تولید وان، جکوزی و کابین دوش

در سالهای اخیر استفاده از وان، جکوزی و کابین دوش به عنوان بخشی از وسایل استحمام با روند رو به رشدی مواجه شده است. سبک جدید زندگی باعث گردید استفاده از وان به عنوان راه حلی برای کاهش تنش‌‌های بدنی در نظر گرفته شود در نتیجه امروزه افراد بیشتری علاقمند به استفاده از وان و جکوزی به خصوص در خانه خود هستند و این امر منجر به افزایش تولید انواع وان، جکوزی و در نوع جدید آن کابین دوش شده است. استحمام به عنوان قدیمی ترین روش پاکیزگی در جهان شناخته می‌شود که هر موجودی به آن نیازمند است، استفاده از حمام‌‌های دوش دار معمول ترین روش استحمام بوده است اما در برخی از حمام‌‌ها شاهد ظهور مجدد وان‌‌ها به عنوان روش دوم استحمام هستیم که قبل از این در حمام‌‌های بزرگ، لوکس و لاکچری مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروزه به لطف متریال‌‌های جدید ساخت وان و جکوزی توسعه پیدا کرده است، به همین دلیل قابلیت استفاده از وان در حمام‌‌های بسیاری میسر شده است، تنها شرط آن داشتن یک حمام با فضای مناسب برای تعبیه وان است. 


وان و جکوزی

همانگونه که می‌دانید وان حمام، قدیمی ترین روش استحمام در منزل بوده است، غوطه ور شدن در آب علاوه بر تمیز کردن بدن باعث ریلکس شدن آن نیز می‌شود به همین دلیل انسان مدرن که به دنبال راهی برای کاهش تنش‌‌های بدن خود است به استفاده از وان و جکوزی روی آورده است. وان یکی از تجهیزات حمام است که دارای انواع مختلفی است که ابعاد مختلفی را نیز در بر می‌گیرد. استفاده از وان در اشکال مختلف به سلیقه شخصی ربط دارد. بسیاری علاقمندند که با کمک وان با استفاده از آب درمانی خستگی‌‌های روزانه ناشی از کار را در پایان یک روز کاری پرتنش از تن بزدایند برخی نیز از وان‌‌ها ایجاد لحظاتی شاد در کنار فرزندان خود استفاده می‌کنند زیرا آب بازی با کودکان اوقات خوشی را در استحمام آنها خلق می‌کند. به طور کل بودن وان در حمام اوغات خوشی را برای شما رقم خواهد زد و منجر به سرخوشی در کنار پاکیزگی می‌شود. 
وان حمام در طرح‌‌های مختلفی تولید می‌شود و مدل استفاده از وان می‌تواند تعیین کننده نوع وان مورد نظر افراد باشد. وان‌‌ها در چهار مدل مختلف تولید و عرضه می‌شوند که وان جکوزی یکی از آنها است.

تولید وان، جکوزی و کابین دوش


وان مثلثی

در حمام هایی که فضا نسبتا کمتر است و بیشتر به شکل مربع هستند از وان‌‌های مثلثی استفاده می‌شود که در یک کنج قرار می‌گیرند و مناسب صرفه جویی فضا در حمام هستند. وان‌های مثلثی بیشتر برای فضای کوچک استفاده می‌شوند. این نوع وان‌ نسبت به سایر موارد جمع و جور تر است و مناسب استفاده در کنج حمام هستند. در بازار مدل‌های مختلفی از وان‌های مثلثی وجود دارد که برخی از آنها قابلیت نصب دوش را ندارند.


وان مستقل

وان‌‌های مستقل، وان هاس نسبتا ساده ای دارند که اغلب از پیش تولید شده اند و صرفا نیازمند جابه جایی به درون حمام هستند. این وان‌‌ها تنوع بسیاری دارند و در ساخت آنها از متریال‌‌های مختلفی استفاده می‌شود . طراحی آن‌‌ها به گونه ایست که کمی شیب برای راحتی استفاده دارند.


وان جکوزی

معمولا جکوزی به عنوان یکی از آپشن‌‌های استخرها شناخته می‌شود که در ریلکس سازی و آب درمانی بسیار کمک کننده هستند. علاقمندی افراد به استفاده از جکوزی باعث شد برخی از تولید کنندگان چشمه‌‌های جکوزی را در درون وان‌‌ها تعبیه کنند و وان جکوزی را تولید و عرضه نمایند. قیمت وان جکوزی بیشتر از قیمت وان‌‌های معمولی است و این وان مستقیما به آب گرم و سرد متصل می‌شود و این آب را به درون وان پمپ می‌کند تا با ایجاد فشار چیزی شبیه به جریان آب‌‌های گرم را ایجاد نمیاد.


وان پلت فرومی

این نوع وان در فضای مشخصی تعبیه می‌شود که می‌تواند یک سکو یا یک حفره در زمین باشد. از محبوبیت بسیاری نیز برخوزدار است و استفاده آن راحت است. وان پلت فرومی قابل استفاده در هر نوع حمامی است. قیمت وان پلت فرومی نسبت به سایر نمونه‌‌های معمولی بالاتر است.


کابین دوش و شیشه دور دوشی

وان‌‌ها با ماهیت آب درمانی که دارند کم کم پیشرفته تر شدند و به عنوان یک وسیله استحمام در حمام‌‌های بزرگ به کار گرفته می‌شوند در عوض برای فضاهای کوچک ما شاهد ظهور کابین‌‌های دوش هستیم که امکان استحمام را در هر فضایی برای افراد ایجاد می‌نماید. کابین دوش یک حمام کوچک است که متریال اصلی آن شیشه است و بیشتر برای فضاهایی همچون اتاق خواب، دفتر کار و ... مناسب است. این کابین‌‌ها یک فضای کوچک ایزوله ایجاد می‌کند که شما می‌توانید با وارد شدن به آن حمام کنید. کابین دوش از پیش تولید شده است و تنها لازم است که در فضای مورد نظر مانند کنج اتاق خواب نصب گردد.

کابین دوش و شیشه دور دوشی

 
برخی مواقع فضای بزرگ حمام نیاز به تقسیم بندی دارد تا جلوی پاشش آب به اطراف گرفته شود زیرا پاشش آب می‌تواند در درازمدت باعث ایجاد لکه در روی کاشی و سرامیک و سایر وسایل موجود در حمام به خصو حمام هایی که با سرویس بهداشتی مشترک هستند می‌شود. در این مواقع برای جلوگیری از پاشش آب و ایجاد یک فضای مشخص برای استحمام از شیشه دوردوشی در حمام‌‌های بزرگ استفاده می‌شود. این شیشه‌‌ها به صورت درب‌‌های ریلی یا لولایی در اطراف دوش قرار می‌گیرند.


ساخت وان و جکوزی و کابین دوش

تولید وان و جکوزی و کابین دوش در سالهای اخیر افزایش یافته است. با روی کار آمدن متریال‌‌های جدید و مقاوم تر این وسایل کاربردی نقش مهمی در فضاهای شخصی و مسکونی ایفا می‌کنند. وان حمام از متریال‌‌های مختلفی تولید می‌شود که مهمترین آن فایبرگلاس و فلزات با روکش سرامیک پرسلان است در نتیجه وان‌‌ها به عنوان یکی از وسایل چینی بهداشتی نیز شناخته می‌شوند. وان‌‌های سرامیکی ممکن است در واحدهای سازنده چینی آلات بهداشتی ساخته شود. به طور کل وان‌‌ها با تعبیه چشمه‌‌ها پمپ آب تبدیل به وان جکوزی می‌شوند که تولید آن نیز در خطوط تولید سایر وان‌‌ها انجام می‌گیرد.


کابین دوش به عنوان جدیدترین عضو در این خانواده، با کمک شیشه‌‌های سکوریت نشکن و برخی از فلزات به عنوان اتصال دهنده تولید می‌شود. با توجه به اینکه متریال اصلی کابین دوش شیشه است برخی از سازندگان کابین دوش شرکت‌‌های ارائه دهنده انواع شیشه هستند. 


تولید کننده وان و جکوزی و کابین دوش

در ایران با افزایش تقاضا برای کابین دوش و وان و جکوزی شرکت‌‌های تولید کننده وان، جکوزی و کابین دوش روز به روز در حال افزایش هستند. وان و جکوزی و کابین دوش اغلب در شرکت‌‌های تخصصی تولید این محصولات به عنوان بخشی از لوازم بهداشتی ساختمانی تولید می‌شوندو لازم به ذکر است برخی از نمونه‌‌های موجود در بازار تولید خارج از کشور هستند که توسط تامین کنندگان وارد کشور می‌شوند.


 در زمینه ساخت کابین دوش و شیشه دور دوشی شرکت‌‌های تولید کننده شیشه‌‌های صنعتی امروزه با راه اندازی خط تولید شیشه‌‌های مخصوص کابین دوش به این نیاز جامعه پاسخ گفته اند. کابین دوش ممکن است توسط یک شرکت کاملا مستقل از شرکت‌‌های سازنده شیشه تولید شود یا واردات کابین دوش که توسط برخی از تامین کنندگان چینی بهداشتی انجام می‌شود.


قیمت کابین دوش و وان و جکوزی

قیمت کابین دوش و وان و جکوزی ارتباط زیادی با متریال‌‌های تولید آنها دارد. هر چه کیفیت کار بهتر باشد به همان اندازه قیمت نیز بیشتر خواهد بود. توجه به این نکته که نمونه‌‌های وارداتی نسبت به نمونه‌‌های داخلی دارای قیمت بیشتری هستند ضروری است در نتیجه در زمان انتخاب یا واردات آن به کشور لازم است که مد نظر گرفته شود. جنس وان و کابین دوش نیز عامل موثر دیگری در زمینه قیمت محصولات می‌باشد، قیمت وان حمام  با توجه به جنسی که دارند بسیار متفاوت است. معمولا قیمت وان فایبرگلاس از قیمت وان‌‌های سنگی و فلزی بسیار پایین تر است.

قیمت کابین دوش و وان و جکوزی


مرکز فروش وان و جکوزی در تهران کابین دوش

در تهران محله‌‌های بسیاری برای فروش لوازم ساختمانی به خصوص لوازم بهداشتی دایر شده است. به طور کل محله هایی که در آنها چینی بهداشتی و کاشی و سرامیک فروش دارد اغلب دارای لوازم وان و جکوزی نیز هستند. برای مثال وان جکوزی بنی هاشم بسیار معروف است زیرا بنی هاشم خیابانی است که کاشی و سرامیک و سایر محصولات ساختمانی در آن به فروش می‌رسد و فروشگاه‌‌های بسیاری مشغول فعالیت هستند در واقع این خیابان تبدیل به یک بازارچه اختصاصی برای فروش مصالح ساختمانی و لوازم بهداشتی ساختمانی شده است. علاوه بر بنی هاشم خیابان شیراز در میدان ونک، خیابان فرجام در بزرگراه رسالت، خیابان زمزم در جنوب تهران و خیابان آیت الله کاشانی در غرب تهران نیز بورس فروش چنین محصولاتی است.


تولید کنندگان وان و جکوزی و کابین دوش در کاشی لند

وسایل حمام مانند وان، جکوزی و کابین دوش امروز بسیار در ساخت و ساز و بازسازی مورد توجه هستند، فراهم نمودن شرایطی برای راه اندازی یک بازار بورس مجازی برای تولید کنندگان این صنایع می‌تواند باعث رشد و پیشرفت در ارائه محصول و دسترسی مصرف کنندگان به آن شود. کاشی لند با ارائه پرتال حرفه ای‌‌ها در نظر دارد این بستر مناسب را برای تولید کنندگان کابین دوش و انواع وان و جکوزی فراهم نماید. شما به عنوان یک تولید کننده وان و جکوزی می‌توانید همین الان با ثبت نام در پرتال حرفه ای‌‌ها کسب و کار خود در مسیر پیشرفت قرار دهید.

  • بازگشت به بالا