قطعات و ماشین آلات تولیدی وان، جکوزی و کابین دوش

حمام به عنوان مهمترین بخش بهداشتی خانه به شمار می‌رود که در سلامت خانواده نقش مهمی دارد، این نقش باعث گردیده روز به روز به اهمیت آن افزوده شود. در دکوراسیون حمام لوازم مختلفی مانند دوش، شیرآلات حمام، زیر دوشی، شیشه دور دوشی، کابین دوش و سونا، وان، جکوزی و ست‌های بهداشتی که برای گذاشتن وسایل حمام استفاده می‌شود. بسیاری از این وسایل جدید هستند و استفاده از آنها با توجه به ماهیت کاربردی که دارند مانند وان و جکوزی در حال افزایش است. در گذشته وان و جکوزی سهم زیادی در لوکس و لاکچری جلوه دادن فضای حمام داشته اند و کاربرد درمانی آنها بسیار کمرنگ بوده است، اما با روی کار آمدن متریال‌های جدید و روش‌های نوین ساخت و ساز که منجر به تولید آسان تر این وسایل گردید، وان و جکوزی تبدیل به یک محصولی قابل دسترس برای هر قشری در جامعه گردید. 

قطعات و ماشین آلات تولیدی وان، جکوزی و کابین دوش


زندگی جدید ما و تنش‌های جسمی که با آن درگیر هستیم باعث شده است که نیاز به روش‌های درمانی برای کاهش این تنش‌ها توسط پزشکان و پژوهشگران علوم ورزشی بیش از بیش مورد توجه قرار گیرد. پروهش‌ها نشان داده است که آب درمانی یکی از موثرترین روش‌های کاهش این نوع تنش‌ها می‌باشد، در نتیجه لزوم استفاده از وان و جکوزی به عنوان راه حلی برای درمان گره‌های عضلانی و گرفتگی‌های آن باعث افزایش استفاده از وان و جکوزی گردیده است.
افزایش استفاده از این محصولات منجر به افزایش تقاضا در بازار گردید و به واسطه این افزایش تقاضا برخی از شرکت‌ها اقدام به وارادت این محصولات نمودند، در این میان برخی دیگر نیز با ایجاد شرایط تولید در صدد داخلی کردن تولید وان و جکوزی متناسب با نیاز مردم ایران برآمدند.


تولید وان، جکوزی و کابین دوش

روند تولید وان و جکوزی در صنعت شبیه به هم هستند، جکوزی‌ها همان وان‌ها هستند که با استفاده از پمپ جکوزی، آب را از طریق چشمه هایی در وان به درون پمپ می‌کند و یا از آن خارج می‌کنند. وان‌ها از متریال‌های مختلفی نظیر: فایبرگلاس، آکریلیک، چدن، فلز ضد زنگ، سنگ، سرامیک و حتی چوب تولید می‌شوند. مهمترین متریال مورد استفاده در حال حاضر فایبر گلاس و آکریلیک است که یک ماده مصنوعی است که با فرآیندی شیمیایی تولید می‌شود.


علاوه بر وان و جکوزی، کابین دوش نیز به عنوان عضو جدید لوازم بهداشتی حمام شناخته می‌شود که با محدود کردن فضای پاشش آب دوش یک فضای استریل و عاری از رطوبت را به خصوص در حمام‌های بزرگ ایجاد می‌کند که مانع از آسیب رساندن به سایر وسایل مورد استفاده در حمام می‌شود. در ساخت کابین دوش از متریال هایی همچون شیشه و پانل‌های آلومینیومی استفاده می‌گردد. این شیشه‌ها اغلب از جنس شیشه سکوریت حرارت دیده هستند که در مقابل گرما، فشار و ضربه مقاومت بالایی دارند. 

تولید وان، جکوزی و کابین دوش


ماشین آلات و دستگاه‌های تولید وان و جکوزی

همانگونه که گفته شد در تولید وان و جکوزی از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود، نوع متریال باعث ایجاد خط تولید متفاوتی می‌شود. این خط تولیدهای متفاوت دارای دستگاه‌های متفاوتی نیز خواهند بود. اغلب وان‌ها از طریق ریخته گری تولید می‌شوند که به کمک قالب‌های از پیش تولید شده شکل کلی وان تشکیل می‌شود.. وان‌های فایبرگلاس با کمک ورقه‌های فایبر گلاس که بر روی قالب قرار می‌گیرند تولید می‌شود. این قابل‌ها با ایجاد فشار و حرارت ورقه فایبرگلاس را به شکلی که لازم است شکل می‌دهد. تولید این نوع وان اغلب نیمه اتوماتیک است یعنی برخی از کارها به کمک دست انجام می‌شود مانند گذاشتن ورقه فایبرگلاس بر روی قالب و برداشتن آن برای جابه جایی به مراحل بعد که شامل پاشیدن پوششی بر پشت محصول قالب گیری شده توسط بازوهای رباتی پاشنده است که نقش مهمی در عایق بندی وان دارد. پس از آن مراحلی همچون سوراخ کردن جای چشمه‌ها و سیفون در وان مجددا توسط بازوهای رباتیک انجام می‌شود و در انتها وارد فاز تعبیه لوله و اتصالات به همراه پمپ می‌شود و بالاخره محصول تولید شده روکش گذاری می‌شود و به مرحله تست می‌رسد.
در این مرحله محصولات آب بندی می‌شوند و موتور جکوزی آن تست می‌شود در صورت عدم وجود مشکلی در آنها به مرحله بسته بندی ارسال می‌گردد تا برای ارسال به انبارها برای توزیع آماده گردند.


تولید کابین دوش و سونا

متریال مهم در کابین دوش و سونا، شیشه است که این شیشه‌ها لازم است توسط شرکت‌های سازنده شیشه در ابعاد مورد نظر ساخته و سکوریت شود. از آنجایی که روی شیشه‌های سکوریت شده نمی توان عملیاتی همچون سوراخ کردن و برش زدن انجام داد، قبل از سکوریت کردن آنها، شیشه‌ها به اشکال مورد نیاز با سوراخ‌های تعیین شده برش می‌خورد، سپس شیشه آماده شده را مجددا وارد کوره می‌کنند تا در حرارت دهی دوباره در مقابل حرارت و ضربه مقاوم شود.


شرکت‌های تولید کننده کابین دوش اغلب محصولاتی را از پیش آماده دارند اما در این میان برخی از افراد ترجیح می‌دهند مدل مورد نظر خود را سفارش دهند، در این زمان شرکت، طرح مورد نظر را ترسیم می‌کند و شیشه‌ها را به شرکت شیشه سازی سفارش می‌دهد، آنگاه به کمک بست‌ها و پانل‌های آلومینیومی اقدام به ساخت اتاقک دوش، سونا یا دور دوشی حمام می‌نماید.


تامین کنندگان قطعات و ماشین آلات خط تولید وان، جکوزی و کابین دوش

راه اندازی خط تولید وان و جکوزی این روزها از استقبال خوبی برخوردار است. افزایش تقاضا در بازار باعث گردیده است که صاحبان سرمایه به راه اندازی خط تولید وان، جکوزی و کابین دوش به عنوان یکی از کسب و کارهای سودآور فکر کنند و جذب آن شوند. در این میان برخی از شرکت‌ها با تامین ماشین آلات و دستگاه‌های خط تولید وان و جکوزی و کابین دوش از سازندگان داخلی و خارجی برای سرمایه گذاران این خط تولید را راه اندازی و تجهیز می‌نمایند. همچنین با خدمات پس از فروش تامین قطعات و تعویض انواع ماشین آلات خطوط تولید وان و جکوزی را بر عهده می‌گیرد.

تامین کنندگان قطعات و ماشین آلات خط تولید وان، جکوزی


مرکز فروش وان و جکوزی در تهران

تهران مرکز خرید و فروش محصولات بسیاری است، در این شهر محصولات در مناطق مختلفی به فروش می‌رسند. وان و جکوزی به عنوان لوازم بهداشتی در کنار سایر لوازم بهداشتی مانند کاشی و سرامیک، چینی بهداشتی و انواع شیرآلات بهداشتی و ساختمانی در مناطق مختلفی از تهران به فروش می‌رسند. مناطقی که مرکز فروش این نوع محصولات است. خیابان شیراز به عنوان یکی از مهمترین مناطق فروش لوازم بهداشتی در تهران شناخته می‌شود که فروشگاه‌ها و نمایندگی‌های برندهای مختلفی در این منطقه قرار دارد. علاوه بر خیابان شیراز ، خیابان بنی هاشم در مرکز تهران، آیت الله کاشانی در غرب تهران، خیابان زمزم در جنوب تهران و خیابان فرجام در شرق تهران محصولات مختلف بهداشتی ساختمانی نیز به فروش لوازم ساختمانی می‌پردازند.


تامین کنندگان قطعات و ماشین آلات وان، جکوزی و کابین دوش در کاشی لند

وجود یک بستر مناسب برای ایجاد تعامل و ارتباط حرفه ای میان تولیدکنندگان، تامین کنندگان و مصرف کنندگان حوزه‌های مختلف صنعت ساختمان کشور به خصوص حوزه تولید وان، جکوزی و کابین دوش، کاشی لند را برآن داشت تا به عنوان بانک جامع اطلاعات صنعت کاشی و سرامیک کشور وابسته به صنعت ساختمان با راه اندازی پرتال حرفه ای‌ها این فضای حرفه ای را در اختیار کسب و کارهای مختلف  به خصوص تامین کنندگان دستگاه‌ها و ماشین آلات خط تولید وان، جکوزی و  کابین دوش قرار دهد. شما هم می‌توانید به عنوان یکی از فعالان این عرصه با ثبت نام در کاشی لند و معرفی خدمات خود یکی از حرفه ای‌های این صنعت شوید.

  • بازگشت به بالا