طراحی و بازسازی ساختمان

طراحی ساختمان و اجرای آن در کنار بازسازی از مهمترین کسب و کارهای مرتبط با صنعت ساختمان است. هیچ ساختمانی دیگر بدون طرح اولیه ساخته نمی شود و این طرح لازم است به کمک معماران زبده طراحی گردد و آنگاه توسط مهندسین ساختمان اجرا گردد. این طراجی‌ها حتی در بازسازی ساختمان نیز باید رعایت گردد. آشنایی با انواع دیوار و اصول ساخت و ساخت در تغییر یک فضا کمک بسیاری می‌کند که تنها افراد خبره می‌توانند آن را انجام دهند. اگر به دنبال ساخت و ساز یا بازسازی هستید توصیه می‌کنیم در این مطلب با ما همراه باشید تا علاوه بر مرور اهمیت طراحی و اجرای بازسازی با برخی از شرکت‌های طراحی و بازسازی ساختمان آشنا شوید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

یکی از مهمترین نیازهای انسان، نیاز به مسکن و سرپناه است. انسان نخستین با زندگی در غارها به نیاز خود برای در امان ماندن از طبیعت پاسخ می‌گفت اما با پیشرفت تفکر انسان و کشف قابلیت‌های جدید متریال‌های پیرامونش توانست از چوب و سنگ برای خود سرپناهی بسازد. این سرپناه با روی کار آمدن دیوارهای چینه ای از روی هم چیده شدن قالب‌های بی شکل گل، وارد مرحله جدیدی شد که با اجرای طرح پیش از ساخت و ساز همراه بود.طرح‌ها ابتدا ترسیم می‌شد و سپس با استفاده از خشت خام و خشت پخته که قالبی مستطیل شکل برای چیدمان بهتر بر روی هم داشتند اجرا می‌شدند. در نهایت استفاده از آجر، تیرآهن، شیشه، آلومنیوم و ... که منجر به ظهور اشکال جدید و پیشرفته تری از مسکن برای انسان گردید. در کنار متریال‌های اسکلت سازی شاهد ظهور متریال‌های دکوراتیو نیز بوده ایم که باعث ظهور هنر دکوراسیون در عصر حاضر گردید. هنری که در نتیجه نیاز انسان به زیباسازی فضا داخلی به وجود آمده است. تمامی اینها لازم است که قبل از استفاده جایگاهشان در سختمان مشخص گردد که به کمک طرح اولیه مشخص می‌گردد.

 صنعت بازسازی ساختمان و طراحی داخلی

انسان همواره در تکاپو برای دست یابی به متریال‌های بهتری برای استفاده در مکان زندگی خود بوده است. پیشرفت تکنولوژی و ظهور متریال‌های جدید در کنار المان‌ها و طرح‌های متنوعی که روزانه در سراسر جهان عرضه‌ می‌شود این روند افزایشی را سرعت بخشیده است و به همین واسطه امروز شاهد ظهور صنعتی به نام طراحی و بازسازی ساختمان و بنا هستیم. طراحی ساختمان باعث شده است ما پیش از ساخت با آنچه که قرار است در آینده ار آن استفاده کنیم آشنا شویم و مطابق با نیازهایمان در چیدمان فضاها و نوع دیوارها و ... تغییر ایجاد نماییم. اما بازسازی چیست و چه ارتباطی به طراحی دارد؟
 

صنعت بازسازی ساختمان و طراحی داخلی

بازسازی و مرمت ساختمان

بازسازی و مرمت ساختمان تبدیل به یکی از زیر مجموعه‌های ساخت و ساز گردیده و امروزه شرکت‌های بسیاری در این عرصه فعالیت‌ می‌نمایند. بازسازی را‌ می‌توان انجام تغییرات در ساختمان‌ها یا دکوراسیون قدیمی برای حفظ بنا دانست. زمانی که شما یه ساختمان قدیمی دارید ممکن است به مرور زمان دچار فرسودگی گردیدد و زندگی در چنین ساختمانی مشکلاتی برایتان همراه داشته باشد. ساختمان‌های قدیمی اغلب المان‌های جدید و نوظهور را برای رفع نیاز خانواده ندارد در نتیجه چاره ای جز بازسازی باقی نمی‌ماند در نتیجه ابتدا طرحی برای آن ترسیم می‌شود تا فضای دیوارها و اهمیت آنها مشخص گردد آنگاه اعمال لازم برای به روز رسانی ساختمان‌های قدیمی به کار گرفته‌ می‌شود تا آن را مناسب استفاده در عصر حاضر نمایند بازسازی‌ می‌گویند. توجه داشته باشید در بازسازی ممکن است برخی از دیوارها برداشته شود یا دیوارهایی اضافه گردد، پیش از طراحی باربر بودن و غیر باربر بودن دیوارها مشخص می‌گردد و طراح با توجه به آن طرح را ترسیم می‌کند زیرا دیوارهای باربر را تنها در صورت هدایت بار آنها می‌توان برداشت در غیر این صورت به ایمنی ساختمان آسیب وارد می‌شود و ممکن است خسارات جبران ناپذیری به وجود آید.

بازسازی و دکوراسیون

بازسازی و دکوراسیون مجدد خانه همانگونه که گفتیم رشد زیادی در سالهای اخیر داشته است به طوری که امروزه یکی از زیرشاخه‌های اصلی صنعت ساختمان شناخته‌ می‌شود. ممکن است شما نیز از دکوراسیون بسیاری از خانه‌ها به خصوص خانه‌های چند سال ساخت خوشتان نیاید و این باعث شود در خرید منزل یا دفتر جدید یا حتی محلی برای کسب و کارتان دچار تردید شوید. اگر فضای مورد نظرتان به لحاظ ابعاد مطابق با نیاز شما است و سایر المان‌ها را به جز دکوراسیون دارد در خرید تردید نکنید زیرا تنها با انتخاب یک شرکت حرفه ای در زمینه بازسازی و دکوراسیون‌ می‌توانید از یک زیرزمین نمور یک محیط جذاب و دوست داشتنی به دست آورید. 

تخریب و بازسازی ساختمان

بسیاری بازسازی را صرفا تغییر دکوراسیون‌ می‌دانند اما در واقع بازسازی شامل دو بخش متفاوت است. گاهی شما یک ساختمان دارید که وضعیت آن بسیار وخیم است و هیچ مرمتی بر روی آن جواب نمی‌دهد در نتیجه چاره ای جز تخریب ساختمان و ساختن یک ساختمان جدید در جای ساختمان قبلی ندارید یا برخی مواقع تخریب زمانی لازم‌ می‌شود که هزینه‌های مرمت برای شما برابر یا نزدیک به هزینه ساخت و ساز جدید باشد. گاهی نیز خانه‌های قدیمی با وجود کیفیت بالایی که دارند به دلایلی همچون ساختمان سازی تخریب‌ می‌گردد و آنگاه یک ساختمان چند طبقه با امکان سکونت چندین خانواده جایگزین ساختمانی قدیمی که فقط یک یا دو خانواده را در خود جای‌ می‌داد‌ می‌شود.
تخریب نیز بخشی از بازسازی است در نتیجه لازم است برای انجام آن از شرکت‌های معتبر استفاده نمایید تا علاوه بر انجام یک تخریب اصولی، مشکلی با نخاله‌های باقی مانده و حمل آن به خارج از شهر نداشته باشید.

اصول بازسازی و انتخاب شرکت بازسازی ساختمان

انجام بازسازی تصمیمی شجاعانه برای ایجاد یک تحول بزرگ است. برای نتیجه گرفتن از این تصمیم بزرگ لازم است پیش از هر چیز درباره انتخاب شرکت بازسازی ساختمان و اصول بازسازی اطلاعات کسب نمایید. سعی کنید به دنبال شرکت‌های مختلف باشید و رزومه آنها را در اینترنت جستجو نمایید و نمونه کارهایی را که انجام داده اند به دقت مطالعه کنید. آنگاه با انتخاب دست بزنید و با شرکت مورد نظر تماس حاصل نمایید و از آنها درباره بازسازی ساختمان مشاوره دریافت نمایید. به کمک شرکت‌های بازسازی و مرمت شما‌ می‌توانید به نتیجه برسید که کدام بازسازی لازم و مناسب استفاده در فضای شما‌ می‌باشد.

طراحی و بازسازی ساختمان

سعی کنید یک شرکت خوش نام را که در زمان مقرر کار را تحویل‌ می‌دهد انتخاب نمایید. این شرکت‌ها پس از بازدید از محل پروژه و دریافت جزییات از شما باید هزینه بازسازی را برآورد نماید و آنگاه شما تصمیم به انجام کار بگیرید.
در بازسازی و دکوراسیون تجربه و سلیقه حرف اول را‌ می‌زند. شرکت هایی برنده هستند که بتوانند طراحی و بازسازی ساختمان را مطابق با سلیقه شما برحسب تجربه انجام دهند و تمام نیازهای شما را در این بازسازی مرتفع نمایند.

مراحل بازسازی و نوسازی منزل

اگر به دنبال بازسازی فضای خود هستید و شرکت مورد نظرتان را برای طراحی و بازسازی انتخاب نمودید پس از عقد قرار داد با شرکت‌های نوسازی نوبت به انجام نوسازی‌ می‌رسد. بازسازی شامل دو مرحله اصلی زیر سازی ساختمان و نازک کاری است که مرحله زیر سازی برای ساختمان‌های قدیمی انجام‌ می‌گردد، برای بناهای با عمر متوسط یا تازه ساز بازسازی صرفا نازک کاری و حذف و اضافه نمودن برخی المان‌ها مانند دیوارهای غیر باربر است.

زیرسازی ساختمان در بازسازی

در این مرحله مصالح ساختمانی و شالوده بنا مورد بررسی قرار گیرد تا ایرادات احتمالی در آینده برطرف گردد. برای مثال در این مرحله تمامی سیم کشی ها، لوله کشی‌ها و ... باید چک شود زیرا پس از انجام نازک کاری در صورت خراب بودن هر یک از بخش‌های شالوده نمی توان به آسانی به آن دست زد. 

نازک کاری ساختمان در بازسازی

نازک کاری به کارهایی گفته می‌شود که ظاهر و نمای کار را می‌سازد و به دو شیوه انجام‌ می‌گردد. یا شما آنچه را که مدنظرتان است از کارفرما‌ می‌خواهید یا کارفرما مطابق با سلیقه و صلاحدید خود تغییرات را به وجود‌ می‌آورد. معمولا شرکت‌های بازسازی طرحی از دکوراسیون مورد نظر شما یا مورد نظر خودشان تهیه‌ می‌نمایند و از شما‌ می‌خواهند درباره آن نظر نهایی را بدهید تا کار را شروع کنند.

مراحل نازک کاری ساختمان

برای انجام مراحل نازک کاری لازم است ابتدا بنا مورد بررسی قرار گیرد تا جایگاه کابل کشی‌های و لوله کشی‌ها مشخص گردد. آنگاه شرکت مورد نظر اقدام به طراحی دکوراسیون جدید منطبق بر سلیقه کارفرما‌ می‌نماید. در مرحله بعد خرید متریال‌های مورد نیاز در الویت است. پس از خرید لازم است تخریب‌های مورد نیاز انجام گردد، تخریب باید اصولی و بدون آسیب رسیدن به شالوده بنا نجام گردد.
در مراحل بعد انجام بازسازی بر اساس طرح مورد نظر انجام‌ می‌شود که ریخت و پاش بسیاری ممکن است به بار بیاورد در نتیجه در آخرین مرحله پاکسازی قرار دارد که بنا را از هر گونه نخاله ای پاکسازی‌ می‌کنند. 

بازسازی و طراحی داخلی ساختمان فرسوده

در بازسازی ساختمان فرسوده لازم است به فضاهایی همچون سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه توجه ویژه ای شود. تعویض سیستم گرمایش و سرمایش از الزامات بازسازی است که‌ می‌تواند تا حد زیادی از هدر رفت انرژی جلوگیری نماید.

بازسازی دیوار و کف ساختمان

بازسازی دیوار و کف ساختمان

اولین قدم در بازسازی، ایجاد تغییر در دیوار و کف ساختمان است به خصوص در ساختمان‌های فرسوده که لازم است ابتدا زیرسازی شود آنگاه به نازک کاری بپردازید. در این مرحله‌ می‌توانید دیوارهای غیرباربر را با نظر متخصصان حذف نمایید. پس از آن با استفاده از کاغذ دیواری، کاشی و سرامیک و سایر متریال‌های پوشش دهنده برای دیوارها مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد. در کف نیز از سرامیک یا پرسلان استفاده‌ می‌شود.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه از فضاهای مهمی است که بازسازی آن‌ می‌تواند تاثیر بسیاری بر نمای کلی دکوراسیون داشته باشد.تبدیل آشپزخانه‌های قدیمی به آشپزخانه ای مدرن علاوه بر تغییر در دکور در حس و حال اهالی خانواده به خصوص خانم خانه نیز بسیار موثر خواهد بود.
این بازسازی در تغییر کابینت و محل کانتر، تغییر دیواره‌ها به خصوص کاشی بین کابینتی، تغییر کف آشپزخانه و ... می‌تواند اتفاق بیفتد.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

سرویس بهداشتی و حمام یکی از فضاهای پرتردد است که لازم است کاملا اصولی بازسازی شود. تغییر کاشی و سرامیک یا لوله کشی‌ها حتما باید با نظر متخصص باشد تا از تحمیل هزینه‌های اضافه جلوگیری نمایید.

بازسازی اتاق خواب

اتاق خواب یکی از فضاهای خصوصی است که تغییر آن در نمای کلی داخلی تاثیر نمی گذارد اما تغییر آن الزامی است. این فضا را با توجه به سلیقه خود بازسازی نمایید تا بتوانید بهترین لحظات را در هنگام استراحت برای خود به وجود آورید.
بازسازی این بخش شامل تغییر کمدها، پوشش دیوار و کف است. بقیه تغییرات به چیدمان وسایل ربط دارد که آن را لازم است با سلیقه خود تهیه نمایید.

بازسازیی نمای ساختمان

یکی از بخش هایی که کمتر در بازسازی به آن پرداخته‌ می‌شود نمای ساختمان است. بسیاری فقط به نمای داخلی اهمیت‌ می‌دهند و از نمای خارجی غافل‌ می‌شوند. یادتان باشد این بخش از ساختمان در جلوه گری آن در نظر بیننده در نگاه اول تاثیر بسیاری دارد در نتیجه سعی کنید در بازسازی به آن نیز بپردازید.

شرکت‌های بازسازی و تغییر دکوراسیون 

در سالهای اخیر کشور ما نیز همسو با کشورهای پیشرفته جهان به دکوراسیون داخلی اهمیت ویژه ای داده است و استقبال مردم باعث رشد و توسعه این صنعت گردیده است تا جایی که شرکت‌های بسیاری در زمینه طراحی و بازسازی بنا راه اندازی گردیدند. شناخت این شرکت‌ها به شما کمک‌ می‌کند بهترین‌ها را انتخاب نمایید. اگر به دنبال شرکت‌های طراحی و بازسازی هستید از مشاغل مرتبط با آن در کاشی لند دیدن نمایید و اگر خودتان یک شرکت بازسازی هستید و یا فعال در زمینه بازسازی و تغییر دکوراسیون هستید‌ می‌توانید به جمع متخصصان  این صنعت در این پرتال ملحق شوید تا یک فضای حرفه ای برای مخاطبین این حرفه ایجاد نمایید.

طراحی و بازسازی ساختمان در کاشی لند

 ایجاد یک بستر مناسب برای معرفی شرکت‌های هم صنف در صنعت ساختمان و ایجاد ارتباط موثر در میان آنها از اهداف کاشی لند به عنوان بانک جامع اطلاعات کاشی و سرامیک و صنعت ساختمان است. طراحان ساختمانی و شرکت‌های بازسازی دکوراسیون روز به روز در حال افزایش هستند و لزوم ایجاد فضایی برای گرد هم آمدن آنها کاشی لند را بر آن داشت تا این فضای حرفه ای را ایجاد نماید. شما نیز به عنوان یکی از فعالان عرصه ساخت و ساز و بازسیز یهمین الان تنها با چند کلیک ساده می‌توانید با عضویت در پرتال حرفه ای‌های کاشی ند به جمع متخصصان این صنعت بپیوندید و اطلاعاتتان را در کنار محصولات و پروژه‌های مرتبط با ما و مشتریان بالقوه تان به اشتراک بگذارید.

  • بازگشت به بالا