشی و سرامیک هستید پیشنهاد ما به شما مشاوره با شرکت‌‌های ثبت شده در حرفه ای‌‌های کاشی لند است.

+فروش خط تولید کاشی و سرامیک دست دوم

در اینجا لازم است به خرید و فروش خط تولید کاشی و سرامیک نیز اشاره شود، گاهی علاقمندان به راه اندازی یا تعویض خطوط تولید کاشی و سرامیک از پس هزینه راه اندازی خط تولید جدید کاشی و سرامیک برنمی آیند در نتیجه برای خرید خط تولید کاشی و سرامیک مطابق با توانایی مالیشان اقدام به خرید خط تولید کاشی و سرامیک دست دوم می‌نمایند. این امر به شرطی که دستگاه‌ها فرسوده و قدیمی نباشند و مشکلی در عملکرد آنها وجود نداشته باشد بلامانع است. به حرکت درآوردن چرخ کارخانه‌های راکد می‌تواند مانع از هدر رفت ظرفیت تولید کاشی و سرامیک کشور گردد، علاوه بر آن با کمک شرکت‌‌های تامین کننده قطعات و ماشین آلات‌ می‌توانید دستگاه‌‌های فرسوده را به مرور تعویض نمایید و راندمان تولید را کیفیت بخشید.

آیا هنوز سوالی برایتان باقی مانده است؟

با پشتیبانی حرفه ای های کاشی لند در ارتباط باشید

  • بازگشت به بالا