کارگاه های برش و پریکات کاشی و سرامیک

برش، حکاکی و پریکات از مهمترین بخش‌‌های نماسازی در صنعت ساختمان هستند. لزوم استفاده از خدمات کارگاهی باعث می‌شود که صنعت ساختمان نیازمند یک بستر مناسب برای گرد هم آمدن حرفه ای‌‌های صنعت برش و پریکات باشد. کاشی لند به عنوان پرتال جامع صنعت کاشی و سرامیک و ساختمان در صدد است با راه اندازی پرتال حرفه ای ها، کاربلدهای هر صنعت را در یک محیط حرفه ای گرد هم آورد تا در آینده بازارچه ای از خدمات صنف‌‌های مختلف در فضای مجازی داشته باشیم و به واسطه آن کارفرمایان بتوانند بهترین انتخاب را برای انجام خدمات داشته باشند. اگر شما صاحب کارگاه برش هستید و یا در زمینه خدمات برش و پریکات فعالیت می‌نمایید می‌توانید با ثبت نام در کاشی لند همین حالا یکی از حرفه ای‌‌های ما شوید.

مشاوره رايگان با کارشناسان کاشي لند

021-58961000

کارگاه های برش و پریکات کاشی و سرامیک

ليست کارگاه هاي برش و پریکات کاشی

کارگاه برش و پریکات

در سنگ کاری و سرامیک کاری برش و پریکات از کارهای اصلی برای فرم دهی متریال‌‌های سخت هستند. با توجه به اینکه در صنعت ساخت و ساز پوشش دهنده‌‌های کف و دیوار اغلب از مصالحی هستند که تراکم بالایی در بافت خود دارند و سخت تر از آنند که بتوان آنها را با وسایل روزمره به شکل مورد نظرمان برش داد در نتیجه دستگاه‌‌های تخصصی برای برش این متریال‌‌ها به کار گرفته می‌شود. برخی از این دستگاه‌‌ها نیازمند یک فضای حرفه ای برای انجام برش هستند به همین دلیل امروزه کارگاه‌‌های برش و پریکات سنگ، سرامیک، اسلب، آلومنیوم، ام دی اف، چوب و ... به وجود می‌آید که این متریال‌‌ها را در ابعاد و اشکال مورد نیاز به کمک دستگاه‌‌های حرفه ای برش می‌دهند یا حکاکی و پریکات می‌کنند.

سنگ‌‌ها از گذشته تا به امروز به عنوان یکی از متریال‌‌های مهم صنعت ساختمان شناخته می‌شوند که امروز بیشتر به عنوان نما به کار گرفته می‌شود. با وجودی که سنگ‌‌های مصنوعی به کمک مواد شیمیایی جدید روی کار آمده است اما همچنان استفاده از سنگ‌‌های طبیعی مرسوم است. سنگ‌‌های طبیعی اغلب در ابعاد بزرگ از معادن استخراج می‌شوند و در کارگاه هاو کارخانجات مطابق با نیاز بازار برش می‌خورند. اغلب آنها در ابعاد بزرگ تراشیده می‌شوند و به هنگام استفاده در نما لازم است که دارای اشکال یا ابعاد خاصی باشد یا حکاکی و پرکات روی آن اجرا شده باشد در نتیجه نیازمند برش حرفه ای در کارگاه‌‌های برش و پریکات است. اما پریکات چیست و چرا در کنار برش قرار می‌گیرد؟

کارگاه برش و پریکات


پریکات چیست؟

پریکات ایجاد طرح به کمک دستگاه‌‌های برش بر روی کاشی و سرامیک، سنگ، فلزات، شیشه، چوب و ... است. ایجاد خطوط طراحی به وسیله دستگاه‌‌های خاصی که برش نمی دهند اما بخشی از کار را می‌تراشند و به آن عمقی می‌دهند که مانند یک طرح و نقش کنده کاری شده به چشم می‌آید. پریکات امروزه بسیار محبوب است و در ساختمان لوکس و لاکچری شما با نمونه‌‌های آن به عنوان نما در کف یا دیوارها مواجه می‌شوید.


برش سنگ و سرامیک

برخی از طرح‌‌ها و نقش‌‌های سنگ‌‌های ساختمان یا طرح و نقش کاشی و سرامیک در نتیجه برش هایی که روی آنها می‌خورد به وجود می‌آید این نوع طرح‌‌ها بسیار محبوب هستند زیرا باعث چیده شدن چند رنگ در کنار هم و ایجاد یک طرح جذاب و یکپارچه مانند قطعات یک پازل در انتهای کار می‌شود. برای داشتن چنین طرح هایی کاشیکاران و سنگ کاران حرفه ای سنگ‌‌های مورد نظر را در رنگ‌‌ها و ابعاد با توجه به طرح به کارگاه برش سنگ می‌دهند. توجه به این نکته ضروری است که سنگ‌‌ها دارای تراکم متفاوتی هستند در نتیجه برش هر یک از آنها می‌تواند نیازمند دستگاه خاصی باشد که در اینجا برخی از این دستگاه‌‌ها را بررسی خواهیم نمود.


دستگاه‌‌های برش و پریکات سنگ و سرامیک

دستگاه‌‌های برش در مدل‌‌های مختلفی وجود دارد که با توجه به نوع متریال برای برش زدن و ابعاد کار طراحی و تولید شده اند. به طور کل دو نوع دستگاه برش در بازار وجود دارد که در دو دسته قابل حمل یا سیار و ثابت یا کارگاهی دسته بندی می‌شوند.  

برش سنگ و سرامیک


دستگاه‌‌های برش سیار

این نوع دستگاه‌‌های برش اغلب برای ابعاد کوچک استفاده می‌شود و دستی هستند. مدل‌‌های سیار وزن کمی دارند و ابعاد دستگاه به گونه ای است که به راحتی آن را می‌توان حمل و نقل کرد. استفاده از ابعاد بزرگ علاوه بر اینکه برش منظمی را به وجود نمی آورد باعث استهلاک دستگاه نیز می‌شود. دستگاه‌‌های برش سیار اغلب در یک مدل هستند و تنها قدرت برش یا تیغه آنها متفاوت است.


دستگاه‌‌های برش کارگاهی

دستگاه‌‌های برش کارگاهی اغلب ثابت هستند و در کارگاه‌‌های برش و پریکات به کار گرفته می‌شوند. آنها به دلیل وزن بالایی که دارند به راحتی جا به جا نمی شوند و عمدتا در پروژه‌‌های سنگین که برش‌‌های زیاد و بزرگی دارد استفاده می‌شود. موتور این دستگاه‌‌ها قدرت بالایی دارد و از آنجایی که برخی از آنها توسط کامپیوتر هدایت می‌شود دقت برش بسیار بالایی دارند. در اینجا چند مدل دستگاه برش سنگ را معرفی می‌نماییم.


برش با اره

برش سنگ با اره‌‌های مخصوص یکی از روش‌‌های اصلی در کارگاه‌‌های سنگبری است. زمانی که کارخانه سنگ بری ظرفیت تولید بالای داشته باشد برای برش سنگ از دستگاه هایی که اره‌‌های الماسی با تیغه موازی دارند استفاده می‌شود.


برش با قله بر

دستگاه برش قله بر از تیغه‌‌های دایره ای یا دیسکی شکل برخوردار است که 15 تا 30 سانتی متری قطر دارند و روی این تیغه‌‌ها گمنت‌‌های الماسه قرار گرفته است. از این دستگاه برای تبدیل بلوک سنگ به شکل پلاک استفاده می‌شود.


برش با اره نرم بر

یکی دیگر از دستگاه‌‌های مهم در برش متریال هایی مانند سنگ، اره نرم بر است که بیشتر مناسب سنگ‌‌های نرم آهکی مانند مرمر و تراورتن هستند. این اره‌‌ها ضایعات کمتری را به وجود می‌آورند و کار با آنها استهلاک کمتری نیز دارد.


برش با اره سخت بر

در مقابل اره‌‌های نرم بر، اره‌‌های سخت بر هستند که داره تیغه‌‌های چدنی و فولادی هستند، تعداد تیغه‌‌های آن زیاد است و می‌تواند سنگ‌‌های سخت در ابعاد بزرگ مانند گرانیت را برش بزنند.


برش با دستگاه CNC

سی ان سی یکی از مهمترین دستگاه‌‌ها در کارگاه‌‌های برش و پریکات است که تقریبا هر نوع متریالی را می‌تواند برش بزند. از آن بیشتر برای حکاکی لیزری بر روی سنگ‌‌ها استفاده می‌شود و به آنها نما و طرح مورد نظر را می‌دهد. موتور آن قدرت بالایی دارد و دارای سیستم خنک کننده دوبل است که به دستگاه اجازه می‌دهد در طولانی مدت کار کند. دستگاه برش CNC به وسیله تجهیزات عددی و نرم افزارهای کامپیوتری کنترل و برنامه ریزی می‌شود. 


خدمات برش با واترجت

شاید بتوان واترجت را پیشرفته ترین دستگاه کارگاهی برای برش برشمرد. این دستگاه ترکیبی از تکنولوژی برش CNC در کنار واترجت آبی است که سرعت و دقت برش را بالا می‌برد و همه نوع موادی را می‌تواند برش بزند. در واترجت‌‌ها به جای تیغه‌‌های مختلف از آب خالص یا آب مخلوط با مواد ساینده مانند سلیس یا سیلیکون کارباید استفاده می‌شود و متناسب با جنس هر نوع متریالی که قرار است برش بخورد سختی آن تنظیم می‌شود. امروزه استفاده از واترجت رو به افزایش است و این دستگاه برای برش در کارگاه‌‌های برش و پریکات بهترین نوع محسوب می‌گردد.

خدمات برش با واترجت


کارگاه برش، حکاکی و پریکات

همانگونه که گفته شد برخی از دستگاه‌‌های برش ثابت هستند و لازم است در مکانی ثابت قرار گیرند و جا به جا نشوند. این دستگاه‌‌ها به دلیل سنگین بودن به آسانی قابل جابه جایی نیستند به همین دلیل کارگاه‌‌های برش و پریکات برای استفاده از این دستگاه‌‌ها راه اندازی گردیده است. در کارگاه‌‌های برش، با استفاده از دستگاه‌‌های مختلف هر نوع متریالی ساختمانی قابل برش و حکاکی است تنها کافی است شما طرح مورد نظرتان را ارائه نمایید. اغلب کارگاه‌‌ها از دستگاه واترجت استفاده می‌کنند و خدمات پر مخاطب برش سرامیک با آب و واترجت برش سنگ به مشتریان عرضه می‌کنند. 


قیمت برش واترجت سنگ و سرامیک

قیمت خدمات برش واترجت با توجه به فاکتورهای مختلف متفاوت است و نمی توان گفت تمامی خدمات یک قیمت را دارند. نوع متریال و حجم آن در تفاوت قیمت نقش مهمی دارد. برش سنگ و سرامیک با برش پلاستیک متفاوت است در نتیجه نمی توان برای قیمت آن تعرفه ثابتی را مشخص نمود. واترجت با توجه به دقت بالایی که دارد روز به روز با محبوبیت بیشتری در برش و حکاکی در صنایع مختلف مواجه می‌شود و به همان اندازه قیمت آن نیز بالاتر از سایر برش‌‌ها است. 

 

اشتراک رایگان

در قسمت رایگان حرفه ای ها، آگهی شکا یکماه روی سایت قرار دارد و میتوانید در صورت همکاری مجدد با کاشی لند، اشتراک ویژه تهیه فرمائید.

اشتراک ویژه

با پرداخت 2,999,0000 تومان در مدت زمان یکسال کسب و کار خود را به بهترین روش به افرادی که دنبال شما هستند معرفی کنید و شماهم یک حرفه ای شوید.

امکانات ویژه در حرفه ای های کاشی لند

📑 ایجاد صفحه اختصاصی برای آگهی دهنده.
🔎 به کارگیری تمامی اصول سئو در راستای بالا بردن بازدید صفحه
📑ثبت کامل اطلاعات شغلی با روزها و ساعات کاری
📥 درج اطلاعات ارتباطی شما
📍موقعیت یابی و مسیر یابی در نقشه
🖼️ درج پنج عکس و یک فیلم اختصاصی
📝 طراحی اختصاصی آگهی شما
👥 امکان تبادل نظر و پرسش و پاسخ بین کاربران و آگهی دهنده. 
🏷️ نمایش تخفیف ها
⭐ امتیاز دهی به آگهی و قرار گیری در بخش محبوب ترین ها
⬆️ الویت نمایش بالاتر آگهی در سایت

آیا هنوز سوالی برایتان باقی مانده است؟

با پشتیبانی حرفه ای های کاشی لند در ارتباط باشید

  • بازگشت به بالا