مواد اولیه تولید گاز، هود، سینک و فر

تولید تجهیزات و لوازم آشپزخانه مانند اجاق گاز، هود، سینک و فر در کشور ما با توجه به بالا رفتن تقاضا در بازار روز به روز در حال افزایش است. این تولیدات شاید در نگاه اول تنها بخشی از وسایل آشپزخانه را تشکیل دهند اما ماهیت کاربردی آنها تعریف کلی آشپزخانه را میسازد، آشپزخانه جایی برای پخت و پز (اجاق گاز، فر و هود) و شستشوی ظروف و مواد غذایی (سینک ظرفشویی) است. این وسایل در کنار یخچال مهمترین لوازم آشپزخانه هستند که نبود آنها میتواند به ماهیت کاربردی آشپزخانه لطمه بزرگی وارد نماید. با توجه به تغییر سبک زندگی افراد و روی کار آمدن زندگی مینی مالیسم (کوچک سازی فضاها و ابزارها)  برای استفاده بهتر و بهینه تر ما شاهد ظهور انواع مدل‌ها و طرح‌های جدید در وسایل آشپزخانه به ویژه اجاق گاز (انواع گاز صفحه ای، گاز شیشه ای)، هود (هود مخفی)، فر (توکار و روکار) و سینک ظرفشویی (توکار و روکار در طرح‌های مختلف) بوده ایم.


افزایش شرکت‌های سازنده محصولات آشپزخانه، باعث ایجاد انگیزه و رقابت سالم در این شرکت‌ها برای خلق محصولاتی متفاوت و مشتری پسند شده است تا بتوانند در گوی رقابت با سایر تولید کنندگان باقی بمانند. به همین دلیل شرکت‌های سازنده لوازم و تجهیزات آشپزخانه هریک سعی در ارائه محصولاتی با کیفیت با طرح‌های جذاب کاربردی هستند. شما امروزه مدل‌های مختلفی از اجاق گاز، هود، فر، سینک و سایر لوازم آشپزخانه را در بازار مشاهده مینمایید که علاوه بر طراحی جذاب و خاص برخی از آنها از متریال‌های نوین قرن 21 ساخته شده اند. 

مواد اولیه تولید گاز، هود، سینک و فر


مواد اولیه تولید اجاق گاز و هود

اجاق گاز‌ها به عنوان یکی از قدیمی ترین وسایل آشپزخانه شناخته میشوند که در طول زمان دچار تحول زیادی شده است. پیش از اختراع اجاق گاز از اجاق استفاده میشد، اجاق‌ها در ابتدای شروع مدنیت از یک آتشدان کوچک در آشپزخانه شروع شدند که به وسیله خشت و گل ساخته میشدند، به مرور زمان این اجاق‌های هیزمی با توجه به دسته بندی‌های نوع آشپزی شروع به تغییر و تحول نمود تا جایی که بالاخره پس از انقلاب صنعتی شاهد ظهور استفاده از گاز طبیعی به جای هیزم برای پخت غذا بودیم. نیاز اجاق به یک سیستم مقاوم در برابر گرما باعث شد در تولید انواع اجاق گاز از فلزات استفاده نمایند. فلزات ضد زنگ از مهمترین و پر مصرف ترین مواد اولیه در ساخت اجاق گاز است، با روی کار آمدن هودها به عنوان مکملی برای اجاق گاز در خانه‌ها متریال مورد استفاده در آنها نیز بیشتر فلزات ضد زنگ بودند. با ظهور شیشه‌های نشکن و مقاوم در برابر حرارت بالا این متریال توانست بالاخره فلز را کنار بزند و جایگاه ویژه ای در میان سازندگان به عنوان متریال اصلی برای تولید گاز و هود پیدا کند.


در تولید هود و اجاق گاز متریال‌های مختلفی به کار گرفته میشود اما مهمترین بخش آن مواد به کار رفته در صفحه گاز است که ممکن است فلز یا شیشه باشد. سایر جزییات از سرامیک‌های نسوز، تا لوله و اتصالات گاز میتواند هر یک در واحد تولیدی مجزایی ساخته شود آنگاه در کارخانه گاز و هود در مرحله مونتاژ به هم متصل گردند تا محصول نهایی تولید شود.


مواد اولیه تولید سینک و فر

مهمترین مواد اولیه سینک و فر آشپزخانه فلزات هستند. جنس بدنه اصلی سینک ظرفشویی و فر آشپزخانه از انواع فلزات مقاوم شده در برابر هوازدگی و اکسید شدن ساخته میشود. فلزات ضد زنگی که استفاده از آنها باعث میگردد محیطی امن برای فرآیندهایی همچون شستشو و پخت و پز به وجود آید. در ساخت فرها استفاده از شیشه به عنوان درب مرسوم است به همین دلیل شیشه نیز بخش مهمی از مواد اولیه تولید فر را نیز در کنار فلزات تشکیل میدهد. 

مواد اولیه تولید سینک و فر


سینک‌های ظرفشویی یکی دیگر از مهمترین ابزار آشپزخانه هستند که عمدتا فلزی هستند اما در ساخت سینک‌های آشپزخانه از انواع متریال‌های مانند سنگ، فلز، شیشه، گرانیت و حتی سرامیک استفاده میشود. تمامی این متریال‌ها با توجه به سلیقه افراد دسته بندی میشوند. نمونه‌های گرانیتی به دلیل جذابیت بصری بسیاری که درند از محبوبیت بالایی برخوردارند اما به همان میزان قیمت بیشتری نیز دارند. تولید سینک ظرفشویی به خصوص تولید سینک گرانیتی به کمک سنگ‌های گرانیت مصنوعی انجام میشود که این نگ‌ها به کمک رزین تولید میشوند. پس از نوع گرانیتی نمونه‌های شیشه ای محدود اما جذابند، سینک ظرفشویی شیشه ای از دو لایه شیشه سکوریت شده مقاوم تشکیل شده است که فضای لوکس و جذاب را به وجود میآورد.

 

تولید گاز، هود، فر و سینک ظرفشویی

به طور کل بر اساس اصول اقتصادی روز دنیا، هیچ الزامی در اینکه یک خط تولید ساخت صفر تا صد محصولات وابسته به تولید خود را بر عهده داشته باشد ندارد. در واقع امکان دارد تولید کنندگانی وجود داشته باشند که هر یک از بخش‌های محصول نهایی خود را از تولید کننده ای مجزا تهیه نماید و در انتها مونتاژ محصول اصلی را بر عهده داشته باشد و سایر شرکت‌ها همچون زنجیره ای در تولید محصول نهایی شرکت داشته باشند. این امر باعث میشود که بدون نیاز به خرید دستگاه‌های بی شمار  برای تولید قطعات مختلف به تولید محصول نهایی پرداخته شود و بازه قیمت را تا حد قابل توجهی کاهش دهند. این روش یکی از روش‌های اقتصادی موثر در تولید محصولات قیمت مناسب به خصوص محصولاتی نظیر هود، گاز و فر است. 

 

راه اندازی کارگاه تولید اجاق گاز

تولید و پخش اجاق گاز در ایران از بازار خوبی برخوردار است، افزایش تقاضا در بازار شرکت‌های بسیاری را علاقمند به تولید انواع اجاق گاز به خصوص انواع اجاق گازهای صفحه ای و شیشه ای نموده است. در این میان شرکت‌های قدیمی سازنده اجاق گاز نیز برای عقب نماندن از گردونه رقابت اقدام به ساخت جدیدترین محصولات با رویکردی دکوراتیو نموده اند که باعث شده است نمونه‌های بی نظیری از اجاق گاز قابل رقابت با محصولات خارجی پا به عرصه بگذارد.


خط تولید اجاق گاز صفحه ای از جدیدترین خط‌های عرصه تولید انواع اجاق گاز است که با کمک شیشه‌های سکوریت شده نشکن تولید میشوند. شرکت‌های سازنده اجاق گاز ممکن است شیشه‌های مورد نظر خود را در ابعاد مورد نظر به شرکت شیشه سازی سفارش میدهد و شرکت مذکور با توجه به طرح ارسالی، شیشه‌ها را پس از برش سکوریت میکند.
سکوریت کردن به نوعی به پخت دوم شیشه گفته میشود که در یک فرآیند حرارتی دمای شیشه را تا 700 درجه سانتی گراد بالا میبرند. پس از گرم شدن شیشه ناگهان آن را در برابر هوای سرد قرار میدهند، این تغییر ناگهانی حرارت باعث میشود لایه رویی شیشه سریعتر از لایه داخلی  سرد شود و همین باعث افزایش مقاومت شیشه در برابر گرما و ضربه میشود. شیشه سکوریت شده در مقابل حرارت بالا و ضربه نسبت به شیشه‌های معمولی بسیار قوی تر است. هر چه ضخامت شیشه بیشتر باشد به همان اندازه مقاومت شیشه نیز ببیشتر خواهد بود.

 

تامین کنندگان مواد اولیه تولید گاز ، هود، سینک و فر آشپزخانه

همانگونه که گفته شد برخی از شرکت‌های تولید کننده محصولاتی نظیر اجاق گاز، هود، سینک و فر آشپزخانه برخی از قطعات محصولات خود را در سایر شرکت‌ها تولید میکنند و در شرکت خود با مونتاژ آنها محصول نهایی را تولید میکنند. این قطعات به عنوان مواد اولیه شناخته میشود یا متریال هایی همچون فلزات ضد زنگ و شیشه‌های نشکن که اهمیت بالایی در ساخت و ساز دارند و لازم است در کارخانجات شیشه تولید شوند. این شرکت‌ها تامین کننده مواد اولیه تجهیزات آشپزخانه هستند و در فرآیند تولید نقش مهمی دارند.

تامین کنندگان مواد اولیه تولید گاز

تامین کنندگان مواد اولیه تولید لوازم آشپزخانه در کاشی لند

لزوم راه اندازی یک بستر مناسب برای ایجاد ارتباط و تعامل میان مصرف کننده، تولید کننده و تامین کنندگان مواد اولیه لوازم آشپزخانه کاشی لند را به عنوان پرتال جامع کاشی و سرامیک کشور بر آن داشت این فضای حرفه ای را برای گرد هم آمدن افراد حرفه ای حوزه تولید مواد اولیه لوازم آشپزخانه فراهم آورد. این بازارچه مجازی میتواند در درازمدت محیطی کاملا حرفه ای برای اهالی صنف تولید و تامین مواد اولیه لوازم آشپزخانه راه اندازی نماید. شما هم اگر در این زمینه فعالیت میکنید میتوانید با ثبت نام در پرتال حرفه ای‌های کاشی لند به جمع حرفه ای‌ها بپیوندید.
 

  • بازگشت به بالا