هدایای تبلیغاتی


هدیه دادن ترفندی است که همیشه می‌تواند راهگشای شما باشد، در دوستی ها، آشتی ها، قهرها، مناسبت ها، شادی ها، قهرمانی‌ها و حتی در تبلیغات! بله درست شنیدید در تبلیغات، هدیه دادن می‌تواند راهگشای مناسبی برای صاحبان کسب و کار برای داشتن یک نتیجه بهتر در تبلیغاتشان باشد. دریافت هدیه همیشه خوشایند است به خصوص از طرف کسانی که آنها را نمی شناسیم. این عمل جذاب، تا حد زیادی در مثبت نگری افراد نسبت به کسانی که به آنها هدیه می‌دهند تاثیرگذار است. به همین دلیل هدیه به عنوان یک راهکار تبلیغاتی پا به عرصه کسب و کارهای مختلف گذاشت.


هدایای تبلیغاتی چیست؟


هدایا ی تبلیغاتی محصولاتی کاربردی و کوچک هستند که با درج لوگوی یک شرکت یا برند می‌تواند به عنوان نماینده ای از آن شرکت در دست مشتریان بالقوه آن برند قرار گیرند تا آنها با استفاده از این هدایا با نام این برند و شرکت تبلیغ کننده به خوبی آشنا شوند. توجه به این نکته ضروری است که تبلیغات در واقع حک کردن نام تولید کننده یا برندها در ذهن مخاطبان است تا در هنگام خرید، آنها برند مورد نظر را انتخاب نماید. یکی از مهمترین دلایل این انتخاب می‌تواند مجاورت با هدیه تبلیغاتی آن برند باشد، بودن این هدیه در کنار افراد باعث می‌شود آنها اولین چیزی را که انتخاب می‌کنند محصولات برند هدیه داده شده باشد زیرا حس خوبی به صاحبان این برند بابت هدیه شان دارند. کالا‌های تبلیغاتی علاوه بر فروش محصولات و خدمات برای مقاصد سیاسی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در انتخابات و کمپین‌های اطلاع‌رسانی نیز بازار خرید و فروش هدایای تبلیغاتی بسیار گسترده است.

هدایای تبلیغاتی


هدایای تبلیغاتی یک فرصت برای دیده شدن برندها


هدایای تبلیغاتی ابزاری است که برای معرفی و به یاد ماندن نام شركت‌ها، کمپانی‌ها، تولیدی‌ها، اشخاص، پیج‌ها، کانال‌ها، محصولات و ... به کار برده می‌شود. این کالاها یک فرصت استثنایی هستند که باید از آنها برای توسعه و تبلیغات محصولات خود استفاده نمایید. این هدایا می‌تواند نام برند شما را در ذهن مخاطبان جا بیندازد و در یک فرصت استثنایی همچون کلیدی درب فروشگاه شما را بر روی این مشتریان باز نمایند.


هدیه تبلیغاتی باعث ایجاد احساسات مثبت نسبت به صاحبان برند و محصولات آنها در مخاطبین می‌شود و به نوعی احساس می‌کنند که لازم است با انتخاب محصولات آن برند در هنگام خرید قدردان این احساس مثبت باشند. از هدایای تبلیغاتی در مناسبت‌های مختلف مانند: جشن‌ها، نمایشگاه‌ها، همایش‌ها، رویدادها، تبریک سال نو، بازاریابی و تبلیغات شرکت‌ها و موسسات مختلف استفاده می‌شود.  یکی از مهمترین جایگاه‌های استفاده از این محصولات نمایشگاه‌های مرتبط با محصولات آن برند است در این نمایشگاه‌ها هر چه جذابیت هدایای تبلیغاتی بیشتر باشد و جنبه کاربردی داشته باشد افراد بیشتری به آن جذب می‌شوند. 


تاثیر هدایای تبلیغاتی بر مخاطبین


در انتخاب هدایای تبلیغاتی توجه به کاربرد آن بسیار اهمیت دارد زیرا یک هدیه مناسب، هدیه ایست که بخش اعظمی از توجه مخاطب را درگیر خود نماید و نیاز وی را برطرف کند. برای مثال در نمایشگاه کتاب افراد به دلیل خریدن کتاب‌های زیاد، با مشکل پلاستیک‌های کم کیفیت و کوچک از برندها مختلف مواجه هستند. به همین دلیل برخی از برندهای کتاب به خصوص کتاب‌های آموزشی با درک نیاز افراد به پلاستیک‌های مقاوم تر، افرادی را استخدام می‌کنند تا فقط در میان نمایشگاه بچرخند و به کسانی که کتاب خریده اند پلاستیک‌های محکم و بادوامی با طراحی جذاب این برند را اهدا کنند تا تمامی خرید خود را در آن جا دهند. این یک هدیه کاملا کاربردی است.


توجه به این نکته ضروری است که این حرکت علاوه بر اینکه در ذهن کسانی که هدیه را دریافت کرده اند باقی می‌مانند باعث می‌شود سایر مراجعه کنندگان با دیدن اینکه اکثر افراد پلاستیک‌های این برند را در دست دارند، کنجکاو شوند که در غرفه مورد نظر چه چیز پرمخاطبی وجود داشته است و سعی می‌کنند سر زدن به آن غرفه را در لیست بازدیدهای خود قرار دهند. این یک حرکت کوچک تبلیغاتی با درک نیاز افراد است که بازده مناسبی خواهد داشت.

خرید هدیه تبلیغاتی مناسب


خریدن هدایای تبلیغاتی و اهدای آن به مشتریان یک روش استراتژیک در بازاریابی است که آمارها نشان می‌دهد چه تاثیر شگرفی بر نتیجه فروش محصولات باقی می‌گذارد. استفاده از هدایای تبلیغاتی لوکس و هدایای تبلیغاتی لاکچری می‌تواند بازخوردهای مثبتی از سوی مدیران شرکت‌ها و مشتریان دریافت نماید. آمارها نشان می‌دهد مشتریان همواره به هدیه تبلیغاتی بازخورد مثبتی داشته اند و برای دریافت آن مشتاق بوده اند. چه بسا که حتی مشتریان دیگری را نیز برای داشتن این هدیای تبلیغاتی به سوی شما سوق داده باشند.
هدایای تبلیغاتی توسط خود شرکت تبلیغ کننده ارائه نمی شود بلکه به عنوان یک محصول از سوی آنها خریداری می‌شود تا شرکت ارائه دهنده خدمات تبلیغات آنها را تهیه نمایند. به طور کل یک شبکه بزرگ از توزیع کنندگان محصولات تبلیغاتی وحود دارد که به توزیع حرفه ای هدایای تبلیغاتی می‌پردازند. شرکت‌های توزیع کننده هدایای تبلیغاتی که فروش این هدایا یکی از مهمترین کارهای کسب و کار آنها است علاوه بر فروش پشتیبانی محصولات تبلیغاتی را نیز فراهم می‌کنند.

خرید هدیه تبلیغاتی مناسب

مزایای هدایای تبلیغاتی


هدایای تبلیغاتی دارای مزایی بسیاری است که در این بخش به برخی از آنها می پردازیم و مشخص می کنیم چرا استفاده از آنها می تواند راهگشا باشد.


هزینه کمتر در تبلیغات


مهمترین مزایا، هزینه کمتر نسبت به سایر تبلیغات است. این نوع تبلیغات به دلیل اینکه با هزینه کمتری افراد بیشتری را درگیر نام برند می‌نماید بسیار اهمیت دارد. هدایا معمولا در ابعاد کوچک هستند و می‌توانند همیشه در جلوی چشم افراد قرار گیرند.


ارزش گذاری برای مشتریان


با یک انتخاب درست از میان هدایای تبلیغاتی می‌توانید برای مشتریانتان ارزش گذاری نمایید و جایگاه والای آنها را نشان بدهید.  این موضوع تاثیر بسیاری در وفاداری آنها نسبت به شرکت و برند شما خواهد داشت.


انعطاف پذیری در خرید هدایا


دامنه هدایای تبلیغاتی بسیار گسترده است و این گستردگی و انعطاف پذیری همه شرکت‌ها را در خرید توانمند می‌کند. شرکت‌های کوچک می‌توانند با انتخاب یک کالای کوچک کاربردی که هزینه زیادی را در بر نمی گیرد از پس این تبلیغات بر آیند.


ویژگی‌های هدایای تبلیغاتی جدید


هدایای تبلیغاتی باید دارای ویژگی هایی باشندکه مشتریان را جذب نمایند، این محصولات در ابتدا بدون هیچگونه برندی تولید شده اند و پس از فروش شرکت‌های توزیع کننده برندی که باید تبلیغ شود را روی آنها حک می‌کند. این شرکت‌ها در چاپ و حک لوگو‌ها سر رشته دارند. این هدایا لازم است ویژگی‌های خاصی داشته باشند که در اینجا به چند مورد آن اشاره می‌نماییم.


تاثیر گذاری زیاد


هدایای تبلیغاتی لازم است که تاثیر گذار باشند، دادن هدایای کاربردی که افراد بتوانند از آن در زندگی روزمره استفاده کنند بسیار تاثیر گذار است. هدایایی که صرفا جنبه تزیینی دارند بیشتر از چند روز دوام نمی آورند.


انتخاب جامعه هدف مناسب


هدایای تبلیغاتی باید در جای درست توزیع گردد تا بتواند مشتریان وفاداری برای شما به وجود آورد. شما نمی توانید با توزیع هدایای تبلیغاتی یک شرکت کاشی و سرامیک در میان کتاب فروشان انتظار داشته باشید که مشتری ثابتی پیدا نمایید، جامعه هدف لازم است بساز و بفروش‌ها یا کسانی که با صنعت ساختمان ارتباط دارند باشد.


آگاهی دادن درباره برند


هدایای تبلیغاتی باید به طرف آگاهی لازم را درباره برند شما بدهد. اینکه صرفا یک لوگو بر روی هدایایتان چاپ نمایید ایده خوبی نیست سعی کنید اگر نام برندتان گویای کسب و کار شما نیست، یک توضیح کوتاه در کنار لوگوی قرار دهید تا افراد بدانند با چه چیزی مواجه هستند. در کنار هدایا بروشورهای تبلیغاتی نیز قرار دهید.

هدایای تبلیغاتی جدید


جلب رضایت مشتری


ارائه هدایا باید منجر به جلب رضایت مشتریان شود، لازم است چیزی را انتخاب کنید که در مشتری حس رضایت را به وجود آورد. سعی کنید به همه ی زوایای زندگی مشتریان خود توجه نمایید تا بتوانید از موقعیت‌های کوچک برای خود فرصت یک مشتری همیشگی را بسازید. گاهی یک یادداشت کوچک برای لبخند زدن نیز می‌تواند باعث موفقیت شما در تبلیغات شود.


وفاداری مشتریان


یادتان باشد ارائه هدایای تبلیغاتی باعث می‌شود شما یک قدم به مشتری نسبت به رقبایتان جلوتر باشید. این باعث به وجود آوردن حس وفاداری و قدردانی در برابر حس خوبی است که یک هدیه تبلیغاتی مناسب می‌تواند ایجاد نماید.


وارد کننده هدایای تبلیغاتی


شرکت‌های بسیاری در زمینه وارد نمودن هدایای تبلیغاتی خارجی و هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت فعالیت می‌کنند. به طور کل این هدایا از آنجایی که بعضا کوچک هستند لازم است از کیفیت خوبی برخوردار باشند. سعی کنید محصولات وارداتی را به خوبی بررسی نمایید و بهترین‌ها را انتخاب کنید تا یک هدیه مرغوب به مشتریان خود تحویل دهید که بتواند جایگاه آنها را برای شما ترسیم نماید.


شرکت‌های توزیع کننده و فروش هدایای تبلیغاتی در کاشی لند


همانگونه که گفتیم شرکت‌های بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند که برخی از آنها به واردات هدایای تبلیغاتی نیز اشتغال دارند. برخی دیگر نیز صرفا وظیفه توزیع و فروش را بر عهده دارند. این شرکت‌ها در زمینه انتخاب محصولات تبلیغاتی خلاق هستند و می‌توانند به شما مشاوره مناسبی بدهند. آنها با توجه به نوع محصولات و خدمات شما هدایا را دسته بندی می‌کنند و مناسب ترین را پیشنهاد می‌نمایند .
بسیاری از این شرکت‌ها ناشناخته هستند و لازم است که به صاحبان کسب و کار معرفی گردند. پرتال مشاغل کاشی لند فرصتی برای معرفی اینگونه شرکت‌ها می‌باشد که می‌توانند به صاحبان مشاغل مختلف خدمات خود را معرفی نمایند و با نمایش محصولات و خدمات به جذب بهتر مشتری برای خود کمک نمایند.


 

  • بازگشت به بالا