مواد اولیه تولید وان، جکوزی و کابین دوش

مواد اولیه از ارکان اصلی تولید محصولاتی چون وان، جکوزی، کابین دوش و سونا است،در سالهای اخیر با توجه به محبوبیت روز افزون این محصولات و روی کار آمدن تولیدکنندگان مختلف، تامین مواد اولیه آنها نیز رو نق پیدا کرده است. تولید مواد اولیه وان، جکوزی، کابین دوش و سونا توسط شرکت‌های مختلفی در داخل و خارج از کشور انجام می‌شود و شرکت‌های تولید کننده متناسب با نیاز خود آنها را از شرکت‌های داخلی خریداری یا از خارج از کشور وارد می‌کنند. اگر شما نیز به دنبال تولید کنندگان مواد اولیه این محصولات هستید ما را در این مطلب همراهی کنید تا علاوه بر آشنایی با مواد اولیه آنها با برخی شرکت‌های تولید کننده و تامین کننده آن آشنا شوید. 

وان و جکوزی در کنار کابین دوش و سونا به عنوان لوازم جدید استحمام روز به روز از محبوبیت بیشتری برخوردار‌ می‌شوند و تولید کنندگان بیشتری در زمینه تولید وان، جکوزی و کابین دوش ظهور‌ می‌کنند. روند جدید زندگی افراد باعث گردید که نیاز به وان و جکوزی در جامعه به وجود آید و این نیاز باعث به وجود آمدن روند رو به رشد در این صنایع کوچک شده است. در سالهای گذشته تامین بخشی از این نیاز از طریق واردات صورت می‌گرفت که امروزه نسبت به قبل کمتر شده و تولید نقش پر رنگ تری پیدا کرده است و حرف اول را در ارائه محصولاتی نظیر وان، جکوزی، و کابین دوش‌ می‌زند. شاید برای بسیاری سوال باشد که کابین دوش چیست؟ این محصول به عنوان مظهر جدیدی از زندگی مینی مال به وجود آمده است که امکان استحمام در فضاهای کوچک را فراهم‌ می‌آورد یا حمام‌های بزرگ را به فضاهای اختصاصی محوطه دوش و غیره تقسیم می‌کند. در واقع کابین‌های دوش شیشه ای کابین‌‌‌های کوچکی هستند که امکان استحمام را علاوه بر حمام در فضاهای دیگری به عنوان کابین دوش اتاق خواب یا اتاق کار فراهم می‌کند.

مواد اولیه تولید وان، جکوزی و کابین دوش

مواد اولیه ساخت وان و جکوزی

وان، جکوزی در فروشگاه‌‌‌های لوازم ساختمانی به خصوص فروشگاه‌‌‌های بزرگ با پخش عمده که دارای انواع لوازم مورد نیاز ساختمانی از جمله لوازم بهداشتی ساختمانی است به فروش می‌رسد. در این فروشگاه‌ها شما‌ می‌توانید  انواع وان حمام را با توجه به سلیقه تان از متریال‌های گوناگون انتخاب نمایید. وان با توجه به سابقه طولانی بیش از 3 تا 4 هزار ساله ای که دارد از متریال‌‌‌های مختلفی تولید شده است و امروزه با روی کار آمدن متریال‌‌‌های مصنوعی همچون فایبر گلاس و پلیمرها شاهد ظهور وان حمام از این مواد مصنوعی هستیم که با استقبال گسترده ای مواجه شده اند.
بحث تولید تا زمانی به صرفه است که مواد اولیه مورد استفاده در تولید محصولات فراوان باشد و با قیمت مناسب در دسترس تولید کننده قرار گیرد. در زمینه تولید وان صدها مدل وجود دارد که در شکل، رنگ و اندازه متفاوت است و هیچ یک از این تفاوت‌‌‌ها باعث ایجاد تفاوت در خط تولید وان حمام نمی‌شود زیرا تفاوت قالب و رنگ در یک خط تولید فراوان است اما بحث جنس وان و مواد اولیه به کار رفته در آن، بحث دیگری است که‌ می‌تواند باعث تفاوت خط تولید وان حمام و مهمتر از همه قیمت نهایی آن شود.
اگر به دنبال راه اندازی خط تولید وان و جکوزی هستید ما در اینجا شما را با متریال‌‌‌های مختلف مورد استفاده در تولید وان حمام آشنا‌ می‌نماییم تا بتوانید بهترین مواد اولیه را برای کارتان انتخاب کنید.

فایبر گلاس یا آکریلیک در تولید وان

پلاستیک‌‌‌ها و در شکل جدید آنها فایبرگلاس و آکریلیک از مهمترین مواد اولیه در ساخت انواع وان هستند. انعطاف پذیری این متریال و قابلیت بالای آن در شکل پذیری دارد باعث‌ می‌شود که وان حمام در انواع و اشکال مختلف تولید شود. این متریال نسبت به سایر متریال‌‌‌های موجود در تولید وان قیمت مناسب تری دارد و محصولات نهایی آن نیز نسبت به سایر جنس‌‌‌ها ارزان تر هستند. این نوع وان‌‌‌ها اغلب سبک ترین نوع وان هستند که به راحتی قابل جابه جایی خواهد بود. فایبر گلاس و آکریلیک توسط شرکت‌‌‌های توزیع و پخش محصولات شیمیایی در اختیار سازندگان قرار‌ می‌گیرد.

پلیمر در تولید وان

یکی دیگر از مواد مصنوعی پرکاربرد در ساخت وان حمام، پلیمرهای گرانیت یا مرمر هستند که نوعی سنگ مصنوعی هستند که از گرانیت یا مرمر با رزین به وجود‌ می‌آیند. این نوع وان‌‌‌ها قابل تولید در رنگ‌‌‌های مختلفی هستند و ظاهر جذابی دارند. استفاده از پلیمرها با جلوه بصری جذابی که در وان‌‌‌ها ایجاد‌ می‌کند توجه بسیاری را به خود جلب‌ می‌کند. این متریال توسط شرکت‌‌‌های تولید کننده پلیمر در اخیتار تولید کنندگان قرار‌ می‌گیرد.

کامپوزیت در تولید وان

مواد دیگری که در ساخت وان حمام از آن استفاده‌ می‌شود یک متریال ترکیبی به نام کامپوزیت‌‌‌ها هستند که از ترکیب فولاد و یک لایه پرسلان چینی با نوعی رزین به وجود‌ می‌آید. وان کامپوزیتی جدیدترین نوع وان حمام هستند که به بازار ارائه شده اند و ترکیب مستحکم آن باعث‌ می‌شود وان‌‌‌های کامپوزیتی بهترین نوع وان حمام باشند زیرا این وان‌‌‌ها با قابلیت وان‌‌‌های چدنی تولید‌ می‌شوند اما وزن کمتری دارند که باعث برتری آن به نوع چدنی است. مواد اولیه این ون از شرکت‌‌‌های مختلف تامین‌ می‌شود و در خط تولید در کنار یکدیگر قرار‌ می‌گیرند.

مواد اولیه ساخت وان و جکوزی

 

آلیاژ چدن در تولید وان

نوع دیگری از وان‌‌‌های هستند که از آلیاژ چدن تولید می‌شوند و لایه ای ضخیم از پرسلان به عنوان پوشش روی کار قرار می‌گیرد. این نوع وان از استحکام بالاتری نسبت به سایر وان‌‌‌ها برخوردار است اما وزن بسیار بالایی دارد که باعث می‌شود افراد در خیرد آن ترید داشته باشد. وزن هر وان ممکن است تا 250 کیلوگرم باشد.

فلزات در تولید وان

برخی از وان‌‌‌ها تمام فلزی هستند و در ساخت آنها از هیچ لایه پرسلانی برای پوشش دهی استفاده نشده است. این نوع وان‌‌‌ها ساده هستند و از ورقه‌‌‌های فولاد ضد زنگ تولید می‌شوند زیرا ضد زنگ بودن عاملی است که از خراب شدن این وان جلوگیری می‌کند. 

سنگ در تولید وان

وان‌‌‌های سنگی از نوع مدل‌‌‌های کلاسیک هستند که در دکوراسیون سنتی و کلاسیک به کار گرفته می‌شوند. نوع سنگی اغلب از تراش سنگ‌‌‌های یکپارچه به دست می‌آید و مراحل ساخت آن سخت و پرکار است، این نوع وان ظاهر لاکچری و شیکی دارد که علاقمندان بسیاری را به خود جلب می‌کند اما به دلیل وزن بالا و قیمت بالا کاربرد کمتری دارد. مواد اولیه آن از معادن سنگ تامین می‌شود.

چوب در تولید وان

وان‌‌‌های چوبی از قدیمی ترین وان‌‌‌های ساخت دست بشر است که در گذشته بسار پرکاربرد بوده است. با روی کار آمدن متریال‌‌‌های جدید استفاده از چوب جایگاه خود را از دست داد اما در عصر حاضر استفاده از وان چوبی مجددا در حال افزایش است این نوع وان بیشتر برای دکوراسیون‌‌‌های قدیمی و کلاسیک به کار گرفته می‌شود. چوب حس خوب زندگی را در انسان جریان می‌دهد در نتیجه کسانی که برای تنش زدایی و آزامش روان از روان‌‌‌ها استفاده می‌کنند علاقمند به استفاده از وان چوبی هستند و از آنجایی که چوب فساد پذیری بالایی در مقابل آب دارد لازم است که مقاوم سازی شود. امروزه به کمک چسب و رزین این مقاوم سازی در چوب‌‌‌ها به وجود می‌آید و برخی از تولید کنندگان به تولید نمونه‌‌‌های محدودی از وان چوبی برای ارائه به گالری‌‌‌های لوکس فروشی اقدام می‌نمایند.

مواد اولیه جکوزی

جکوزی همان وان‌‌‌های حمام هستند با شبکه ای گسترده از لوله کشی آب در بدنه وان که  به کمک پمپ جکوزی آب را با فشار به درون وان می‌فرستد و یک حالت موج یا آب فشان در آب وان ایجاد می‌کند منافذی در وان وظیفه جابه جایی آب درون وان به درون لوله‌‌‌های تعبیه شده برای برگشت مجدد به درون وان دارند تا از سرریز وان جلوگیری نمایند. وان معمولی در برخی مواقع قابل تبدیل به وان جکوزی است تنها به شرطی که دارد این است که جنس آن انعطاف پذیر باشد. به طور کل مواد اولیه تولید جکوزی تفاوتی با مواد اولیه تولید وان ندارد صرفا افزودن شبکه راه آب است که توسط لوله‌‌‌های پلیمری این امر انجام می‌شود.

مواد اولیه کابین دوش و شیشه دور دوشی

در تولید کابین دوش متریال عمده شیشه است که اغلب از نوع شیشه‌‌‌های سکوریت شده نشکن است که به صورت چند لایه در کنار هم قرار گرفته اند. صنعت شیشه در سالهای گذشته پیشرفت قابل توجهی در تولید شیشه مقاوم با رنگ‌‌‌های مختلف داشته است و شیشه رنگی امروزه یکی از پرکاربردترین متریال‌‌‌ها در دکوراسیون داخلی است. ظهور شیشه‌‌‌های هوشمند که تنها با یک کلید یا دکمه می‌توان آنها را نابین کرد باعث شده است در ساخت نمونه‌‌‌های پیشرفته تر کابین دوش از این نوع شیشه استفاده شود. به طور کل در کابین دوش ممکن است از فلزات آلومینیوم برای اتصالات استفاده شود و همچنین از چینی بهداشتی زیر دوشی به عنوان پایه ای در کف کابین دوش استفاده گردد.

مواد اولیه کابین دوش و شیشه دور دوشی

تولید مواد اولیه وان، جکوزی و کابین دوش

تولید کنندگان وان و جکوزی و کابین دوش برای تولید محصولات خود از تامین کنندگان یا تولیدکنندگان مواد اولیه که شامل انواع مواد فایبرگلاس، پلاستیک، پلیمر، فولاد ضد زنگ، چدن و ... می‌شوند مواد اولیه خود را تامین‌ می‌کنند. شرکت‌‌‌های تخصصی که در زمینه این مواد فعالیت‌ می‌کنند با در اختیار قرار دادن این مواد اولیه نقش مهمی در روند تولید دارند. در مواد اولیه هم از عناصر معدنی استفاده‌ می‌شود و هم از عناصر مصنوعی که توسط شرکت‌‌‌های پتروشیمی ساخته‌ می‌شود. یکی از مهمترین مواد اولیه در ساخت وان‌‌‌های چدنی و فولادی خاک چینی یا کائولن است که در تولید پرسلان یا سرامیک بهداشتی نیز به کار گرفته‌ می‌شود. پرسلان‌‌‌ها به عنوان پوشش وان‌‌‌های چدنی و فلزی استفاده‌ می‌شوند. 
تامین شیشه نیز مانند سایر موارد از طریق شرکت‌‌‌های تولید کننده شیشه صورت‌ می‌گیرد که شیشه‌‌‌های نشکن را پس از پخت اول در ابعاد مورد نظر برش داده و سپس آنها را سکوریت‌ می‌کنند زیرا این نوع شیشه‌‌‌ها قابلیت برش ندارند به همین دلیل قبل از سکوریت شدن لازم است در اشکال مورد نظر بریده شود و سوراخ‌‌‌های لازم بر روی آن تعبیه گردد، آنگاه مجددا وارد کوره‌ می‌شود تا اصطلاحا سکوریت شود و در مقابل ضربه، فشار و حرارت مقاومت بالاتری پیدا نماید. 
در کشور ما تولیدکنندگان بسیاری توانایی تامین مواد اولیه ساخت وان، جکوزی و کابین دوش را دارند، این تولیدکنندگان با یک بستر سازی مناسب می‌تواند به تولید کنندگان وان و جکوزی معرفی شوند و شاهد رشد و توسعه آن در کشور باشیم.

تامین کنندگان مواد اولیه وان جکوزی و کابین دوش در کاشی لند

ایجاد یک بستر مناسب برای ارتباط و تعامل میان تولید کنندگان و تامین کنندگان مواد اولیه و تولید کنندگان انواع وان و کابین دوش‌ می‌تواند یک قدم موثر در رشد و توسعه این صنایع بردارد. کاشی لند به عنوان پرتال جامع صنعت کاشی و سرامیک وابسته به صنعت ساختمان در ایران در صدد است با ایجاد پرتال حرفه ای‌‌‌ها چنین فضای حرفه ای را برای تمامی صنایع وابسته به صنعت ساختمان به وجود آورد. اگر شما نیز یکی از تامین کنندگان یا تولید کنندگان مواد اولیه وان و جکوزی و کابین دوش هستید یا در تامین و تولید آنها فعالیت می‌کنید با عضویت در وب سایت کاشی لند یکی از حرفه ای‌‌‌ها این رشته شوید و در کنار داشتن یک فضای اختصاصی برای تبلیغ محصولات خود کسب و کارتان را نیز توسعه دهید.
 

  • بازگشت به بالا