نصاب و تعمیرکننده وان، جکوزی و کابین دوش

نصب و راه اندازی وان، جکوزی و کابین دوش و خدمات تعمیر آن از مشاغل مرتبط به حوزه ساختمان است ک نقش پر رنگی در تجهیزات حمام دارد، با افزایش علاقمندان استفاده از وان، جکوزی و کابین نیاز به خدمات نصب و راه اندازی و تعمیرات آن نیز افزایش یافت و به عنوان یکی از شغل‌های وابسته به صنعت ساختمان از آن یاد می‌شود. اگز به دنبال نصاب و تعمیر کننده وان، جکوزی، کابین دوش و سونا هستید در این مطلب با ما همراه باشید تا علاوه بر آشنایی با نکات نصب و تعمیر وان و جکوزی با چند نصاب و تعمیر کننده وان و جکوزی نیز آشنا شوید.

وان، جکوزی و کابین دوش در خانه 

حمام به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های ساختمان شناخته می‌شود که در نظافت شخصی افراد نقش مهمی دارد، لوازم  بهداشتی مانند شیرآلات، دوش، وان، جکوزی، زیر دوشی، شیشه دور دوشی و گاهی حتی کابین دوش و سونا در این بخش از خانه قرار می‌گیرد. در میان این لوازم وان، جکوزی، کابین دوش و سونا از جمله محصولاتی بوده است که اخیرا توسط مردم عادی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در گذشته داشتن وان حمام و جکوزی در خانه تنها مختص سرمایه داران و افراد با نفوذ بود، زیرا وان و جکوزی یک وسیله پر زرق و برق لاکچری شناخته می‌شد که در خانه‌های اشرافی بیشتر برای نمایش سطح زندگی بوده است. کاربرد وان و جکوزی به عنوان وسایلی کاربردی در کاهش تنش‌های بدنی بسیار کمرنگ بود اما با روی کار آمدن متریال‌های جدید برای ساخت وان و پیشرفت تکنولوژی که باعث ایجاد تغییر در سبک زندگی افراد گردید، وان و جکوزی به عنوان عضو جدید لوازم بهداشتی در فروشگاه‌های لوازم ساختمانی محصولات وان، جکوزی و کابین دوش در اختیار همگان قرار گرفت. امروزه افراد بدون توجه به سطح مالی خود تنها به صرف داشتن فضای کافی برای نصب و راه اندازی وان، جکوزی، کابین دوش و سونا می‌توانند اقدام به خرید و نصب و راه اندازی آنها نمایند.
اشاره به این نکته ضروری است که اغلب کار نصب و راه اندازی به عنوان خدمات پس از فروش این اقلام انجام می‌شود و شرکت فروشنده خود وظیفه نصب را نیز بر عهده می‌گیرد و در آینده خدماتی ارائه می‌نماید که شما بتونید به عنوان خریدار از تعمیر کنندگان همین شرکت استفاده نمایید.

نصاب و تعمیرکننده وان، جکوزی و کابین دوش

خرید وان، جکوزی، کابین دوش و سونا

برای نصب تجهیزات حمام ابتدا لازم است به دنبال خرید آن باشید، یک خرید درست ضامن یک نصب درست خواهد بود. استفاده از این وسایل هر کدام نیازمند شرایطی در محیط خانه است که اگر وجود نداشته باشد امکان نصب و راه اندازی نیز دشوار می‌شود پس قبل از خرید لوازم و تجهیزات بهداشتی حمام لازم است مطالعه کاملی درباره فضای خود داشته باشید. توجه به این نکته ضروری است که کسانی که مستاجر هستند به آسانی نمی توانند نصب و راه اندازی وان و جکوزی را داشته باشند. زیرا هزینه نصب و نگهداری و جابه جایی وان به لیست شما اضافه می‌شود و علاوه بر آن همیشه لازم است در انتخاب خانه ابعاد حمام را نیز مد نظر قرار دهید. پس اگر مستاجر هستید و لازم است که حتما از وان و جکوزی استفاده کنید سعی کنید کوچکترین مدل ممکن را انتخاب کنید یا طرحی که قابل استفاده در اکثر حمام‌ها باشد تا در جابه جایی‌های آینده دچار مشکل نشوید. حتی اگر صاحب خانه هم باشید باز هم لازم است در انتخاب وان و جکوزی نکات بسیاری را مد نظر قرار دهید که به دو مورد از آنها در اینجا اشاره می‌نماییم.

نکات مهم در انتخاب وان و جکوزی

در خرید وان لازم است به فاکتورهای زیادی توجه شود، فاکتورهایی که بسیاری از آنها به سلیقه شما بستگی دارد اما دو فاکتور وزن و ابعاد با توجه به فضایی که در اختیار دارید تعریف می‌شود. از نظر بسیاری وزن عاملی در انتخاب نیست زیرا وان قرار است یکجا ثابت بماند اما لازم به ذکر است که برخی از وان‌های فلزی وزن بسیار بالایی دارند و تا حدود 400 کیلوگرم صرفا وزن خود وان است که با قرار گرفتن آب و یک فرد درون آن این وزن نزدیک به 700 کیلوگرم می‌شود. چنین باری ممکن است برای واحدهایی که در طبقات بالا قرار دارند غیر متعارف باشد و کف حمام (سقف واحد پایینی) توانایی تحمل آن را به صورت یکجا نداشته باشد در نتیجه در درازمدت مشکلاتی را مانند ترک خوردگی ایجاد می‌نماید. پس در خرید وان قبل از هر چیز وزن وان برایتان مهم باشد سپس شکل و ابعاد که با توجه به فضایی که در اختیار دارید باید انتخاب شود پس از آن می‌توانید درباره سایر المان‌ها سلیقه ای عمل نمایید.

نکات مهم در انتخاب کابین دوش و سونا

کابین دوش و سونا وسایل جدیدی هستند که افراد بیشتر آنها را به دلیل کمبود فضا یا لزوم وجود سونا در خانه خریداری می‌نمایند. کابین دوش یک فضای ایزوله و کاملا بسته را به عنوان حمام در هر فضایی در اختیار شما قرار می‌دهد. این کابین به خصوص در اتاق خواب‌های بدون حمام بسیار کاربردی است و امروزه در فضاهای کوچک به جای حمام از کابین دوش که یک حمام شیشه ای است استفاده می‌شود. کابین دوش و سونا مناسب استفاده در حمام‌های بزرگ و حتی استخرها نیز هستند.
سعی کنید در انتخاب وان، جکوزی، کابین دوش و سونا برندی را انتخاب کنید که خدمات پس از فروش مناسب و مداومی را در اختیار شما قرار دهد.

نکات مهم در انتخاب وان و جکوزی

خدمات پس از فروش نصب و راه اندازی

نصب و راه اندازی جکوزی، وان، کابین دوش و سونا باید اصولی انجام گیرد و تنها افراد متخصص می‌توانند آن را انجام دهند، به همین علت اغلب تولیدکنندگان دارای تیم نصب و راه اندازی هستند و محصول را از خریداری تا نصب کامل بر عهده می‌گیرند، البته اجرت نصب وان و جکوزی علاوه بر قیمت وان و جکوزی و همچنین نصب کابین دوش حساب می‌شود. توجه به این نکته ضروری است که نصب توسط خود فروشنده یا شرکت ارائه دهنده باعث می‌شود شما بتوانید از خدمات پس از فروش که شامل نصب، تعمیر، تامین و تعویض قطعات و حتی تعویض وان و جکوزی می‌شود برخوردار شوید.

نصاب و تعمیر کننده جکوزی و کابین دوش

در انتخاب نصاب، همیشه حرفه ای‌ها را در الویت قرار دهید، کسانی که با تمامی تجهیزات و ابزارآلات حمام و سرویس بهداشتی آشنایی دارند. اتصال شیرآلات حمام و وان، سرویس بهداشتی، کابین دوش و نصب وان توکار و راه اندازی پمپ وان جکوزی همگی نیازمند تخصص یک نصاب حرفه ای است که علاوه بر نصب تجهیزات حمام از نصب شیرآلات و سایر لوازم نیز سر رشته داشته باشد. نصابان حرفه ای اغلب به صورت مستقل کار می‌کنند و در ارائه خدمات نصب و تعمیرات می‌توانند نسبت به نصابان شرکتی حرفه ای تر عمل نمایند. این افراد تخصصشان محدود به برند خاصی نیست و می‌توانند هر نوع مشکلی را در وان، جکوزی، کابین دوش و ... برطرف کنند و خرابی‌ها را تعمیر نمایند. 
اگر در خانه وان، جکوزی، کابین دوش و سونا دارید داشتن شماره یکی از نصابان حرفه ای ضروری است تا در مواقع مورد نیاز با تماس علاوه بر دریافت مشاوره بتوانید سریعا نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید تا از گسترش آن جلوگیری کنید. برای مثال ترک خوردگی‌های وان و جکوزی لازم است سریع برطرف گردد در غیر اینصورت ترک خوردگی گسترده شد و منجر به ایجاد شکستگی در وان و جکوزی و سایر وسایل می‌شود. 
این وسایل لازم است که هر چند ماه یکبار سرویس شود تا بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند، سرویس نیز از خدمات نصب و تعمیرات است که می‌توانید از نصابان تقاضا نمایید.

نصب وان و جکوزی در خانه

با وجودی که لازم است نصب را یک فرد حرفه ای انجام دهد اما بهتر است شما نیز از اصول نصب وان و جکوزی باخبر باشید شاید در آینده به آن نیاز پیدا نمودید. پیش از هر چیز برای نصب وان در حمام اول لازم است فضای مورد نیاز را در اختیار داشته باشید، آنگاه با توجه به این فضا وان مورد نظر را خریداری نمایید. بهتر است خرید وان با نظر یک کارشناس و نصاب حرفه ای وان و جکوزی انجام گردد. نصب وان به آب گرم و سرد نیاز دارد در نتیجه لازم است نصاب حرفه ای لوله کشی و اتصالات آب را به خوبی انجام دهد. 

اتصالات دوش در وان

از آنجایی که ایرانیان اغلب از وان برای حمام کردن استفاده می‌کنند بهتر است وان‌های مجهز به دوش انتخاب نمایند و لوله کشی آب گرم و سرد در کنار آن انجام شده باشد.
چسباندن وان به دیوار نزدک دوش باعث می‌شود فضای حمام به خوبی تقسیم بندی شود، پس سعی کنید وان را به دیوار بچسبانید تا در آینده مشکلی در استفاده از وان به وجود نیاید.

تراز وان قبل از نصب

برای نصب وان لازم است وان را در محل مورد نظر قرار دهید و با توجه به شیب حمام اقدام به تراز کردن نمایید. برخی از وان‌ها داری پایه‌های تنظیم هستند و تنها کافی است در این سراشیبی این پایه‌های پیچی شکل را بچرخانید تا کاملا صاف شود، اگر چنین پایه‌هایی در وان وجود نداشت سعی کنید با کمک تکه‌های سرامیک یا سنگ وان را تراز کنید. 
تراز وان به این دلیل اهمیت دارد که تمام آب وان به آسانی تخلیه شود اما اگر تراز نباشد همواره مقداری از آب درون وان باقی می‌ماند که باعث ایجاد رسوب در درازمدت می‌شود.

تنظیم محل پانل‌های وان

وان‌ها داری بست‌هایی هستند که مانند حرف L است و بوسیله پیچ رگلاژ در جای خود ثابت می‌شوند. با قرار دادن بست‌ها می‌توانید پانل‌ها را بین لبه وان و تکیه گاه بگذارید و سعی کنید اندازه دو طرف پانل و لبه را تنظیم نمایید (در این مرحله نباید پانل‌ها را به بست‌ها قبل از نصب سیفون متصل کنید صرفا لازم است جانمایی شود).

نصب سیفون وان

نصب سیفون برای وان بسیار مهم است، سیفون وان جکوزی شباهت زیادی به سیفون روشویی دارد که توسط یک شلنگ خرطومی از وان مستقیما وارد راه آب فاضلاب شده و با کمک چسب اکواریوم در جای خود ثابت می‌شود.

تثبیت محل وان جوزی

همانگونه که گفتیم بهتر است وان و جکوزی به دیوار چسبانده شود که این امر به کمک نگهدارنده‌ها انجام می‌شود که با پیچ شدن به دیوار در نگهداشتن وان در کنار دیوار کمک می‌کند.

نصب پانل‌های وان

در مراحل قبلی گفتیم که پانل‌های وان باید تنظیم شوند، تا بتوان جای وان را ثابت نمود، پس از ثابت کردن محل وان لازم است پانل‌ها را با کمک پیج به بست‌ها متصل نمایید.

راه اندازی وان و تست آن

لازم است پس از نصب وان راه اندازی و آب گیری شود تا اگر دارای لقی در محل نصب یا نشتی در اتصالات است مشخص گردد، پی از تست لقی و نشتی باید آب تخلیه شود تا از تراز بودن وان نیز مطمئن شوید. 
از آنجایی که جکوزی دارای پمپ است و این پمپ به کمک برق کار می‌کند بهتر است سیم کشی حمام به دلیل رطوبت دائمی کاملا ضد آب باشد و یک کلید محافظ جان نیز در نظر گرفته شود.

نصب سیفون وان

با توجه به آنچه که گفته شد نصب و راه اندازی وان و جکوزی یک کار کاملا حرفه ای است و باید توسط یک نصاب حرفه ای انجام شود به خصوص در مرحله برق کشی آن که هر اشتباهی می‌تواند ضررهای جانی به بار آورد، در نتیجه همواره شماره یک نصاب حرفه ای را داشته باشید.
سعی کنید از شرکت هایی خرید انجام دهید که خدمات پس از فروش نیز داشته باشند تا در صورت ایجاد مشکل بتوانید از خود شرکت فروشنده نیازهایتان را رفع کنید.

نصابان وان، جکوزی و کابین دوش در کاشی لند

نصب تجهیزات حمام به عنوان بخش مهمی از کار تاسیساتی ساختمان شناخته می‌شود که لازمه هر ساخت و سازی است. ایجاد یک بستر مناسب برای گرد هم آمدن حرفه ای‌های این کسب و کار باعث می‌شود که مشتریان دسترسی بهتری به مجموعه خدمات مورد نیاز خود داشته باشند. کاشی لند به عنوان بانک جامع اطلاعات کاشی و سرامیک و صنعت ساختمان ایران در صدد است با راه اندازی این بستر مناسب، بهترین نصابان را گرد هم آورد تا مشتریان بتوانند در بازارچه خدمات نصب، راه اندازی و تعمیرات وان و جکوزی کاشی لند بهترین و حرفه ای ترین‌ها را با توجه به خدمات ارائه شده توسط آنها انتخاب نمایند. حال اگر شما هم یک نصاب حرفه ای هستید همین الان با عضویت در حرفه ای‌های کاشی لند به جمع حرفه ای‌های ما بپیوندید.

  • بازگشت به بالا