نصاب و تعمیرکننده گاز، هود، سینگ و فر

لوازم آشپزخانه به عنوان مهمترین بخش از وسایل زندگی بشر شناخته می‌شود که وجود آنها در هر خانه ای الزامی است، نه تنها منازل که برخی از این تجهیزات در محل کار نیز باید حضور داشته باشند زیرا ارتباط مستقیمی با مهمترین نیاز انسان یعنی تغذیه دارند. این وسایل شامل گاز، هود، سینک، فر، یخچال و ... می‌شود که در کنار هم به عنوان یک مجموعه، نیازهای انسان را در ارتباط با نگهداری، شستشو و پختن مواد غذایی مرتفع می‌کنند. برخی از این وسایل برای ماهیت آشپزخانه الزامی است مانند اجاق گاز، سینک و یخچال که سه گانه مهم آشپزخانه را تشکیل می‌دهند و سایر لوازم به این سه وسیله اصلی ارتباط دارند. با کوچکتر شدن فضای زندگی و لزوم بیرون بردن هوای ناشی از پخت و پزو آشپزی، هودها پا به آشپزخانه گذاشتند و امروزه تبدیل به عضوی جدانشدنی از اجاق گاز شده اند. یکی دیگر از اعضای آشپزخانه فرها هستند که در انواع و اقسام مختلف تولید می‌شود و در سالهای اخیر با توجه به تغییر ذائقه افراد در رابطه با پخت غذا محبوبیت بسیاری پیدا کردند.


شرکت‌های زیادی در جهان وجود دارد که به تولید تجهیزات و وسایل آشپزخانه می‌پردازند. با وجود تولیدات خارجی هستند تولید کنندگانی در داخل کشور که توانسته اند محصولاتی با کیفیت، مطابق با استانداردهای جهانی هم ردیف با محصولات خارجی به بازار عرضه نمایند و در برخی از زمینه‌ها تبدیل به یک رقیب سرسخت برای محصولات خارجی شوند. این محصولات برای استفاده در آشپزخانه نیازمند نصب اصولی توسط نصاب هستند. نصب اصولی چیست و چه کسانی می‌توانند آن را انجام دهند؟

نصاب و تعمیرکننده گاز، هود، سینگ و فر


اهمیت نصب اصولی لوازم آشپزخانه

هماهنطور که گفتیم وسایل آشپزخانه نیازهای تغذیه خانواده را بر طرف می‌نماید. آنها اغلب دستگاه هایی هستند که با کمک انرژی برق یا گاز شهری کار می‌کنند به همین دلیل دارای پیچیدگی هایی در نصب و اصولی برای راه اندازی هستند. اصولی که اگر رعایت نشود می‌تواند به سلامت دستگاه و طول عمر آن آسیب جدی وارد نمایدو علاوه بر آن ممکن است سلامت جان افراد را نیز به خطر اندازد. به همین دلیل تقریبا تمامی شرکت‌های سازنده وسایل تولیدی خود را با خدمات پس از فروش ارائه می‌نمایند که این خدمات می‌تواند شامل نصب، راه اندازی، تامین قطعه، تعمیرات و حتی تعویض دستگاه شود.


نکته بسیار مهم در بحث خدمات پس از فروش این است که بسیاری از این شرکت‌ها تنها در صورت نصب وسایل و تجهیزات توسط یک نصاب مطمئن و مورد اعتماد شرکت تولید کننده، خدمات پس از فروش را اعمال می‌کنند در غیر اینصورت این شرکت‌ها هیچ گونه تعهدی در زمینه خدمات پس از فروش ندارند در نتیجه تنها از نصابان تایید شده توسط برند مورد نظر باید استفاده نمود.


نصاب تجهیزات و لوازم آشپزخانه

نصاب یعنی نصب کننده و به کسانی گفته می‌شود که وسایلی مانند اجاق گاز، هود، فر، سینک، یخچال و ... را بر طبق اصول و مطابق با استانداردهای شرکت مطبوع نصب و راه اندازی می‌نمایند. این شرکت‌ها قوانینی را برای برخورداری از گارانتی و خدمات پس از فروش گذاشته اند که مهمترین آنها باز شدن پلمپ محصول توسط یک فرد متخصص است. نصب برخی از دستگاه‌ها نیازمند شرایط خاص و مکان خاص است مثلا نصب فرهای توکار لازم است از قبل توسط کابینت ساز محل کار گذاشتن فر در میان کابینت‌ها مشخص شده باشد آنگاه نصاب با سنجش ارتفاع، استحکام دیوارها و سایر المان‌های نصب اقدام به نصب آن کند.

نصاب تجهیزات و لوازم آشپزخانه


نصب اجاق گاز

اجاق گازها انواع و اقسام مختلفی دارد، امروزه شاهد اجاق گازهای صفحه ای و شیشه ای هستیم که با کمک انرژی برق و گاز کار می‌کند یا اجاق گازهای مبله ای که داری فر هستند و لازم است نصاب آن را در جای مطمئن نزدیک به شیر گاز نصب نماید تا از آسیب‌های احتمالی و نصب غیر استاندارد جلوگیری نماید. رعایت استاندارد نصب اجاق گاز هم در حفظ ایمنی افراد بسیار مهم است و هم در کیفیت و بقای سلامت اجاق گاز تا زمان بیشتری را کار کند. نصب اجاق گاز فردار و اجاق گاز صفحه ای به خصوص اجاق گاز توکار شیشه ای نیازمند یک نصاب حرفه ای است پس در هنگام انتخاب نصاب بهتیرن‌ها را انتخاب نمایید. علاوه بر آن گارانتی اجاق گاز توسط نصاب امضا می‌شود و خریدار می‌تواند از خدمات پس از فروش آن در مواقع مورد نیاز استفاده نمایند.


نصب هود

شاید بتوان وسایل دیگر آشپزخانه را خود افراد نصب کنند اما هود را هرگز نمی توانند و لازم است حتما یک فرد حرفه ای برای نصب آن اقدام نماید. علاوه بر آن هود در جایگاه‌های مختلفی به کار گرفته می‌شود یا در زیر گاز و یا در روی گاز و لازم است محل آن از قبل بر روی کابینت تعبیه شده باشد. در نصب هود شیشه ای و نصب هود مورب یا حتی نصب هود قدیمی سعی کنید از خدمات نصب خود شرکت تولید کننده استفاده نمایید زیرا نصاب پس از نصب با امضای گارانتی به شما اجازه استفاده از خدمات پس از فروش شرکت مورد نظر را می‌دهد.


نصب سینک

سینک‌ها در دو نوع مختلف روکار و توکار هستند که طریقه نصب آنها با هم متفاوت است و لازم است توسط کابینت کار نصب شود. به خصوص سینک‌های توکار که سنگ کانتر یا ام دی اف آن باید کاملا مطابق با طرح سینک بریده شود و سینک به صورت توکار درون آن چسبانده شود. نصب این نوع سینک باید اصولی باشد در غیر اینصورت با نشت آب مواجه می‌شوید.


نصب فر آشپزخانه

فرهای آشپزخانه نیز در دو نوع توکار و روکار تولید می‌شوند که نمونه توکار درون بخشی از کابینت‌ها قرار می‌گیرد و لازم است توسط نصاب حرفه ای نصب و راه اندازی گردند. فرهای روکار اغلب فرهای سیار هستند و قابل جابه جایی، برای خدمات پس از فروش این نوع فر، کارت گارانتی توسط خود فروشنده فعال می‌شود.


 نمایندگی‌های مجاز شرکت‌های تولید وسایل آشپزخانه

هر شرکتی نمایندگی هایی را در شهرهای مختلف دارد که به ارائه محصولات و خدمات پس از فروش آن شرکت می‌پردازد. این نمایندگی‌ها اغلب دارای چندین نصاب هستند که در نصب و راه اندازی وسایل به خریداران کمک می‌کنند. علاوه بر نمایندگی‌ها برخی از نصابان حرفه ای که مستقل کار می‌کنند از طرف شرکت‌های معتبر دارای کارت صلاحیت برای نصب و راه اندازی محصولات آنها هستند و شما می‌توانید با کمک این نصابان مستقل پس از نصب دستگاه از خدمات پس از فروش شرکت‌های تولید کننده استفاده نمایید.

تعمیر کننده گاز، هود، سینک و فر


خدمات پس از فروش لوازم آشپزخانه

خدمات پس از فروش اغلب شامل نصب، راه اندازی، تعمیر، تامین قطعات و در برخی مواقع تعویض دستگاه می‌شود. این خدمات با توجه به نوع محصول دارای زمان بندی خاصی است برای مثال اکثر سینک‌های ظرفشویی دارای خدمات پس از فروش 5 ساله هستند. از آنجایی که لوازمی همچون اجاق گاز، هود و فر دارای وسایل تعریف شده ای هستند که در صورت معیوب شدن تنها از شرکت تولید کننده می‌توان آن را تهیه نمود در نتیجه داشتن گارانتی برای خدمات پس از فروش بسیار الزامی است. این خدمات توسط نمایندگی‌های فروش محصولات در شهرهای مختلف ارائه می‌شود.


تعمیر کننده گاز، هود، سینک و فر

تعمیرات نیز یکی از خدمات پس از فروش برخی از شرکت هاست که تنها در مدت مشخصی محصول را ساپورت می‌کند و هزینه‌های آن را مطابق با تعرفه گارانتی انجام می‌دهد اما پس از اتمام دوره خدمات پس از فروش تمامی تعرفه‌های تعمیر و تامین قطعات مطابق با تعرفه‌های روز می‌شود و فرقی ندارد که شما محصول را در کدام تعمیرگاه تعمیر نمایید. اما ترجیحا سعی کنید از تعمیرکنندگان زیر نظر شرکت اصلی لوازم خانگی تان استفاده نمایید زیرا در صورت نیاز به تامین قطعه آنها بهتر می‌توانند نیازهای شما را برآورده نمایند. 
دراین میان تعمیر کنندگان مستقلی نیز وجود دارند که به تعمیر تمامی دستگاه‌ها از برندهای مختلف می‌پردازند و این نوع تعمیر کنندگان اغلب در شهرهای کوچک مستقر هستند. در زمان استفاده از خدمات آنها نکته حائز اهمیت حرفه ای بودنشان است. سعی کنید از افراد حرفه ای در نصب و راه اندازی لوازم خانگی به خصوص لوازم آشپزخانه استفاده نمایید.


نصاب و تعمیر کننده گاز، هود، سینک و فر در کاشی لند

ایجاد یک بستر مناسب برای حضور تعمیرکنندگان و نصابان لوازم خانگی به خصوص لوازم مربوط به آشپزخانه مانند هود، گاز، سینک، فر و ... نیاز روز فضای مجازی کشورمان است زیرا امروزه با توجه به گسترش شهره‌ها و وجود خدمات اینترنتی افراد در اینترنت به دنبال خدمات نصب و راه اندازی و حتی تعمیر می‌گردند. وجود یک بازارچه مجازی که حرفه ای‌ها نصب و تعمیر لوازم خانگی در آن گرد هم آیند باعث می‌گردد مشتریان بتوانند از میان چندین گزینه بهترین آن را انتخاب نمایند، ایجاد یک رقابت سالم در ارائه خدمات و توانایی‌ها باعث می‌شود چنین صنف هایی در کنار یکدیکر به رشد و توسعه خود بپزدازند. اگر شما یکی از نصابان و تعمیر کنندگان لوازم خانگی هستید همین الان به جمع حرفه ای‌ها بپیوندید و در ایجاد بازارچه مجازی نصابان و تعمیر کنندگان لوازم خانگی ایران نقش داشته باشید.

  • بازگشت به بالا